ŠTÍTEK: sport

CEO Penny Florian Nagele a předseda FAČR Petr Fousek při slavnostním aktu podpisu smlouvy.
Řetězec Penny se stal generálním partnerem české fotbalové reprezentace. Navazuje tak na svou dosavadní spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR), která je založena zejména na podpoře mládežnického, regionálního i seniorského fotbalu nebo oblasti e-gamingu. Reprezentace má díky Penny generálního partnera po čtyřleté odmlce. Partnerská smlouva se týká mužské i ženské fotbalové reprezentace.

Penny je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Podnikání
Sportovci, o kterých bude řeč v knize Pavla Pechouška
Kniha "Sport u Otavy" přináší fascinující příběhy sportovců ze Strakonic, kteří se nesmazatelně zapsali do historie českého i světového sportu. Autor Pavel Pechoušek shromáždil osobní zpovědi a unikátní fotografie 15 výjimečných sportovců, čímž vytvořil jedinečnou publikaci, která by neměla chybět v knihovně žádného sportovního nadšence.
13 fotografií

Strakonice? Město sportu. Vyprávět budou Turek, Salák nebo basketbalista Krejčí

Ostatní sporty
Olympiáda děti a mládeže 2024
Výprava Královéhradeckého kraje se zúčastní 21. Olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se koná od 23. do 27. června v Jihočeském kraji. Na plochu při slavnostním zahájení v Českých Budějovicích ji povede vlajkonoška a rodačka z Vrchlabí Lucie Charvátová, česká reprezentantka v biatlonu. O medaile a co nejlepší umístění v bodovaném pořadí krajů se chystá bojovat 237 krajských sportovců ve věku 12 až 16 let ve 20 sportech.

Mladí sportovci míří na Olympiádu dětí a mládeže, vlajku ponese Charvátová

Jičínsko
ČEZfest v Chomutově
/FOTO/ Zapni projektor. Zapni kombo. Zapni svaly. Zapni s námi své město! Takové bylo motto pořadatele třídenního rodinného festivalu ČEZfest, který ovládl Chomutov. Odstartoval promítáním filmu v letním kině, na to navázaly páteční koncerty v čele s kapelou Jiřího Macháčka Mig 21 a sobota 15. června patřila hlavně milovníkům sportu, ať už běžcům, florbalistům nebo tanečníkům.
48 fotografií

Mig 21, sport a nálož energie. Třídenní ČEZfest nabil Chomutovany

Chomutovsko
Hronovský hokejový klub je stejně jako mnohé jiné kluby zapojen do projektu Pojď hrát hokej, který je dlouhodobě zaměřený nejen na získávání nových hokejistů.
Zlatý úspěch českých hokejistů na světovém šampionátu může být klíčovým impulsem pro zvýšení zájmu o tento sport mezi mládeží. Velké oslavy květnového hokejového triumfu na domácím mistrovství světa sice skončily už bezmála před třemi týdny, ale hokejový národ (který se před začínajícím Eurem překabátil na fotbalový) věří, že fenomenální úspěch hokejistů nebyl poslední.
6 fotografií

Zlatá euforie mistrů světa. Hokejové kluby věří, že přivede více dětí na stadion

Náchodsko
Po zisku zlatých medailí na nedávném domácím mistrovství světa v Česku stále vládne hokejový boom.
Ještě ani neodezněl hokejový boom po nedávno skončeném domácím mistrovství světa a už se sportovní fanoušci mohou těšit na další velkou lahůdku. Tentokrát fotbalovou, už v pátek večer v Německu startuje evropský šampionát. I ten budou u televizních obrazovek sledovat v Česku miliony diváků, Deník Rovnost se proto pokusil zjistit, jaký sport je u nás tím národním. A u jihomoravských sportovních osobností je resumé jasné – dominuje hokej. „Fotbal hrají bábovky,“ přisadila si legenda Komety Brno Jaromír Meixner.

