ŠTÍTEK: východ

Hráči Nového Jičína na Utkání hvězd
S velkou novinkou přichází druhá hokejová liga. Na programu je totiž historický první ročník Utkání hvězd této soutěže. Tento duel se odehraje sedmadvacátého ledna na ledě v Příbrami. Proti sobě nastoupí výběry Východu a Západu. V týmu Východu má zastoupení jak Nový Jičín, tak Kopřivnice.

Majkus povede tým Východu, v nominaci borci z Kopřivnice i Jičína

Hokej
Jindřichohradečtí basketbalisté porazili v závěrečném utkání základní části I. ligy béčko pražského USK na jeho hřišti 81:65.
Jindřichohradečtí basketbalisté v závěrečném utkání základní části I. ligy zvítězili na palubovce béčka pražského USK 81:65. Ve skupině Západ tak obsadili druhou příčku za Pískem a ještě společně s Litoměřicemi postoupili do nadstavbové fáze, v níž se utkají s nejúspěšnější trojicí skupiny Východ, tedy se Svitavami, Novým Jičínem a Basketem Brno U23.

Hradečtí basketbalisté vyhráli v Praze, nyní je čeká nadstavba

Ostatní sporty
Tříkrálové aktivity v berounské družině.
Dne 6. ledna se slaví Slavnost zjevení Páně. Tomuto svátku se říká Tři králové. Tři králové byli mudrci z Východu, kteří navštívili Ježíše krátce po jeho narození v Betlémě a přinesli mu dary. O Vánocích si připomínáme narození Ježíše Krista, o kterém křesťané věří, že je synem Božím. Ježíš se narodil v Betlémě před více než 2 000 lety. Jeho maminka byla Panna Maria a tatínek Josef. Ještě před jeho narozením lidé očekávali příchod židovského krále, který zachrání lidstvo. Mudrcové na Východě sledovali denně oblohu a když se měl Ježíš narodit, poznali to podle hvězd. Na nebi se objevila velká a zářivá hvězda. Mudrcové naložili proto největší drahocennosti své doby – zlato, kadidlo a myrhu na velbloudy a vydali se na dalekou cestu. V té době vládl v zemi král Herodes.
30 fotografií

Obrazem: Tři králové dorazili i do družiny v Závodí

Čtenář reportér
Zápas listopadového 16. kola krajského přeboru Oldřišov - Fulnek 6:2.
/FOTOGALERIE/ V Novém Jičíně pokračuje v neděli třetím zápasem finálová série play-off II. hokejové ligy, skupiny Východ, s opavským Slezanem. Začíná jarní část fotbalového krajského přeboru a na domácím trávníku v sobotu hrají Fulnek s Kobeřicemi a Petřvald na Moravě s Oldřišovem. A na ledě v Kopřivnici se v sobotu představí vycházející hvězdičky českého krasobruslení v Malé ceně města.
33 fotografií

Kam za sportem? Na fotbal ve Fulneku a Petřvaldu, na hokej v Novém Jičíně

Ostatní sporty
Na okresní dereby došlo v semifinále II. hokejové ligy, skupiny Východ.Série play-off se hraje na čtyři vítězství a po dvou zápasech je stav mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem nerozhodný 1:1.
/FOTOGALERIE/ K dalším dvěma soubojům dojde v okresním semifinále II. hokejové ligy ve skupině Východ - v sobotu se hraje v Novém Jičíně, v pondělí se derby přesune na led Kopřivnice. Stav série play-off je zatím vyrovnaný 1:1 na zápasy. Přípravné utkání čeka na fotbalisty Nového Jičína, kteří v sobotu na hřišti v Jakubčovicích nad Odrou nastoupí proti Valašskému Meziříčí.
44 fotografií

Kam za sportem? Na hokejové derby v Novém Jičíně a Kopřivnici i na fotbal

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Druhé kolo přeboru Středočeského kraje družstev starších žáků a žákyň skupiny Východ proběhlo na vlašimském stadiónu. Oba kolínské atletické týmy se tentokrát musely sklonit před děvčaty a chlapci ze Staré Boleslavi a skončily na druhých příčkách.

Starší žáci i žákyně skončili tentokrát druzí

Ostatní sporty
Vznikne nový zásobní vodovodní řad pro Dačice.
Práce na stavbě přívodního a výtlačného vodovodního řadu mezi vodojemem Kostelní Vydří a Dačicemi se po několika letech náročných příprav podařilo rozjet. Součástí stavby jsou i dva vodovodní řady o průměru 160 a 200 mm v celkové délce 4,1 kilometru, a také úpravy potrubí v objektech obou vodojemů Kostelní Vydří.
4 fotografie

Vznikne nový zásobní vodovodní řad pro Dačice

Jindřichohradecko
Přerovští Mamuti. Ilustrační foto
Také druhý souboj Paddock eligy ve virtuálním americkém fotbale Mamuti ovládli těsným poměrem 2:1 na zápasy. Po ostravských Steelers si na playstationu vyšlápli také na Vysočinu Gladiators, přestože Radim Dohnal tentokrát první duel proti Američanovi Lindseymu těsně prohrál.

Mamuti skolili i Gladiátory a kralují skupině

Ostatní sporty
Pandemie koronaviru a s ní spojené vládní nařízení o uzavření hranic nepřidělalo vrásky jen českým pendlerům, kteří do ciziny míří za výdělkem, ale také některým tuzemským firmám. Zahraniční pracovníci, a to ti z Východu, budou totiž chybět naopak u nás. A to v odvětvích, kam se místní pracovníci ať už kvůli nižší výplatě nebo kvůli těžké fyzické práci příliš nehrnou.

Na polích a v sadech by mohli pomoci nezaměstnaní

Názory z regionu
Ústecká historička získala prestižní stáž ve Vídni
Doktorandka katedry historie Filozofické fakulty UJEP Vlasta Kordová je jednou z mála historiček, kterým se podařilo získat stipendium Jana Patočky na vídeňském Institut für die Wissenschaften vom Menschen (IWM). Hodnotící komisi zaujalo téma: Heroizace a viktimizace v interpretaci historiografie moderních národních dějin po roce 1989. Na stáž, která bude probíhat 6 měsíců, nastoupila začátkem února 2020.
4 fotografie

Ústecká historička získala prestižní stáž ve Vídni

Čtenář reportér
Ilustrační foto.
Řidič, který se zákazem řízení a pod vlivem drog v hlavním městě divoce ujížděl policejní hlídce a jeho úprk ukončila až bouračka ve vsi Starý Brázdim na Praze-východ, skončil ve vazbě. Informovala o tom Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Důvodem k podání návrhu na uvalení vazby na 41letého muže bylo opakované páchání trestné činnosti, upřesnila.

Řidič prchající před policisty 'dojel' až do vazby

Zločiny a soudy