ŠTÍTEK: vztah

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini složil slib a ujal se funkce.
Neúčast nejvyšších českých státních představitelů na inauguraci nového slovenského prezidenta Petera Pellegriniho vydávají lháři za projev buranství a tvrdí, že se to ještě nikdy nestalo. Jenže ve skutečnosti je to naopak – čeští ani slovenští státníci se inaugurace hlavy sousedního, dříve společného státu neúčastnili ani v minulosti. Čeští a slovenští prezidenti si však tradičně věnují svou první a poslední zahraniční návštěvu.
5 fotografií

Dezinformátoři šíří nesmysly o inauguraci Petera Pellegriniho, ignorují zvyky

Česko
Severokorejský vůdce Kim Čong-Un a jeho ruský protějšek Vladimir Putin
Dohodu o komplexním strategickém partnerství na summitu v severokorejské metropoli Pchjongjangu podepsali ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un. Informovala o tom ruská státní agentura TASS. Putin podle ní poté uvedl, že dohoda předpokládá vzájemnou pomoc obou států v případě agrese proti některému z nich. Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak podpis dohody odsoudil.
6 fotografií

Putin a Kim Čong-un se dohodli na prohloubení vztahů mezi Ruskem a KLDR

Svět
Sedm sourozenců císařovny Alžběty Bavorské, známé jako Sisi, v roce 1854, kdy se vdala. Osudy jejích sester byly stejně nešťastné jako císařovnin
Nejstarší bratr slavné rakouské císařovny Alžběty Bavorské zvané Sisi ve své době pohoršil celou bavorskou společnost. Zamiloval se totiž do ženy bez šlechtického původu. Kvůli lásce k ní se dokonce musel vzdát titulu, přesto neustoupil. Když pak ovdověl, oženil se podruhé. Svým druhým sňatkem - a následným rozvodem - vyvolal dokonce ještě větší skandál. 
7 fotografií

Bratr císařovny Sisi pohoršoval skandálním vztahem. Kvůli lásce se všeho vzdal

Historie
Na zasedání voděradských zastupitelů přišla téměř stovka lidí. Všichni se ale do obecní zasedačky nedostali.
Bouřlivé jednání má za sebou zastupitelstvo Voděrad na Rychnovsku. Debata o situaci na místní základní škole trvala přes dvě hodiny a vedení obce a ředitel školy čelili kritice rodičů, bývalých učitelů a dalších občanů. Škola se dostala do komplikované situace poté, co během školního roku kvůli novému vedení podali výpověď prakticky všichni původní učitelé. Ředitel Simon Schwab sbor postupně doplňuje.
4 fotografie

Bouřlivá debata na jednání zastupitelstva Voděrad změnu ve škole nepřinesla

Rychnovsko
Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, Martha Issová a David Máj řeší rodinné trable.
Děti, chceme vám s maminkou něco říct. Tahle věta obvykle nevěstí nic dobrého. A budí o to větší neklid, když s ní přijde pár, který má společně odžito už pár desítek let a jehož děti jsou dávno dospělé. Taková je výchozí zápletka seriálu Mozaika, jehož první díly jsou právě k vidění na platformě Voyo.

Budeme se rozvádět. Seriál Mozaika řeší mezigenerační vztahy

Film a televize
Prezident Petr Pavel předal státní vyznamenání slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové
Prezident Petr Pavel ve čtvrtek v poledne předal na Pražském hradě nejvyšší státní vyznamenání Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy končící slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové za přínos k rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi. Zuzana Čaputová udělila Petru Pavlovi nejvyšší slovenské státní vyznamenání Řád bílého dvojkříže za zásluhy o všestranný rozvoj vztahů.
24 fotografií

Bílý lev a Bílý kříž. Pavel a Čaputová si vyměnili nejvyšší státní vyznamenání

Česko
Český prezident Petr Pavel přivítal v Praze slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou odpoledne na Pražském hradě přijali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Obě hlavy státu hovořily o dalším rozvoji vzájemných vztahů, dopadu konfliktu na Ukrajině na obě země, jejich ekonomiky a bezpečnost i o výsledcích víkendových voleb do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci po jednání na Pražském hradě to řekl Pavel. Blízkost mezi zeměmi je podle Čaputové důležitá a významná obzvlášť v době, kdy celý svět čelí krizím a výzvám. 
5 fotografií

Poslední zahraniční cesta: Slovenská prezidentka Čaputová se sešla s Pavlem

Česko
Barbora Mudrová
Herečka Barbora Mudrová, známá jako Ája ze seriálu Ulice, se nedávno vrátila z Bali, kde loni zažila překvapení. Přesně před rokem ji tam požádal o ruku její partner Martin. Svatba je v plánu, ale zatím není prioritou. Barbora má teď plné ruce práce s vytouženým synem Kristiánem. Přišel na svět i přesto, že doktoři nedávali herečce na potomka velkou šanci.
6 fotografií

Herečka Barbora Mudrová: Doktoři mi řekli, že nemůžu mít děti, teď mám dva kluky

Společnost
Hranice a limity ve výchově jsou dětem v dnešní době často špatně nastavovány.
Hranice a limity ve výchově patří k velmi diskutovaným tématům rodičovství. Někteří je stanovují příliš těsně, jiní je mají volné a nechávají děti, aby naplno testovaly své možnosti. Psychologové a terapeuti se však shodují, že jedinou cestou, jak si získat u dětí respekt a naučit je dodržovat pravidla, je právě nastavení jasných hranic. Jenže jak toho docílit bez použití fyzických trestů a zákazů? To Deníku prozradila terapeutka Alena Wehle.

