ŠTÍTEK: taneční soubor

Margita Cichá (na snímku) společně s Evou Bajgerovou založila před čtvrtstoletím spolek Romano jasnica.
/ROZHOVOR/ Nenápadná dáma bydlí v Trmicích, vychovala tři syny, ten nejmladší vystudoval vysokou školu. Margita Cichá dlouhá léta pracovala s dětmi, jako pedagog působila dlouhé roky v mateřských i základních školách, dokonce dojížděla do mateřské školy ve Svádově, kde zastávala funkci ředitelky. Nebylo jí proto jedno, kde a jak vyrůstají trmické romské děti, proto v roce 1997 společně s Evou Bajgerovou založila spolek Romano jasnica. V úterý 19. dubna krátce zavzpomínala na začátky a pozvala čtenáře Ústeckého deníku na velkou akci, která se uskuteční 11. června v Trmicích.
15 fotografií

Margita Cichá s Evou Bajgerovou založily před 25 lety spolek Roma jasnica

Čtenář reportér
Rakovnická knihovna s Lentilkami DDM uspořádaly na náměstí Halloween.
S týdenním zpožděním uspořádaly Městská knihovna Rakovník společně s taneční skupinou Lentilky při DDM v pátek odpoledne Halloween, a to v samém centru města. Kromě Lentilek, které měly na programu vystoupení Příběhy ze záhrobí, vystoupili také hosté ze základní umělecké školy, dále Mafinky z Line Dance klubu, ale také písničkář Milan Zimmermann.
89 fotografií

Foto: Halloween na Husově náměstí nabídl hned několik tanečních vystoupení

Volný čas
Projekt Společně nejen na jevišti hostilo jablonecké Městské divadlo.
Báječná parta báječných lidí se sešla již podevatenácté v Městském divadle Jablonec. V rámci projektu Společně nejen na jevišti, který sdružuje a sbližuje lidi bez ohledu na handicap, ožil kulturní stánek pěveckými, tanečními a celkově hudebními vystoupeními těch, kteří vzali svůj život za správný konec a umí si ho užít. A věřte, že na úsměv ve tváři a štěstí v duši nemá handicap vliv.
22 fotografií

Společně nejen na jevišti. Večer v jabloneckém divadle otevřel srdce divákům

Čtenář reportér
Dance Fiesta v divadle v Klatovech.
Pódium Stálé divadelní scény Klatovy ožilo v sobotu devátým ročníkem hudebně tanečního pořadu Dance Fiesta 2022. Pořadatel akce, spolek Marty Dance Klatovy, slaví v letošním roce 15. výročí vzniku taneční skupiny a tak se celý večer nesl v duchu takzvané quinceañery – tradiční jihoamerické oslavy patnáctin, jejíž prvky propojovaly jednotlivé taneční vstupy.
19 fotografií

Taneční skupina Marty Dance oslavila v divadle patnáctiny

Klatovsko
Taneční skupina Bilberries.
Naše taneční skupina Bilberries měla ve středu a čtvrtek možnost vystoupit v rámci filmového festivalu v parku Komenského. Děvčata vystupovala s dosud nepojmenovanou street dance choreografií, se kterou doslova zazářila. Druhým vystoupením byla oblíbená zumbová choreografie s názvem Another Way. Se svými vystoupeními sklidila děvčata velký potlesk, který jim alespoň trochu vynahradil uplynulou, neuskutečněnou taneční sezónu.
4 fotografie

Taneční skupina Bilberries. Děvčata se svou choreografií doslova zazářila

Čtenář reportér
Provozovatelka tanečního studia Jana Večerková.
Drtivou část svého života věnovala a nadále věnuje tanci. Jana Večerková je provozovatelkou taneční skupiny A. D. A., jejíž zázemí se nachází v prostorách Základní školy Kunratice. A taneční skupiny si na poli soutěží vůbec nevedou špatně. Stačí rozkliknout na jejich oficiálním webu sekci úspěchy a je co pročítat. Ačkoliv taneční studio navštěvují defakto všechny věkové kategorie, kdy nejmladšímu tanečníkovi jsou tři roky a nejstarší tanečnici 58 let, veškeré tréninky vede Jana Večerková sama. „Doufám, že mi z některé z juniorek zůstanou věrné, nepohltí je puberta a budu jim moci předat nějakou skupinku,“ přála by si.

Jana Večerková: Maminky mě požádaly, že potřebují děti utahat

Zprávy z Česka