ŠTÍTEK: pivo

Policisté během preventivní akce zkontrolovali skoro třicítku vozidel. Řidiči, kteří měli vše v pořádku dostali nealkoholické pivo a jednorázový alkohol tester.
Jindřichohradečtí policisté se ve čtvrtek zapojili do dopravně preventivní akce s názvem Řídím, piju nealko pivo. Dlouholetý projekt Českého svazu pivovarů a sladoven ve spolupráci s Policií České republiky má za cíl podporu prevenci proti konzumaci alkoholických nápojů za volantem. Řidiči, kteří mají při policejní kontrole vše v pořádku, dostanou jako odměnu osvěžení v podobě nealkoholického piva a jednorázového alkohol testeru.
14 fotografií

Akce Řídím, piju nealko v Hradci překvapila. Jeden ze šoférů přišel o papíry

Jindřichohradecko
První ročník festivalu POCEM na divadlo se koná na nádvoří Plzeňského Prazdroje. V sobotu je na programu představení Jak je důležité býti (s) Filipem.
Na víkend je na Plzeňsku opět připravena řada akcí. V Božkově se koná festival teneční hudby Summer City Fest, v Prazdroji pokračuje POCEM na divadlo, městské slavnosti jsou připraveny v Blovicích, Horní Bříze či Nýřanech, výročí si připomenou hasiči v Žihli i fotbalisté v Plasích. Milovníci piva mohou vyrazit do Purkmistra v Plzni-Černicích nebo do Chotěšova, poměřit síly mohou také na Plzeňské pivní míli na atletickém stadionu ve Skvrňanech.

Tipy na víkend: Festival taneční hudby i divadla, slaví města, pivovar i hasiči

Volný čas
Pivovar Plzeňský Prazdroj vyvinul nový chladič.
Projekt Chytrej výčep od Plzeňského Prazdroje, který má hospodám přinést podstatné snížení spotřeby energií, má první výrazné výsledky. Pivovar vyvinul ve spolupráci se společností Sinop CB zcela nový a úsporný systém chlazení piva, u kterého očekává zhruba třetinovou úsporu spotřebované elektřiny. Nový chladič nyní experti instalují v prvních deseti hospodách v Česku.
5 fotografií

Chytrej výčep. Nový chladič hospodám ušetří energii

Plzeňsko
U samoobslužného baru v Ponědrážce si turisté dopřejí nápoje i něco na zub.
Obliba samoobslužných stánků stoupá. Pěší turisté i cyklisté na jihu Čech se mohou obsloužit hned u několika takových zařízení. Na Jindřichohradecku poslouží turistům samoobslužný bar, pivomat, výčep, ale i perníkomat. U některých stánků jsou umístěné kasičky a prodej je tak založený na poctivosti zákazníků, jinde zase zaplatíte přímo do automatu.
20 fotografií

Turisty na cestách Hradeckem potěší samoobslužné stánky. Víme, kde je najdete

Jindřichohradecko
Fanoušci Viktorie Plzeň při utkání se Ženevou.
Jeden fanoušek se chtěl za každou cenu dostat k ledové ploše při zápase hokejové Plzně a když ho tam nechtěli pustit, udeřil městského strážníka. Další dva během pohárového zápasu fotbalové Viktorie házeli na hrací plochu kelímky s pivem, jeden dokonce trefil brankáře soupeře. Všechny spojuje to, že je za jejich výtržnosti velmi rychle, v řádu týdnů, potrestal plzeňský městský soud. Dostali pokuty a zákazy vstupu na stadion, a to nejen na svůj oblíbený klub, ale i reprezentaci.
25 fotografií

Soud trestal fanoušky Plzně. Za facku strážníkovi i házení kelímků s pivem

Krimi
Pivo na Náplavce.
Pivo na Náplavce, oblíbený degustační festival zlatavého moku, se letos bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Tato akce, která se stala tradičním setkáním milovníků piva, přivítá na 40 zástupců českých minipivovarů, včetně stálic i nováčků na scéně. Kromě pivních stánků nabídne festival i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.
16 fotografií

Pivo na Náplavce zve na degustaci. Festival nabídne pivní bleší trh i koncerty

Volný čas
Tribuna na stadionu FK Chmel Blšany
Blšanský fotbalový areál bude od víkendu opět zažívat atmosféru mistrovských zápasů. Do krásného prostředí, kde se v minulosti hrála nejvyšší soutěž a kde byl před časem dočasně doma Slavoj Žatec, budou jezdit fanoušci Sokola Holedeč, klubu z okresního přeboru. V srpnu totiž začne realizace dlouho očekávaného projektu nového hřiště tohoto oddílu. „Věřím, že pak náš nový plácek přiláká mladé hráče," těší se na novou etapu Sokola jeho funkcionář Jan Hanzal.
51 fotografií

V Blšanech se opět bude hrát o mistrovské body. Oželí fanoušci pivo?

