ŠTÍTEK: Třebíč

Brankář hokejových mistrů světa Karel Vejmelka přišel na radnici své rodné Třebíče ukázat zlatou medaili ze šampionátu v Praze.
Zlatá medaile mistrů světa v ledním hokeji je poměrně těžká a ony čáry v jejím skleněném středu, které mají evokovat rýhy po bruslích, jsou skutečně vybroušené do hloubky. Mohli se o tom přesvědčit novináři, jimž ji ve čtvrtek na radnici v Třebíči přišel ukázat Karel Vejmelka, zdejší rodák, který se na mistrovství představil v pozici třetího brankáře. „Velkou zásluhu na tom úspěchu má třebíčský hokej a trenéři, kteří mě vychovali,“ prohlásil Vejmelka.
15 fotografií

VIDEO: Mistr světa Karel Vejmelka přijel do Třebíče ukázat zlatou medaili

Třebíčsko
Socha svatého Václava nově zdobí zelené prostranství v nedávno opravené Kotlářské ulici v Třebíči.
/FOTO, VIDEO/ Nově opravenou Kotlářskou ulici v Třebíči zdobí také nová socha. Přesněji řečeno čerstvě zrestaurovaná – skulptura zobrazující svatého Václava je totiž stará již téměř tři sta let. „Původně byla součástí jedné ze tří kašen na Karlově náměstí. Koncem devatenáctého století byla přemístěna ke vstupu do areálu třebíčské nemocnice,“ vysvětlila mluvčí města Irini Martakidisová.
9 fotografií

Svatý Václav se vrátil. Dříve zdobil třebíčské náměstí, nyní stojí kousek od něj

Třebíčsko
První Gladiator Race v Třebíči
Po velkém úspěchu loňského premiérového ročníku se do Třebíče vrací Gladiator Race. Nesmírně náročný závod určený veřejnosti, ve kterém budou běžci zdolávat překážky po celém širším centru města, se uskuteční v sobotu patnáctého června. „První ročník byl mimořádně úspěšný, přijelo na něj přes 1200 účastníků z celé České republiky. Tehdy je čekala šestikilometrová trať a na ní přes dvacet překážek,“ zavzpomínal Martin Hobl.
98 fotografií

Gladiator Race opět v Třebíči. Závodníci si v sobotu užijí nové vodní překážky

Třebíčsko
Fotbalisté FŠ Třebíč (v bílých dresech) budou od srpna nastupovat, coby nováček, v moravskoslezské divizi D.
ROZHOVOR/Neskrýval, že si v neděli pořádně vydechnul. Trenér Fotbalové školy Třebíč Tomáš Franěk se totiž významně podílel na triumfu jeho týmu v letošním ročníku krajského přeboru Vysočiny a tím i návratu čtvrté ligy do druhého největšího města v kraji. „Nebylo to jednoduché, vůbec jsme totiž před rokem nevěděli, co od krajského přeboru čekat,“ sdělil v rozhovoru pro Deník kormidelník „Fošky“.
54 fotografií

Minimálně divizi si Třebíč zaslouží, říká trenér vítězné Fotbalové školy Franěk

Kraje
Dům za hlavní poštou v Třebíči město prodává za 5,1 milionů korun.
/FOTO, VIDEO/ Dříve tam bydleli sociálně slabí, jejichž zpěv se zejména letními večery linul široko daleko. Dům v Soukenické ulici v Třebíči za budovou hlavní pošty, kterému lidé pro svérázný kulturní projev jeho obyvatel občas přezdívali dům hrůzy, ale nyní čeká renovace. Poté, co město nájemníky vystěhovalo, pomýšlelo nad jeho rekonstrukcí. Nakonec se jej ale zbaví. „Proběhlo výběrové řízení, byli čtyři zájemci. Rada města doporučuje zastupitelstvu ten bytový dům prodat,“ informoval starosta Pavel Pacal.
5 fotografií

Třebíč dostane za nechvalně známý dům za poštou pět milionů. Opozici je to málo

Třebíčsko
Pietní místo zpěváka Vlasty Zahrádky před kulturním domem Fórum v Třebíči.
S rockerem Vlastou Zahrádkou se veřejnost rozloučila již minulou sobotu, lidé mu ale stále ještě mohou vzdát hold. Před kulturním domem Fórum v Třebíči vzniklo pietní místo, kam je možné nosit květiny. „Z části vašich krásných květinových darů, které nemohly být pro rozsáhlé množství umístěné na rodinný hrob, jsme u schodů na Fórum udělali ještě na několik dnů pietní místo,“ vysvětlila na svém facebooku kapela Carmen, v níž Zahrádka působil.
9 fotografií

Vlasta Zahrádka má v Třebíči pietní místo. Lidé tam stále mohou nosit květiny

Třebíčsko
Psychicky náročnou úlohu favorita splnili. Fotbalisté FŠ Třebíč (v bílých dresech) v neděli zdolali druhou Chotěboř (ve žlutočerném) na její půdě 5:3 a stvrdili postup do divize.
Postupová tajenka v elitní krajské fotbalové soutěži na Vysočině je jedno kolo před koncem ročníku vyřešená. V očekávaném šlágru předposledního dějství totiž vedoucí Fotbalová škola Třebíč zvítězila na půdě druhé Chotěboře 5:3 a před závěrečným zápasem sezony má na čele tabulky nedostižný náskok čtyř bodů. Naopak na druhém pólu tabulky se bude o záchranu bojovat až do posledního kola.

Rozhodnuto! Fotbalisté FŠ Třebíč ovládli krajský přebor a slaví postup do divize

Kraje
Na Novodvorské ulici v Třebíči vyhořel v neděli 9. června pozdě večer byt v šestipatrovém domě.
Požár bytu, který vypukl v neděli devátého června pozdě večer v šestipatrovém panelovém domě v Novodvorské ulici v Třebíči, postihl i další bytové jednotky. Postižený byt se nachází ve čtvrtém patře budovy a při pohledu z Brněnské ulice je jasně patrné i poškození bytů ve dvou patrech nad ním. Balkony obou těchto bytů jsou značně zakouřené, byt v pátém patře má i zničené zábradlí u lodžie.
31 fotografií

VIDEO: Požár bytu v Třebíči poškodil i vedlejší byty, na místě jsou kriminalisté

Krimi
Silničáři budou dělat nový povrch na silnici z Bransouz směrem na Brtnici.
Mezi jihlavským a třebíčským okresem čekají řidiče komplikace. Delší dobu tam bude neprůjezdná silnice druhé třídy mezi Brtnicí na Jihlavsku a Bransouzemi na Třebíčsku. Důvodem je pokládka nového povrchu v délce více než dva kilometry. „Z toho důvodu bude na silnici II/403 od konce obce Bransouze po hranici třebíčského okresu úplná uzavírka,“ informovala Jarmila Prokešová z odboru dopravy a komunálních služeb Městského úřadu Třebíč.
8 fotografií

VIDEO: Uzavírka mezi Jihlavskem a Třebíčskem. Neprojedete z Brtnice do Bransouz

Třebíčsko