ŠTÍTEK: radar

Ilustrační foto.
Umístění úsekového radaru v liberecké Dubici dopomohlo podle získaných statistik k zásadnímu snížení počtu řidičů, kteří překračovali povolenou rychlost 50 km/h. Zatímco v dubnu zaznamenal 14 240 přestupků, v květnu už jen 5 500. Údaje z měření a počtu přestupků za první dva měsíce nepotvrdily obavy některých motoristů, že město vybralo místo pro umístění prvního radaru s detekcí nesprávně.
7 fotografií

Ostrý radar v Liberci splnil očekávání, mohl by ho nahradit informativní

Liberecko
Jedním z míst, kde se radary objeví nejdříve, bude Lánov. Zatím tam jsou informativní měřiče rychlosti.
Nejen v Trutnově a okolí, ale rovněž na Vrchlabsku se budou muset řidiči připravit na měření rychlosti stálými úsekovými radary. Městský úřad Vrchlabí chystá vypsání výběrového řízení na dodavatele radarů poté, co se finalizovaly detaily definitivního řešení pro jejich umístění v obcích. Pracovníky, kteří budou vyřizovat zpracování přestupků, už má radnice zajištěné.
3 fotografie

Dolní Branná, Lánov, Rudník, Hořejší Vrchlabí. Tady se chystají úsekové radary

Krkonoše
Zahájení provozu úsekového radaru ve Velkých Petrovicích.
Ve Velkých Petrovicích, na hlavním silničním tahu mezi Náchodem a Broumovem, přibyl radar pro měření rychlosti. Zdejší obyvatelé si už delší dobu stěžovali na řidiče, kteří obcí nebezpečně projíždějí jako po závodní dráze. Dubnové měření ukázalo, že tady překročilo rychlost více než 18 tisíc vozidel, z toho téměř 50 řidičů jelo rychlostí vyšší než 116 km za hodinu.
5 fotografií

Ve Velkých Petrovicích jezdí řidiči jako šílenci. Nohu z plynu jim sundá radar

Náchodsko
Petr Czudek staví tým na novou sezonu
Stavbu kádru na nový soutěžní ročník započala basketbalová Opava. Slezané chtějí v nové sezoně útočit na medaile. V týmu, který překvapivě vypadl už ve čtvrtfinále, skončil zkušený pivot Martin Gniadek. A jak to tak vypadá, nebude sám. Naopak na radaru má ambiciózní klub zajímavá jména. V hledáčku Opavských je i jedna z velkých hvězd ligy. A to rozhodně není vše.
61 fotografií

Basketbalovou Opavu opouští zkušený pivot. Na radaru hvězda ligy!

Basketbal
Nově před radarem v Dolním Hanychově varují cedule s nápisy „Město je váš nepřítel“ a „Pozor radar“.
Na hříšníky, kteří překračují povolenou rychlost, si od 1. dubna „posvítil“ radar v Liberci v ulici Dubice v Dolním Hanychově. Měří úsekovou i okamžitou rychlost projíždějícího auta a hned od ostrého provozu začaly chodit řidičům pokuty. Ti kritizují jeho umístění, přísnost i výše pokut. Nově před radarem varují po domácku vyrobené cedule s nápisy „Město je váš nepřítel“ a „Pozor radar“. Za jejich umístěním nestojí město, ale někdo z liberecké veřejnosti.
7 fotografií

Po domácku vyrobené cedule varují před radarem v Liberci, zachytil tisíce řidičů

Liberecko
Před ústecký krajský soud dorazil obžalovaný majitel společnosti WST Milos Schubert i v pondělí 4. března. Ilustrační foto
Dalšími výslechy pokračoval v pondělí 29. dubna proces řešící možnou korupci při pronájmu radarů na měření rychlosti ve Varnsdorfu. Kromě čtených výpovědí se soud v pondělí zabýval také výpovědí projektového manažera společnosti dodávající software pro rady. V kauze jsou mezi obžalovanými bývalý starosta Stanislav Horáček a exmístostarosta Josef Hambálek.

Radarová kauza: Hezky voněla, řekl do protokolu o obžalované jeden ze svědků

Krimi
Páteční izraelský útok byl nepřímou hrozbou i íránskému jadernému programu u města Natanz. Ilustrační snímek
Po pátečním útoku na íránské vojenské cíle vycházejí najevo podrobnosti o použitých zbraních i důvodu, proč Izrael sáhl po přesném a omezeném zasáhu. Západní činitelé obeznámení s přípravou a provedením zásahu popsali, že střely pronikly k cíli uprostřed Íránu, aniž by je systémy protivníka zachytily.

Máme navrch. Izrael doručil mírnějším úderem Iránu tvrdé sdělení

Svět
Policisté při republikové akci Speed Marathon měřili dodržování předepsané rychlosti. Na Blanensku monitorovali v pátek provoz na deseti místech.
/FOTO, VIDEO/ Páteční dopolední jízda se na Blanensku prodražila desítce řidičů. Zachytil je policejní radar při předem avizované celorepublikové akci Speed Marathon. V regionu policisté měří celý den dodržování předepsané rychlosti na deseti místech. Šest pokut v prvních hodinách rozdali v Bořitově a další pak v Šebrově-Kateřině na silnici II/379. Nejvyšší zaznamenaná rychlost byla třiasedmdesát kilometrů v hodině.
22 fotografií

Rovina kolem trati v Adamově? Někteří tu jezdí jako hovada, říkají místní

Blanensko
První v Blansku i na okrese. V Lažánkách spustí úsekové měření.
/FOTO, VIDEO, INFLOBLOK/ Intenzivní nárůst dopravy. Přibylo nákladních aut, řidiči nedodržují při průjezdu obcí předepsanou rychlost. Někteří si pletou silnici se závodní dráhou. Máme strach s dětmi přejít silnici, udělejte s tím něco! Tak popisují situaci místní v blanenské městské části Lažánky, kde žijí asi čtyři stovky lidí. Od pondělí tam začlo na silnici II/379 fungovat úsekové měření. První na Blanensku. Řidiči pozor, nohu z plynu!
6 fotografií

První v Blansku i na okrese. V Lažánkách spustí úsekové měření

Blanensko
Nový radar v ulici Přerovská v Olomouci. Měří se od 1. dubna 2024dubna
Na dalším místě v Olomouci, v Přerovské ulici v Holici, od dubna krotí město rychle jedoucí řidiče pomocí radaru. Jedná se o třetí lokalitu, kde Olomouc na základě výsledků předchozích měření a požadavku městské části musela nasadit tento represivní nástroj. V plánu jsou už další rušné ulice v krajském městě. Do léta pak přibudou radary ve dvou obcích na Šternbersku. Zájem o tento účinný bič na piráty silnic projevilo také několik vesnic u Olomouce.
10 fotografií

V Olomouci měří nový radar, další se chystá. Přibudou i u Šternberka

Olomoucko