ŠTÍTEK: restaurace

Budova, v níž do konce minulého roku sídlil Decathlon. Nyní v něm bude McDonald's a další dva obchody.
Bývalá prodejna Decathlon v třebíčském obchodním centru Stop-shop prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Objekt, který stojí mimo hlavní budovu centra, stavební firma uvnitř dělí na tři části. V jedné z nich bude sídlit i McDonald’s. „V tuto chvíli připravujeme konkrétní parametry a služby třebíčské restaurace. Můžeme však potvrdit, že tam restaurace vznikne,“ prohlásil Jan Nevola z komunikačního oddělení McDonald’s.
7 fotografií

V třebíčském Stop-shopu otevře svou pobočku McDonald’s. Víme kdy

Třebíčsko
Fanoušci v plzeňském Leháru při nedávném finále mistrovství svět v hokeji.
České fotbalisty čeká v úterý večer úvodní zápas mistrovství Evropy, od 21 hodin nastoupí v Lipsku proti týmu Portugalska, který má v sestavě i hvězdného Cristiana Ronalda. Na zápas se chystají nejen hráči, ale i jejich fanoušci. Těm, kteří nevyrazili do Německa, se nabízí výběr restaurací a barů, kde můžou duel sledovat společně.

Češi vstoupí do Eura. Kde můžete v Plzni fandit společně?

Plzeňsko
Platforma Nesnězeno zachraňuje jídlo, které by skončilo v koši. Ilustrační foto.
Každý Čech vyhodí ročně 91 kilogramů potravin, v součtu to činí za celou republiku neuvěřitelných 1,9 milion tun. S cílem to změnit vznikla anti-food waste plattforma Nesnězeno, která své působení rozšířila do Libereckého kraje. Ten se stal v pořadí sedmým krajem, ve kterém mohou zákazníci kaváren, restaurací, ale i obchodů s potravinami předcházet zbytečnému plýtvání jídlem.

V Liberci vyrazí do boje proti plýtvání jídlem, zapojí se regionální podniky

Liberecko
Poslední květnová sobota v Borohrádku plná zábavy se vydařila.
/OBRAZEM/ Tradiční Dětský den a Májové odpoledne, které letos dospěly do svého devatenáctého ročníku, připadly na sobotu 25. května. Pořádající město Borohrádek tuto nejvýznamnější kulturní akci připravuje mnoho měsíců dopředu a je to pak o čekání na předpověď počasí, aby všechny ty přípravy, co této velké akci předcházejí, nevyšly nazmar.
44 fotografií

Dětský den a Májové odpoledne 2024 v Borohrádku nabídly pestrý program

Čtenář reportér
Restaurace U Nováků patřila v devadesátých letech k nejvyhlášenějším podnikům v Přerově.
V dobách největší slávy si tu podávali dveře podnikatelé, sportovci, ale i osobnosti českého šoubyznysu. Restaurace U Nováků, která se nachází v Čechově ulici, patřila v minulosti k prvotřídním přerovským podnikům, a přestože její kapacita nebyla příliš velká, bylo tu pořád plno. Pokud bychom hledali synonymum pro úspěšnou éru devadesátých let v Přerově, kdy se ve městě dařilo podnikání, bude znít jednoduše – Nováci. Název restaurace přitom nijak nesouvisel se slavným přerovským rodákem - zpěvákem Pavlem Novákem.
18 fotografií

Kam se poděly legendární hospůdky z devadesátek? 2. díl: U Nováků

Přerovsko
Prostory, které dříve patřily plesům, znali později lidé jako sál s bankovními přepážkami.
/VIDEO/ Květen 2017. Datum, kdy poprvé Znojmo dalo najevo, že stojí o budovu bývalého hotelu Znojmo v Pontassievské ulici. Místní mu neřeknou jinak, než Domeček. Před sedmi lety město uspělo se svou nabídkou. Česká spořitelna bylo ochotná budova prodat za pětačtyřicet milionů korun. Zatím jsou využívané některé kanceláře, samotný sál slouží kulturním účelům jen sporadicky. Po třiceti letech zde zazněla hudba při posledním ročníku JazzFestu, v létě prostor ožije operním představením.
17 fotografií

Sál Domečku ve Znojmě. V létě ožije festivalovou operou. Na tanečníky stále čeká

Znojemsko
Hokejoví fanoušci na českobudějovickém náměstí. Ilustrační snímek
/ANKETA/ Postup českých hokejistů do finále domácího světového šampionátu vyvolal velkou vlnu nadšení. Podívejte se, kde bude v západních Čechách možné sledovat boj národního týmu o zlatou medaili a prožívat výjimečné emoce a atmosféru společně, ať na náměstích nebo v menších prostorách na plátnech nebo velkoplošných obrazovkách. Přenos bude k vidění v mnoha restauracích a hospůdkách po celých západních Čechách.

Přinášíme přehled, kde v západních Čechách sledovat boj o zlato

Karlovarsko
Sledování hokeje Česko - USA. Ilustrační foto
Postup českých hokejistů do semifinále domácího světového šampionátu vyvolal velkou vlnu nadšení. A protože sobotní semifinálový zápas se Švédskem (začátek 14.20 hodin) byl dlouho dopředu vyprodaný, chystají se fanoušci sledovat přenos společně. Plzeň a její okolí není v tomhle směru výjimkou.

Také Plzeň žije hokejem, fandit se bude v hospodách i sportbarech

Plzeňsko