ŠTÍTEK: Vánoce

Barbora Mudrová
Herečka Barbora Mudrová, známá jako Ája ze seriálu Ulice, se nedávno vrátila z Bali, kde loni zažila překvapení. Přesně před rokem ji tam požádal o ruku její partner Martin. Svatba je v plánu, ale zatím není prioritou. Barbora má teď plné ruce práce s vytouženým synem Kristiánem. Přišel na svět i přesto, že doktoři nedávali herečce na potomka velkou šanci.
6 fotografií

Herečka Barbora Mudrová: Doktoři mi řekli, že nemůžu mít děti, teď mám dva kluky

Společnost
Zahájení stavby ateliérů uprumky
Ve čtvrtek 6. června začala v areálu bývalé textilky Perla v Ústí nad Orlicí stavba ateliérů Střední školy uměleckoprůmyslové. Kraj zde do konce roku 2025 postaví moderní novostavbu za 180 milionů korun včetně vybavení a služeb jako autorský dozor a technický dozor investora. Téměř 165 milionů získá kraj z dotace Národního plánu obnovy na revitalizaci brownfieldů. Zhotovitelem stavby jsou společnosti Marhold a Stating.
9 fotografií

VIDEO: V bývalé ústecké Perle začala stavba ateliérů umprumky

Orlicko
Ilustrační foto
Rok 2023 byl pro skauty v Jičíně rokem změn. V říjnu 2023 se konal pravidelný sněm střediska, kde Michal Císař – Miki po více než 20 letech předal funkci vedoucího střediska a obdržel za svou službu středisku Medaili Merkura stříbrného stupně. Dále mají jičínští skauti nového hospodáře, revizní komisi a zásadně se obměnilo vedení oddílů skautů a skautek. Roverský kmen Tukanů bohužel závěrem roku 2023 ukončil svou činnost, členové se chtějí věnovat spíše výchově mladších.

Středisko Brána Jičín - Výroční zpráva za rok 2023

Čtenář reportér
Jindra Polák z kapely Jelen s manželkou Kateřinou.
Muzikant Jindra Polák a jeho žena Kateřina jsou spolu čtyřiadvacet let a stále jim to klape, nejen ve vztahu. Lídr skupiny Jelen má za sebou velký koncert v O2 areně, úspěšné divadelní turné a s kapelou otevírá další dekádu na umělecké scéně. Kateřina se věnuje domácímu vzdělávání dcery Lucie, užívá si vnouče a pro manželovy písničky je první posluchačkou. Před pěti lety se z Prahy odstěhovali na jihočeský venkov a nelitují. Příroda a venkovský klid je inspirují ve všem.
4 fotografie

Jindra Polák z kapely Jelen: Nejradši máme s manželkou doma ticho

Společnost
Záchranáři z Třeboně. Tým Rescuers group zvládl závod Jindřichohradecký Lev
Členové týmu záchranářů z Třeboně se zúčastnili extrémního závodu Jindřichohradecký lev, kde museli čelit náročným překážkám a bahnitému terénu. Martina Schneiderová a její kolegové ukázali, že fyzická zdatnost a týmová spolupráce jsou klíčové nejen v jejich profesi, ale i na trati. Jaké výzvy záchranáře čekaly a jak si s nimi poradili?

Závodily týmy z celé České republiky. Krásná medaile putuje na záchranku

Ostatní sporty
Vražda. Ilustrační snímek.
Šok, hrůza, obrovská tragédie. Tak se vrací lidé, které Deník oslovil, k úterní vraždě v Jevíčku na Svitavsku. Přímo na náměstí tam byla násilně usmrcena žena. Policisté intenzivně pátrali po hlavním podezřelém a jejím bývalém příteli z Blanenska. V poutech skončil po více než dvaceti hodinách pátrání a bezmála šedesát kilometrů od místa činu Petr G. Policie ho zadržela u Brněnské přehrady.

Podříznutý muž, střelba ve vlaku a smrt tyrana. Deník zmapoval vraždy v regionu

Blanensko
Ludmila Bakonyi Selingerová alias Pohádková Lída vydává knihu říkanek Pohádková expedice.
Humorné říkanky o pohádkových bytostech a lidových zvycích můžete dětem číst z právě vycházející knihy Pohádková expedice od Ludmily Bakonyi Selingerové alias Pohádkové Lídy. „V hravých říkankách děti najdou postavy ze zámku, jako je princ, princezna, popletený král a zlá královna, nechybí drak, šašek, bílá paní, loupežníci, sudičky i bytosti interpretující přírodní síly,“ přestavuje knihu autorka.
12 fotografií

