ŠTÍTEK: Opava

Starší žákyně TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem zazářily na Českolipských florbalových hrách mládeže, odkud si dovezly zlato a bronz.
Florbalový oddíl ve Dvoře Králové nad Labem prožil úspěšnou sezonu, v níž například A tým mužů v divizi poprvé v historii dokráčel do vyřazovacích bojů. Dařilo se také dalším kolektivům a výrazně i mládeži. Po konci sezony si velký úspěch připsaly starší žákyně, které se zúčastnily prestižní akce. Už brzy navíc oddíl pořádá nábor nových talentů.

Potvrzený progres. Dvorské žákyně zazářily při Českolipských florbalových hrách

Ostatní sporty
Kavárna Mami, zastav se, 6. června 2024, Opava.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Opava byla a je kavárenským městem. Důkazem je nespočet podniků, které nabízejí výborná espressa, cappuccina či latté. Vydali jsme se do opavských ulic a zmapovali top kavárny, které by žádný milovník kvalitní kávy neměl vynechat. V šestém díle seriálu Na kávě v Opavě jsme se zakotvili v Mami, zastav se. Podnik s výběrovou kávou, dětskou hernou a velkým přesahem stojí v sadech Svobody.
14 fotografií

Na kávě v Opavě, 6. díl: Mami, zastav se je přístav pohody pro všechny rodiče

Opavsko
Martin „Malina“ Novák věří, že se mu podaří zachránce nalézt.
S vykloubeným ramenem a zdevastovaným kloubem skončil v nemocnici Martin „Malina“ Novák (37 let) z Dolního Benešova z Moravskoslezského kraje. Teď hledá lidi, kteří mu bezprostředně po nehodě pomohli. I proto oslovil redakci Deníku. „Snad se mi je i díky Deníku podaří najít. Mohou však být z jakéhokoliv místa republiky. Tak nevím… Ale budu to zkoušet,“ uvedl Martin Novák. 
6 fotografií

Zraněný muž chce poděkovat svým zachráncům. Neví ale, kde je hledat

Opavsko
Sbírka na oslavě města měla žádoucí ohlas.
Slavíme a pomáháme, přidejte se! V rámci festivalu Opava slaví 800 se 24. až 25. května konala první část dobročinné sbírky spolku Opavskem bez bariér. Vznikla z iniciativy města Opavy a podpořila ji akcí 800 Fidorek pro Opavu i společnost Mondelēz International.

Sbírku na houpačku ztrojnásobili skauti s Fidorkami

Opavsko
Slezská muzejní noc. Ilustrační foto.
Jak si užít nastávající víkend? Na Opavsku se můžete zajít pokochat v netradiční noční dobu do Muzea a památníku Opava a národního památníku Hrabyně nebo do svatostánků otevřených v rámci Noci kostelů. V naší nabídce nechybí varhanní koncert, otevřené zahrady s motýli v Arboretu Nový Dvůr, sportovní či zábavné akce pro děti. Spoustu se toho ale děje i na jiných místech našeho kraje, více v tipech Deníku.
55 fotografií

Tipy na víkend: Na Opavsku muzejní či kostelní noc, nebo otevřené zahrady

Volný čas
Festival nového cirkusu Cirkulum, 7. června 2023.
Jak si užít nastávající víkend? Na Ostravsku můžete vyrazit na sportovní i kulturní a zábavné akce. V průmyslovém areálu Dolních Vítkovic se hraje světový plážový volejbal, Ostrava hostí i festival klasické hudby, obecní dobové slavnosti či artistická a cirkusová představení. Spoustu se toho ale děje i na jiných místech našeho kraje, více v tipech Deníku.
9 fotografií

Tipy na víkend: V Ostravě cirkusy, špičkový beachvolejbal a Leoš Janáček

Volný čas
Český reprezentant Tomáš Bohumský bude startovat v barvách Opavy. Se souhlasem Jana Krejčíře
/FOTOGALERIE/ Posilu těžkého kalibru pro letošní sezonu získal opavský inline oddíl LUIGINO.CZ. Jedná se o Tomáše Bohumského, který je kolečkovým profesionálem a jezdí hlavně v Německu za Team Arena Geisingen. Vedle toho se věnuje i rychlobruslení na ledě a jeho snem je start na olympiádě. Opavu si tento závodník na kolečkových bruslích nevybral jen tak náhodou. Jeho otec se totiž ve slezské metropoli narodil.
8 fotografií

Profík Bohumský přijede Opavě vyjezdit zlato. Jeho snem je olympiáda

Ostatní sporty
SK Hranice ve 2. kole atletické II. ligy mužů a žen. Vítězná štafeta žen, zleva Kateřina Kasparová, Adéla Zdražilová, Marie Kročová, Ludmila Krčmářová.
Druhé kolo II. ligy mužů a žen skupiny D proběhlo v sobotu 25. května v Šumperku. Mužům SK Hranice se celkem dařilo, byť oproti prvnímu kolu řady týmu poněkud prořídly. Na body dosáhlo osm hranických borců. V kole muži SK Hranice obsadili čtvrté místo za vítězným Přerovem, Šumperkem a Opavou. V průběžném pořadí jsou rovněž čtvrtí, při stejném počtu hlavních bodů jako pátý Šumperk. Vede Přerov před Opavou a Vítkovicemi.
3 fotografie

Atletika: Druholigové Hranice sbírají body. Lépe jsou na tom muži

Ostatní sporty
Interiér kavárny FoxCoffee v opavské Pekařské ulici.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Opava byla a je kavárenským městem. Důkazem je nespočet podniků, které nabízejí výborná espressa, cappuccina či latté. Vydali jsme se do opavských ulic a zmapovali top kavárny, které by žádný milovník kvalitní kávy neměl vynechat. V pátém díle seriálu Na kávě v Opavě představujeme FoxCoffee v Pekařské ulici. Kdo stojí za útulnou kavárnou, která hýří barvami a praží si vlastní kávu?
10 fotografií

Na kávě v Opavě, 5. díl: FoxCoffee je kavárenská rodina s vlastní pražírnou

Opavsko
Marek Stromský nazuje v pátek kopačky
/FOTOGALERIE/ V lednu oslavil žokej Marek Stromský padesátku a jasně ukazuje, že v jeho případě je věk jen číslo. Letošní sezonu odstartoval excelentně, pravidelně končí na bedně. Ve sbírce má už dvě první místa. Naposledy v Pardubicích měl sice karambol, brzy však chce znovu sedět v sedle. V pátek pak má v plánu nazout kopačky a odehrát za tým hvězd fotbalovou exhibici na hlavním stadionu Slezského FC v Opavě.
71 fotografií

Marek Stromský dokazuje, že věk je jenom číslo. V pátek nazuje kopačky

Ostatní sporty
Honorární konzul Lichtenštejnského knížectví Daniel Herman.
Už 800 let se snaží rod Lichtenštejnů o udržitelnost. O tom vypráví i putovní výstava, která odstartovala v Opavě. Na její slavností vernisáži se objevil i Daniel Herman, který je už třetím rokem honorárním konzulem Lichtenštejnského knížectví v Česku a bývalým ministrem kultury. V krátkém rozhovoru přiblížil, co ho na rodu Lichtenštejnů zaujalo a co všechno jeho pozice honorárního konzula obnáší.
26 fotografií

Honorární konzul Daniel Herman: Pracovat pro Lichtenštejny je obrovská čest

Opavsko