Národní sport? Hokej, shodují se jihomoravské osobnosti. Fotbal je pro bábovky

Hokej
Vyškovský festival sportu - PARK V POHYBU.
Už potřetí se na vyškovském stadionu a v přilehlých Smetanových sadech sejdou vyznavači různých sportovních odvětví. Stejně jako loni „Vyškovský festival sportu - Park v pohybu“ nabídne v pátek jednadvacátého června soutěže na více než dvaceti stanovištích, přičemž ve druhém ročníku jimi prošlo přes 1500 aktivních účastníků. Podobný počet jsou pořadatelé připraveni přijmout i letos.
3 fotografie

Festival sportu opět zve školáky i veřejnost. Vyškovský park se rozhýbe za týden

Ostatní sporty
Ondřej Rusnák se svými malými svěřenci z SKS Areny Kladno
Když kladenské Sdružení kontaktních sportů vloni slavilo 20 let své činnosti, jeden ze zakladatelů, Petr Kučera, tehdy odhadl, že borci a borky SKS za tu dobu v různých stylech a věkových kategoriích dosáhli na 500 medailí z republikových akcí a přivezli zhruba 50 medailí ze světových šampionátů. Základem pro cinkání cenných kovů je práce s nejmenšími adepty bojových umění, vlastně práce na budoucnosti sportovního klubu. Právě o tom jsme si povídali s Ondřejem Rusnákem, který vede tréninky kickboxu dětí.

Jsme solidní klub, žádná parta rváčů, říká trenér kickboxu Ondřej Rusnák

Ostatní sporty
Akce Díky, trenére oceňuje nejobětavější mládežnické trenéry.
Akce Díky, trenére zveřejnila seznam 16 trenérů, kteří se budou ucházet o titul Trenér mládeže 2024. Soutěž dává rodičům i mladým sportovcům možnost vyjádřit podporu svým trenérům a trenérkám. Letos se semifinálové šestnáctce představí zástupci rozmanitých sportů. Své zastoupení tu mají trenérky a trenéři od fotbalu přes judo až po požární sport. Polovina z nich se trenérství věnuje bez finančního honoráře. Vítěz soutěže Díky, trenére obdrží nejen titul Trenér mládeže 2024, ale také příspěvek 50 tisíc korun na zahraniční stáž nebo provoz klubu.

Díky, trenére: Ve finálovém výběru je šestnáct kandidátů, tři z Prahy

Ostatní sporty
Kolínské sportovní dny, 11. června 2024
/FOTOGALERIE/ Úterý 11. června bylo jako každý rok v harmonogramu Kolínských sportovních dnů vyhrazeno pouze dvěma sportům, v nichž soutěží všechny kategorie žáků od 1. až po 9. třídu. Na rozdíl od loňska tentokrát úterní program neprovázelo deštivé počasí, a tak jak na 320 volejbalistů a volejbalistek, tak téměř 400 dívek a chlapců soutěžících ve sportovním aerobiku mohli svá klání absolvovat pod širým nebem.
147 fotografií

Kolínské sportovní dny pokračovaly v úterý volejbalem a aerobikem

Volný čas
Písecký rodák Tomáš Verner
Na podiu studenti mluvili o Kateřině Neumannové nebo Tomáši Vernerovi. Oba se narodili v Písku. Mezinárodní soutěž studentů středních škol v Českých Budějovicích přilákala účastníky z celé ČR i Slovenska. Studenti prezentovali slavné sportovce a jejich regionální vazby, čímž propojili svět sportu s místními zajímavostmi. Akce nabídla inspirativní pohledy na české sportovní legendy. Pořadatelskou školou byla Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. 
6 fotografií

Rodák z Písku Tomáš Verner se objevil v prezentaci středoškoláků. Hvězda regionu

Ostatní sporty
Mezinárodní soutěž studentů Vítejte u nás připomněla sportovní legendy
Mezinárodní soutěž studentů středních škol v Českých Budějovicích přilákala účastníky z celé ČR i Slovenska. Studenti prezentovali slavné sportovce a jejich regionální vazby, čímž propojili svět sportu s místními zajímavostmi. Akce nabídla inspirativní pohledy na české sportovní legendy. Pořadatelskou školou byla Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. 
6 fotografií

Lála nebo Šonka. Sportovní hvězdy rozzářily prezentace studentů. Vítejte u nás!