Příběhy byly vždycky můj svět, říká Pohádková Lída a zve k Pohádkové expedici

Českobudějovicko
No name
Neděle má na Zlín Film Festivalu už tradiční program. Po sedmadvacáté proběhne dražba filmových klapek, letošní kolekce jich obsahuje 125. Výtěžek z dražby pak využije Nadační fond FILMTALENT ZLÍN k podpoře filmových projektů mladých začínajících tvůrců. Na start se postaví běžci 9. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín a Festivalového rodinného běhu. BVečer na náměstí Míru vystoupí slovenská kapela No Name.
78 fotografií

Půlmaraton, dražba nebo No Name. Tady je nedělní program zlínského festivalu

Zlínsko
Bývalá běžkyně na lyžích Gabriela Soukalová (vlevo) hostem podcastu Bohumily Čihákové
Ve dvou letech ji rodiče postavili na běžky a předurčili tak její sportovní budoucnost. Po vyhraném závodě ji objímali, což Gabriela Soukalová vnímala jako důkaz jejich lásky. „Bohužel už jsem neuměla vidět to, že by mě měli úplně stejně rádi, kdybych doběhla dvacátá nebo poslední. Tu myšlenku zavděčit se jsem si v hlavě zautomatizovala. Dlouho jsem se snažila dělat něco, čím bych se do úspěšné rodiny lékařů a právníků také nějak zapsala a něco dokázala. A stejné to bylo vůči trenérům, kteří měli ponižující narážky na moji postavu,“ vypráví v rozhovoru nejlepší česká biatlonistka Gabriela Soukalová.
10 fotografií

Soukalová: Jsi tlustá, říkal trenér. Spouštěčem bulimie je špatný vztah k sobě

Česko
Obchodní centrum Riviéra - Mikron, 17. dubna 2024, Frýdek-Místek.
/FOTOGALERIE/ Byl to jeden z nejmodernějších nákupních objektů své doby ve Frýdku-Místku. Výkladní skříň konzumní nabídky socialismu. Obchodní dům na sídlišti Riviéra od konce 60. let lákal zákazníky třeba na jednu z největších prodejen papírnictví. Na nákupy se zde sjížděli nejen lidé z celého města, ale i okolí. A dneska? Otevřeno je jen pár obchůdků a restaurací, které se musí spokojit s ošuntělým zjevem venkovních prostor, které k návštěvě zrovna dvakrát nevybízí. Ostatně, na současný stav kdysi moderního centra se můžete podívat ve fotogalerii.
28 fotografií

Anketa: Zlaté časy obchodního domu na Riviéře. Který z obchodů schází nejvíce?

Frýdecko-Místecko
Lékaři v jindřichohradecké nemocnici pacientce úspěšně odstranili 19 kilogramů těžký nádor. Takzvaný liposarkom vyrostl v tukovém obalu ledviny a jedná se o největší zaznamenaný nádor toho typu na světě
Medicínský zázrak. Tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do nemocnice v Jindřichově Hradci s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor, který narostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou, v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.
4 fotografie

Medicínský zázrak: Seniorce odoperovali obří nádor, vážil 19 kilogramů

Regiony
Lékaři v jindřichohradecké nemocnici pacientce úspěšně odstranili 19 kg těžký nádor. Takzvaný liposarkom vyrostl v tukovém obalu ledviny a jedná se o největší zaznamenaný nádor toho typu na světě. Operaci vedl prim. MUDr. Lukáš Havlůj, Ph.D. se svým týmem
Medicínský zázrak, tak by se dal nazvat příběh šestasedmdesátileté pacientky, která před Vánoci přišla do Nemocnice Jindřichův Hradec s tím, že má nejspíše kýlu. Ukázalo se však, že jde o vzácný nádor zvaný liposarkom, který v břiše vyrostl do obřích rozměrů. Paní Marii ze Soběslavi čekala akutní extrémně složitá operace, při které lékaři pacientce odstranili devatenáctikilový nádor spolu s ledvinou, v jejímž tukovém pouzdře vznikl. Velmi náročná, ale nakonec úspěšná byla i následná rekonvalescence po operaci. Na konci března byla pacientka propuštěna domů.
4 fotografie

Místo kýly obří nádor, největší na světě. Pacientce ho odoperovali v Hradci

Jindřichohradecko
rozhovor s Radimem Plškem o fanzóně k Mistrovství světa v hokeji v Praze
ROZHOVOR/ Povedenou akci pořádali v Horní Lhotě. Pro fanoušky hokeje v areálu tamního fotbalového hřiště připravili fanzónu, kde mohli na velkoplošné obrazovce sledovat úvodní dva zápasy české reprezentace na Mistrovství světa v Praze s Finskem a Norskem. Na Luhačovicku nechyběl doprovodný program, program pro děti, ani chutné občerstvení. O tom, co obnáší pořádat takovou akci, se rozpovídal jeden z pořadatelů Radim Plšek.
8 fotografií

Radim Plšek: V Horní Lhotě jsme chtěli zažít atmosféru hokejového Mistrovství

Ostatní sporty