ŠTÍTEK: Rozvojový program OSN

Jemenské ženy si kousek od fronty staví malé solární elektrárny
K přední bojové linii je to coby kamenem dohodil. Skoro šest let trvající občanská válka zabila již desítky tisíc lidí a ze svých domovů vyhnala přes tři miliony osob. Deset mladých žen z vesnického regionu Abs na severu Jemenu, blízko hranic se Saudskou Arábií, třicet kilometrů od krvavého běsnění, vybudovalo něco neuvěřitelného. Malou lokální solární elektrárnu pro potřeby své vesnice.
4 fotografie

S kombinačkami a v hidžábech. Kousek od fronty si Jemenky staví malé elektrárny

Svět
Ilustrační foto.
Praha – Ombudsman Pavel Varvařovský na vyvažování a okolky moc nedá. Minulý týden pohrozil politikům, že když nebudou závěry jeho zpráv respektovat, z úřadu odejde. Nelíbí se mu například, že zákonodárci schválili úpravu, podle níž bude možné nepřizpůsobivé jedince vykázat z katastru obce. A trvá také na tom, aby romští žáci bez zdravotního handicapu chodili do běžných základních škol.

Neberte dětem speciální školy, zlobí se učitelé

Česko
Ilustrační foto
Vídeň - Romové v Evropské unii žijí většinou v situaci vyloučení a v horších podmínkách než Neromové žijící v jejich okolí. Uvádí to studie týkající se 11 členských států unie, kterou dnes zveřejnila Agentura EU pro základní práva (FRA).

Podmínky Romů v EU jsou horší než jejich sousedů

Svět
Černobyl
NEW YORK, MOSKVA – Dvě desetiletí likvidace důsledků výbuchu v jaderné elektrárně v Černobylu přinesla své ovoce. Experti OSN jsou přesvědčeni, že život na územích znečištěných radiací již nadále není pro místní obyvatelstvo nebezpečný.

OSN ukončí pomoc zemím postiženým černobylskou havárií

Svět