Ostatní sporty
Mezinárodní soutěž studentů Vítejte u nás připomněla sportovní legendy
Mezinárodní soutěž studentů středních škol v Českých Budějovicích přilákala účastníky z celé ČR i Slovenska. Studenti prezentovali slavné sportovce a jejich regionální vazby, čímž propojili svět sportu s místními zajímavostmi. Akce nabídla inspirativní pohledy na české sportovní legendy. Pořadatelskou školou byla Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. 
6 fotografií

Nejslavnější fotbalista z Jindřichova Hradce v prezentaci studentů

Ostatní sporty
Den dětí na Doubravce, ilustrační foto z minulých let.
Minulý víkend co se týče počasí oslavám Dne dětí příliš nepřál, ale příležitost dopřát našim nejmladším akci plnou soutěží i poznání budou mít rodiče i tuto neděli 9. června. Od 10 do 13 hodin zde proběhne akce Den dětí na hradě Doubravka, kterou pořádá místní spolek organizace AVZO - Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností České republiky, která na dominantě Teplicka již desítky let sídlí.

TIP NA VÍKEND: Den dětí oslaví v neděli na Doubravce v Teplicích

Volný čas
Výstava formule 1 ve Vídni.
Už jen pár dní máte jedinečnou příležitost navštívit výstavu formule 1 v MetaStadt ve Vídni. Tato fascinující expozice, která se sem přesunula z Madridu, zde bude k vidění pouze do 16. června. Pak zamíří do kanadského Toronta. Výstava nabízí poutavý pohled do historie a současnosti jednoho z nejpopulárnějších motoristických sportů na světě.
27 fotografií

Vídeň hostí výstavu formule 1: Představí ikonické vozy i příběhy slavných pilotů

Automagazín
Ani změna trenéra fotbalistům Zlína k záchraně v I. lize nepomohlo. Návrat mezi elitu bude složitý, což ví za vedení klubu i Zdeněk Grygera.
/ANALÝZA/ Zlínský vrcholový sport si musí přiznat: jsem nemocný, bez léčby to nepůjde. Když hokejoví Berani předloni spadli z extraligy, bilo se na poplach. Už minulý rok měli namále, blízko sestupu z nejvyšší tuzemské soutěže také fotbalisté. Letos se to stalo realitou. Sečteno, podtrženo: zdejší hlavní sport prostě a jednoduše dlouhodobě skomírá: „Příčin je určitě více. Fotbal ani hokej nemá tah na branku, je moc kohoutů na jednom smetišti. Pádů je obrovská škoda, Zlín vždy byl bašta sportu,“ vzpomíná nostalgicky bývalý generální manažer zdejšího hokeje Miroslav Michalovský.
6 fotografií

Krize zlínského sportu! Co a kdo za to podle osobností může?

Ostatní sporty
Příbramský půlmaraton na TGM.
/FOTO, VIDEO/ Přestože jsou poslední dny plné deště, měla by nás podle předpovědí čekat slunečná sobota a alespoň teplá neděla. O víkendu si přijdou na své milovníci fesťáků a sportu. Z TGMka odstartuje půlmaraton, Na Hradbách se rozezní hudba, Příbram Bobcats a Prague Mustangs si budou na Spartaku vyřizovat účty a Dobříš zažije rodinnou pohodu.
7 fotografií

Na co se těšit o víkendu? Příbramsku vládou festivaly a sport

Volný čas
Dominik Florián (vpravo) při utkání v zahraničí
V letošní sezoně zažil úspěch jak na bruslích, tak v kopačkách. Dominik Florián je úspěšným obojživelníkem. Vlašimské hokejisty coby kapitán dovedl do semifinále krajské ligy. Napsat úspěšnou tečku může nyní v Kondraci, se kterou sahá po postupu do I. B třídy. Stačí udělat poslední krok. Od mládí dělal oba sporty. Ve třetí třídě ale musel upřednostnit jeden z nich. Rozhodl zájem pražské Slavie.

