ŠTÍTEK: Příbram

Předseda Kocourů Daniel Rosenbaum.
Volejbalisté Příbrami zažili nejlepší sezonu za posledních deset let. V extralize skončili čtvrtí. K bronzové medaili chybělo málo. Předseda klubu Daniel Rosenbaum podotkl, že je škoda, že jí Kocouři neuhráli. Na druhou stranu i s umístěním “pod bednou“ je ale spokojen. Jeho svěřenci navíc vybojovali nárok na účast v evropských pohárech. Rozhodnutí ale bude na mezinárodní federaci. Když už, tak jedině v Příbrami.

Rosenbaum: Škoda, že jsme neuhráli medaili. Poháry? Jedině v Příbrami

Ostatní sporty
Příbramský půlmaraton na TGM.
/FOTO, VIDEO/ Přestože jsou poslední dny plné deště, měla by nás podle předpovědí čekat slunečná sobota a alespoň teplá neděla. O víkendu si přijdou na své milovníci fesťáků a sportu. Z TGMka odstartuje půlmaraton, Na Hradbách se rozezní hudba, Příbram Bobcats a Prague Mustangs si budou na Spartaku vyřizovat účty a Dobříš zažije rodinnou pohodu.
7 fotografií

Na co se těšit o víkendu? Příbramsku vládou festivaly a sport

Volný čas
Starší žákyně klubu Házená Poděbrady
Tým starších žákyň poděbradského házenkářského klubu pokračoval již 3. kolem jarní části Středočeské ligy starších žákyň, když zajížděl na západní okraj Prahy, do Hostivic. Zde měly možnost ve stejný den stejně jako Poděbradští starší žáci poměřit své síly s družstvy Házená Mělník a Lions Hostivice. Navíc je čekalo ještě třetí utkání s vedoucím týmem soutěže Spartakem Příbram.

Poděbradské starší žákyně v dalším kole Středočeské ligy zazářily v Hostivicích

Ostatní sporty
Ze zápasu Sparta Praha - Vyškov 38:48.
Poslední kolo druhé ligy zavede fotbalisty MFK Vyškov do Příbrami, kde už jen potvrdí přesnou pozici pro vstup do baráže o I. ligu. Mnohem důležitější zápas čeká ragbisty JIMI, kteří se v Říčanech pokusí postoupit do finále play-off extraligy patnáctičlenných týmů. Fotbalisté Tatranu Rousínov si v týdnu potřetí za sebou zahrají finále krajského poháru.

Kam za sportem. Fotbalisté jedou k soupeři potvrdit pozici, ragbisté překvapit

Ostatní sporty
Ilustrační fotografie.
Česká hokejová reprezentace se ve čtvrtfinálovém utkání střetne ve čtvrtek 23. května s týmem USA. Společné fandění si mohou lidé už ve čtvrtek užít při promítání utkání na velkoplošné LED obrazovce v areálu Nového rybníka v Příbrami. Utkání 23. května začíná ve 20.20 hodin, ovšem pořadatelé budou připraveni již o hodinu dříve. Vstup na akci je zdarma.

Přijďte fandit! V areálu Nového rybníka budou ve čtvrtek promítat čtvrtfinále

Příbramsko
Dálnice - Ilustrační foto
Pohodověji, než bývalo zvykem, by se mělo během léta jezdit řidičům na Příbramsku. Alespoň díky tomu, že by je neměly omezovat rozsáhlejší objížďky na dálnici D4 a dalších klíčových silničních tazích – pokračování dálnice I/4 či na silnici první třídy I/18, jež mimo jiné spojuje Příbram a Sedlčany. Zde si řidiči v minulosti užili omezení ažaž; dlouhodoběji plánované opravy se však podařilo dokončit před dvěma roky.

Objížďky by letní provoz na Příbramsku letos nijak významně zkomplikovat neměly

Příbramsko
Václav Seidl.
V sedmnácti letech zažil extraligovou premiéru v Příbrami, hrál za juniory středočeského klubu, hostoval v druholigových Domažlicích, jejichž je odchovancem, a reprezentoval Českou republiku. Volejbalový univerzál Václav Seidl, který v červenci oslaví 18. narozeniny, stále neukončil sezonu. Od čtvrtka do neděle totiž hraje finálový turnaj kategorie U22 a v létě se chystá na mistrovství Evropy U20 v Řecku.

Hádka na judu kvůli florbalu, ale Seidl upřednostnil volejbal a je v nároďáku

Ostatní sporty
Hasičská soutěž se na náměstí v Příbrami uskutečnila ve čtvrtek 16. května.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Celkem 69 hasičů včetně jedné hasičky se ve čtvrtek 16. května na příbramském náměstí T. G. Masaryka zúčastnili krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA. Jednalo se o jubilejní desátý ročník. Do mítinku se zapojili reprezentanti všech devíti územních odborů středočeských hasičů ve třech věkových kategoriích. Nechyběli ani profesionální hasiči z jiných krajů nebo z podnikových sborů.
25 fotografií

Nejtvrdší přežije! V Příbrami dřeli hasiči, nechyběl běh do Svatohorských schodů

Hasiči
Na tradičních dobříšských slavnostech si děti i dospělí užili v minulých letech mimo jiné i spanilou jízdu motorkářů.
/FOTO, VIDEO/ Nabídka dalšího májového víkendu je opět pestrá. Na Příbramsku budou vyhrávat dechovky, Banjo band Ivana Mládka i České srdce. A ze Svaté Hory vyrazí na dobrodružnou cestu s cílem v Příbrami cyklisté. Také u sousedů ve středních Čechách je kam zajet, třeba na festival, jehož hvězdami jsou Jablkoň a Buty, na výstavu psů, otevírání studánek nebo košíkářský workshop. 
20 fotografií

Kam o víkendu: na májové slavnosti i festival dechovek s mažoretkami

Volný čas