Okresy
Tady střílela koše hvězda NBA Giannis. Basketbalisté z Blanska vyrazili do Evropy, lákají je památná hřiště. Na snímcích v řeckých Athénách. Se souhlasem Stanislava Komínka
/FOTO, VIDEO/ Krátký driblink zakončený fintou. Výskok, střela a koš. Míč propadne čistě obroučkou. Parádní trefa! Když si člověk hází na koš s partou kamarádů venku na plácku, o nic moc nejde. Pokud ale právě driblujete v athénské čtvrti Sepolia, je to úplně jiný level. Alespoň pro fanoušky basketbalu. Vždyť pod tamními koši se na venkovním hřišti proháněl aktuálně jeden z nejlepších basketbalistů planety a profesionální hráč americké NBA. Hvězdný Giannis Antetokounmpo. Toho v řeckých Athénách připomíná obří podobizna namalovaná přímo na povrchu hřiště.
18 fotografií

Tady střílela koše hvězda NBA. Basketbalisté z Blanska vyrazili do Evropy

Blanensko
Unikátní Dittrichova hrobka v Krásné Lípě prochází náročnou a nákladnou záchranou.
Na desítky milionů korun vyjde v příštích letech záchrana unikátní Dittrichovy hrobky v Krásné Lípě. Kromě milionových dotací má s obnovou mauzolea nejvýznamnější rodiny v regionu pomoci také sbírka, kterou v minulých dnech spustila radnice. S penězi pomůže rovněž pivovar Falkenštejn, který věnuje určitou částku z každého prodaného piva Dittrich.
7 fotografií

Hrobce pomůže každé vypité pivo Dittrich. Krásná Lípa spustila také sbírku

Děčínsko
Zubrfest. Ilustrační fotka
Třináct kapel na dvou hudebních scénách, široká nabídka pěnivého moku, ale i autogramiáda hokejistů A-týmu HC Zubr Přerov. Na tradiční festival Zubrfest v areálu přerovského pivovaru se mohou těšit 29. června návštěvníci. Kromě pestré plejády vystoupení je čekají nejrůznější soutěže, škola čepování piva a zavítat mohou i na exkurzi do podniku. Brány areálu se otevřou ve 12.30 hodin.
87 fotografií

Zubrfest nabídne třináct kapel, oblíbené značky i školu čepování piva

Volný čas
Z Festivalu minipivovarů na Pražském hradě.
/VIDEO, FOTO/ Na dva a půl tisíce lidí dorazilo během pátku a soboty na Festival minipivovarů, který opět hostil opět Pražský hrad. Pro milovníky chmelového moku zde bylo připraveno přes 100 druhů piv 33 různých stylů z celé republiky. Celkově se zdarma vyčepovalo přes 5 000 litrů piva, což představovalo na 66 tisíc degustačních porcí po 0,75 dl. Na návštěvníka tak připadlo 39 degustačních dávek. Na jedno pivo dorazil i prezident republiky Petr Pavel.
31 fotografií

Na Pražském hradě teklo opět pivo proudem. Na jedno dorazil i prezident

Praha
Z 10. ročníku Festivalu minipivovarů na Pražském hradě.
Z více než stovky různých piv mohou vybírat zájemci o ochutnávání produkce minipivovarů, kteří v pátek 7. června nebo pak v sobotu zavítají do Královské zahrady Pražského hradu. Střelecká cesta pod Královským letohrádkem zde po dvě odpoledne patří tradičnímu Festivalu minipivovarů, který již po dvanácté pořádá Českomoravský svaz minipivovarů. Ten sdružuje podniky s výstavem do deseti tisíc hektolitrů.
23 fotografií

Ochutnat třicet piv naráz? Vítejte na Hradě! Někdo jich zvládne i čtyřicet

Volný čas
Svijanský sládek Petr Menšík (vlevo) a ředitel pivovaru Roman Havlík.
Každý správný pivař zná ustálenou frázi „Dej Bůh štěstí“. Starým pivovarským pozdravem si pivovarští přáli, aby se várka podařila. Výjimkou není ani rodinný pivovar ve Svijanech, kde už pivo úspěšně vaří 460 let. I pro letošek si připravili překvapení pro milovníky pěnivého moku, zároveň rozšiřují sortiment a plánují investice do technologických vychytávek.

Svijany slaví 460 let. Pivovar připravil speciální ležák a technologické novinky

Liberecko
Kladenské koupaliště Sletiště poskytne i letos rekreaci a občerstvení tisícům návštěvníků.
/FOTO/ Sezona na letním koupališti Sletiště v Kladně je připravena k zahájení. Vše už záleží jen na počasí. Vzhledem k tomu, že teploty nadcházejících dní by měly stoupat výše, koupaliště už by mohlo přivítat první návštěvníky. Jak potvrdil vedoucí střediska bazénů Petr Štěpán, dobrou zprávou pro návštěvníky je, že vstupné do areálu od loňska nezdražilo.
10 fotografií

Koupaliště v Kladně čeká na sluníčko. Víme, kolik bude stát vstup i pivo a jídlo

Kladensko
Co Čech, to pivař? Každý z nás podle statistiky ročně vypije 128 litrů ročně. Souhlasíte?
Blonďák, kousek, bahno, boží dar, jediná jistota, laso, zrzavá voda, patrona, škopek. Ať mu říkáte jakkoliv, pivo je pro Čechy něco jako svatý grál, rodinné stříbro a národní pýcha: každý Čech a Moravan (včetně nemluvňat, batolat, vaší babičky a abstinentů) ho ročně v průměru vypije 128 litrů. Přesto existuje řada mýtů, kterým podléhají i ti nejzdatnější konzumenti. Jedním z nich je bezesporu představa, co přesně znamená takzvaná stupňovitost piva. Proč je desítka desítka a dvanáctka dvanáctka?
4 fotografie

Pivo: Desítka, nebo dvanáctka? Rozdíl není jen v alkoholu, vyvracíme pivní mýty

Věda