Osobnost Deníku Dominik Florián má úspěch v hokeji i fotbale. Co je pro něj víc?

Okresy
Český reprezentant Tomáš Bohumský bude startovat v barvách Opavy. Se souhlasem Jana Krejčíře
/FOTOGALERIE/ Posilu těžkého kalibru pro letošní sezonu získal opavský inline oddíl LUIGINO.CZ. Jedná se o Tomáše Bohumského, který je kolečkovým profesionálem a jezdí hlavně v Německu za Team Arena Geisingen. Vedle toho se věnuje i rychlobruslení na ledě a jeho snem je start na olympiádě. Opavu si tento závodník na kolečkových bruslích nevybral jen tak náhodou. Jeho otec se totiž ve slezské metropoli narodil.
8 fotografií

Profík Bohumský přijede Opavě vyjezdit zlato. Jeho snem je olympiáda

Ostatní sporty
Česko slaví titul mistrů světa
Kanec se zelím, nebo se šípkovou omáčkou? Hláška z kultovního filmu Slavnosti sněženek se dá s nadsázkou přehodit na dva nejpopulárnější sporty v České republice. Fotbal, nebo hokej? Hokej, nebo fotbal? Obě odvětví se od nepaměti přetahují o tuzemský primát. Po neděli 26. května 2024 a triumfu na domácím mistrovství světa je jasné, kdo se na čele utrhl. „Kopačky“ ale mohou rychle zvednout rukavici, kterou jim „hokejky“ hodily. Za pár dní začíná Euro.
5 fotografií

Fotbal, nebo hokej? Vyhrané mistrovství světa s vedoucí příčkou pořádně zahýbalo

Fotbal
Olympiáda břeclavských škol. Archivní foto z prvního ročníku akce.
Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly při organizaci sportovních her pro žáky základních škol z Břeclavi, Lednice a Valtic. Druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol proběhne v termínu 11.-14. června v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Novinkou letošních her bude soutěž v judu.

FOSFA olympiáda břeclavských škol odstartuje 11. června

Čtenář reportér
Statutární zástupce a předseda klubu Basketpoint Zdeněk Navrátil, 31. května 2024, Frýdek-Místek.
Kdo si zaslouží dotační injekci více, sporty, které jsou divácky vděčné, nebo ty na okraji zájmu? A proč si Zdeněk Navrátil myslí, že je důležitější investovat do dětí než do profesionálních sportovců? O tom, ale i o podpoře města Frýdku-Místku do sportování dětí a výchově synů, včetně Miraie, který dělá muziku, si Deník povídal s šéfem Basketpointu, klubu, který ve Frýdku-Místku usiluje o pokračování sedmdesátileté tradice basketbalu.
16 fotografií

Rozhovor: Zdeněk Navrátil o sportu, politicích i výchově syna Miraie

Frýdecko-Místecko
Čeští hokejisté ziskem mistrovského titulu na domácím šampionátu pobláznili celou republiku.
Anketa Deníku, zda v českém sportu hraje primát fotbal, či hokej, dopadla jednoznačně. Je možné, že kdyby respondenti odpovídali před měsícem, výsledky by vypadaly jinak. Jenže senzační titul hokejových mistrů světa z domácího šampionátu přehlušil všechno. I vyvrcholení fotbalové FORTUNA:LIGY, i přípravy na Euro 2024. Jak se vyjádřili k tématu sportovní osobnosti z Vysočiny?

Sportovní legendy Vysočiny těší boom hokeje. Broše mrzí opominutí oslav Sparty

Ostatní sporty