ŠTÍTEK: předpověď počasí

Zrušení akce Dětský den.
Předpověď počasí na víkend je při nejmenším rozporuplná, organizátoři některých akcí už zvažují zrušení či přesun plánovaného programu. Týká se to především akcí na Den dětí, kterých není naplánovaných zrovna málo. Mezi nimi je třeba Óóóbří dětský den v areálu Obří sud Javorník. Naopak Ještědská Odysea s deštěm sice počítá, ale rušit program nehodlá.

Déšť zkazí dětem radost. Kvůli počasí se ruší akce třeba v Obřím sudu

Liberecko
Letos připadá Den dětí na sobotu. Ilustrační foto.
/TIP NA VÍKEND/ Soutěžní, zábavná a prezentační akce Den dětí s DDM Teplice je určená zejména dětem do 10 let, ale v pestré nabídce si na místě vyberou i starší děti či jejich rodiče. Pozor ale, z DDM ve středu 29. 5. přišlo upřesnění: Akce je z původně naplánovaného letiště na Nové Vsi přesunuta z důvodu nepříznivé předpovědi počasí do budovy DDM!

DDM Teplice pořádá v sobotu Den dětí. Letiště ale padlo, bude to přímo v DDM

Volný čas
Alena Zárybnická je česká meteoroložka, moderátorka a dramaturgyně.
Na obrazovkách České televize ji vídáme jako seriózní dámu v kostýmku, a přestože přináší předpověď počasí, snad nikdo by si ji netroufl nazvat „televizní rosničkou“. Alena Zárybnická má však ještě jednu stránku – dobrodružnou, skoro by se chtělo říct tuláckou. O tom, co má společného příroda, sport a předpověď počasí, jsme si povídaly na vzdálenost šesti set kilometrů. V tuto roční dobu totiž meteoroložka a moderátorka tradičně vyráží na dovolenou v obytném voze.
10 fotografií

Předpovědi testuji na vlastní kůži, říká legendární rosnička Alena Zárybnická

Ženy
Pískomil se vrací. Do Leťáku. Doslovně. A další koncerty stejně tak
Po vlně kritiky se Chrudimská beseda, kulturní organizace města Chrudim, rozhodla vrátit doprovodný koncertní program při festivalu Loutkářská Chrudim ze sportovní haly zpět do letního kina. Tam měly být od počátku, Beseda je ale chtěla přesunout do haly kvůli údajně nepříznivé předpovědi počasí. V Leťáku se tak uskuteční již dnešní koncert kapely Pískomil se vrací.

Koncerty Loutkářské Chrudimi se po vlně kritiky vrací z haly zpět na Leťák

Chrudimsko
Program Janáčkova festivalu zakončí jen neděle. Sobota na Hukvaldech se ruší.
Sobotní program Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka je zrušen. V souvislosti s událostmi, které se staly minulou noc v Jihomoravském kraji, se členové operního souboru Národního divadla Brno obávají nestálosti hukvaldského počasí a na Hukvaldy nedorazí, i přes příznivou předpověď počasí na celý víkend.

Sobotní program Janáčkova festivalu se ruší. Neděle bude podle plánu

Volný čas
Ilustrační foto
Vysočina – S další vlnou zimního počasí musí počítat Vysočina v první polovině týdne na přelomu března a dubna. Po příjemném jarním pátku a sobotě se v neděli začalo ochlazovat a déšť postupně přejde ve sněžení.  

Na přelomu týdne se znovu vrátí zima

Pelhřimovsko
Teplé a slunečné zimní počasí - ilustrační foto
Začíná jaro, ale počasí to letos nebude brát moc vážně. O prvním jarním víkendu se výrazně ochladí, i v nižších polohách může v sobotu sněžit, teplotní maxima se budou držet těsně nad nulou a někde se nad nulu ani dostat nemusí. A pak má v noci pořád mrznout, nejvíc zřejmě v pondělí.

O víkendu se citelně ochladí, mrznout pak bude i ve dne

Pelhřimovsko
Do Chvalovic nejen za mladými víny.
Chvalovice - Chvalovičtí vinaři sledovali celý týden předpověď počasí. Bude zima, nebo dokonce přijde déšť? Špatné počasí by se podepsalo na zájmu veřejnosti o návštěvy sklepů, které členové Vinařského spolku Chvalovice připravovali na sobotní odpoledne a večer.
28 fotografií

Do Chvalovic nejen za mladými víny

Znojemsko
Den lesní techniky.
Tradiční Dny lesní techniky se už v sobotu uskuteční v hradeckých městských lesích. Radnice očekává, že na oblíbenou akci i vzhledem k příznivé předpovědi počasí dorazí velký počet návštěvníků. Dopravní podnik proto posílí kvůli akci dopravu k lesnímu hřbitovu.

Na Den lesní techniky budou posíleny spoje MHD

Hradecko
Sraz účastníků pochodu po obnovené cestě byl před kostelem v Branticích.
Předpověď počasí na víkend nevěštila nic dobrého. Přesto se našla spousta turisticky založených rodin, které vyzbrojily děti gumáky a pláštěnkami, aby společně vyrazili na pochod nazvaný „Od kostela ke kostelu“. Sraz byl u kostela v Branicích, cílem byla kaple Sv. Jana Nepomuckého v Radimi.
50 fotografií

Znovuobnovená cesta z Brantic do Radimi

Bruntálsko
Z oslavy Dne seniorů v Městském společenském domě Kolín.
/FOTOGALERIE/ Již v neděli na základě předpovědi počasí rozhodli organizátoři z kolínského městského úřadu o přeložení pravidelného setkání ke Dni seniorů z kolínského Karlova náměstí do velkého sálu Městského společenského domu. A to rozhodnutí se ukázalo jako prozíravé, protože pondělní ráno 30. září začalo výpadkem elektřiny v mnoha kolínských domácnostech a celý den foukal silný vichr, v němž by stánky na náměstí rozhodně neobstály.
17 fotografií

Počasí přesunulo oslavu Dne seniorů z náměstí do společenského domu

Volný čas
Na hřišti si poměřilo své síly celkem dvanáct týmů.
/FOTOGALERIE/ Nepříznivá předpověď počasí neodradila fotbalisty od záměru uspořádat v Tatcích tradiční turnaj v malé kopané. A tak se v sobotu 13. července sešlo na hřišti místního Sokola celkem dvanáct týmů, aby si poměřily své síly. Že nešlo o žádnou selanku, svědčí fakt, že rozhodčí museli občas sáhnout pro žluté karty.
43 fotografií

Fotbalisty v Tatcích potrápil déšť

Fotbal
Diváci na fotbale Teplice - Opava
Teplice - Po reprezentační pauze se o slovo hlásí nejvyšší fotbalová liga svým 26. kolem.  Na Stínadlech se bude v sobotu bojovat o účast v prostřední skupině, která si to po konci základní části rozdá o možnost hrát kvalifikaci o Evropskou ligu. Předpověď počasí slibuje teplý den, fanoušci si můžou v ochozech užít parádní fotbalové odpoledne. 

Krásné počasí láká na Stínadla. Teplice budou bojovat o Evropskou ligu

FORTUNA:LIGA
Ilustrační foto.
Nymburk - Cyklostezka u hradeb, v ulici Na Přístavě, na Ostrově, dále chodník přes elektrárnu a lávka přes zdymadlo. To jsou místa, která budou v sobotu 9. února mezi 14.15. a 15.45 hodin pro veřejnost omezena v užívání, případně zcela uzavřena. Místní cyklistický oddíl Lokomotiva Nymburk totiž pořádá mimo jiné právě na těchto úsecích první místní cyklokrosový závod.

Závody uzavřou stezku u hradeb

Nymbursko
Lyžování v Křešíně.
Křešín – Pozvánka od vleku na okraji Křešína na lyžování zdarma pro školáky, kteří měli na pololetním vysvědčení samé jedničky, měla příznivý ohlas. „Jedničkářů dorazilo na celodenní lyžování zdarma osmnáct, což nás příjemně překvapilo,“ řekl k první speciální akci na sjezdovce u Křešína za správce vleku Vladimír Mareš.
19 fotografií

Jedničkářů bylo osmnáct, po plese bude čas na karneval

Pelhřimovsko
Ilustrační foto
Během posledních dnů probíhá slovní přestřelka mezi městem Kroměříž a organizací Astras, o.p.s. která uvádí, že snížení dotace ze strany Kroměříže, ke které má dojít, by znamenala ukončení provozu nocležny, takzvané seďárny. Tam mohou lidé bez domova na noc složit hlavu, umýt se.

Zvoní kroměřížské noclehárně pro bezdomovce hrana?

Kroměřížsko
Noclehárna. Ilustrační foto.
Během posledních dnů probíhá slovní přestřelka mezi městem Kroměříž a organizací Astras, o. p. s., která uvádí, že snížení dotace ze strany Kroměříže, ke které má dojít, by znamenala ukončení provozu nocležny, takzvané seďárny. Tam mohou lidé bez domova na noc složit hlavu, umýt se.

Budou mít bezdomovci kde složit hlavu?

Kroměřížsko