Proč děti neposlouchají? Rodiče neumějí nastavit hranice, jinde vládne strach

Ženy
Heimstaden, ilustrační foto.
Vítězem druhého ročníku veřejné hlasovací soutěže Soused roku se stal Eduard Graca z Havířova-Šumbarku, který si získal sympatie veřejnosti za pomoc seniorům a snahu kultivovat sousedské vztahy. O cenu soutěžilo 162 klientů společnosti Heimstaden, největšího poskytovatele nájemního bydlení v Česku. Veřejnost hlasovala prostřednictvím „lajků“ na facebookovém profilu Heimstaden.

Souseda roku vyhrál Eduard Graca ze Šumbarku

Karvinsko
Seznamování v online prostoru se stalo běžnou součástí moderního společenského života. Podle průzkumu Behavio z loňského roku to je nejběžnější způsob seznámení v České republice.
Svět se mění a my s ním, říká známé rčení. Dynamická proměnlivost, která je pro moderní dobu charakteristická, se pak pochopitelně projevuje i v oblasti seznamování a lidských vztahů obecně. O tom, čím je specifické seznamování v dnešní době, jak úspěšně najít partnera (nejen) online, ale také o bezpečném chování v prostředí internetových seznamek, jsme si povídali s profesionální „dohazovačkou“ Kristýnou Mertlovou.
6 fotografií

Povrchnost, rizika, ale i naděje. Odbornice radí, jak se úspěšně seznámit online

Sex a vztahy
Prezident Petr Pavel ve Vysokém Mýtě diskutoval s občany
O seznámení s manželkou, divokém dětství, boji s dezinformacemi či vztahu k hokeji. O tom všem a mnohém dalším byla řeč v další debatě s prezidentem Petrem Pavlem, která se uskutečnila v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě. To bylo beznadějně vyprodané, otázku hlavě státu však čtenáři Deníku mohli položit i prostřednictvím e-mailu. Nestihli jste přímý přenos debaty? Její záznam si můžete pustit v článku. 
96 fotografií

VIDEO: O divokém dětství, Ukrajině i maturitě. Prezident Pavel debatoval s lidmi

Regiony
Tranijská hraběnka Matylda, mladší sestra slavné Sisi.
Sňatek Alžběty Bavorské zvané Sisi s rakouským císařem Františkem Josefem I. učinil velmi žádoucí partie i z jejích sester. Až na jednu byly ale jejich osudy nešťastné. Také Matyldu Ludoviku Bavorskou rodiče uvěznili v domluveném politickém manželství, které nikdy pořádně nefungovalo. V novém domově v Itálii situaci řešila mileneckým vztahem. To se ale mladé ženě krutě vymstilo. 
5 fotografií

Sestra císařovny Sisi Matylda Bavorská: Milenecký vztah se jí krutě vymstil

Historie
Petr Fiala s italskou premiérkou Giorgiou Meloniovou
Italská premiérka Giorgia Meloniová v pondělí přijala v Římě předsedu české vlády Petra Fialu. Oba politici jednali o migraci, budoucnosti Evropské unie po volbách či bilaterálních vztazích. Během jednodenní návštěvy italské metropole má Fiala na programu i jednání s prezidentem Sergiem Mattarellou.

Fiala se v Římě sešel s premiérkou Meloniovou, jednali o migraci

Česko
Hollywoodský pár Ryan Gosling a Eva Mendes
Seznámit se s „panem Božským“ je čím dál těžší i pro běžnou ženskou populaci, natož pro celebrity. Řekněme na rovinu, založit si Tinder či jinou seznamku je pro slavné dost nemožná mise. A jelikož tráví většinu života na natáčeních, která trvají i několik měsíců v kuse, není zbytí a musejí pokukovat po kolezích ze štábu nebo po titulních postavách.
4 fotografie

Lásky herců před i za kamerou. Některé ztroskotají před oltářem, jiné trvají

Společnost
Glynis Barberová a Michael Brandon, hlavní hrdinové televizního seriálu Dempsey a Makepeacová, si při návštěvě České republiky v roce 1994 prohlédli výrobu cibuláku v Českém porcelánu v Dubí
Představitelé slavné detektivní dvojice Dempsey a Makepeacová, Michael Brandon a Glynis Barberová, navštívili Českou republiku před třiceti lety. Byli velmi mile překvapeni, jak si tu hlavní hrdiny televizního seriálu Dempsey a Makepeacová, které tak skvěle ztvárnili, lidé oblíbili. Těžko uvěřit, že od natáčení nezapomenutelného seriálu už uplynulo čtyřicet let. Přečtěte si, co dnes dělá půvabná seržantka Makepeacová a její parťák poručík Dempsey.
9 fotografií

Jak dnes vypadají Dempsey a Makepeacová? V Česku si kdysi prohlédli cibulák

Společnost
Krajský soud v Českých Budějovicích. Ilustrační foto
Obžalobě ze znásilnění a ohrožování výchovy dítěte čelí u Krajského soudu v Českých Budějovicích 41letý  D. J. z Českobudějovicka. Sexuální choutky měl, patrně i pod vlivem alkoholu, zaměřit na nevlastní tehdy jedenáctiletou dceru. Podle jeho samotného se ale nic ze skutků, které poškozená popisuje, nestalo a děvče k výpovědi navedla matka, protože se chce svému bývalému muži mstít.

Případ znásilnění školačky? Lež a msta, tvrdí u soudu obžalovaný

Českobudějovicko
Michal Penk
Zpěvák a skladatel Michal Penk se už před nějakým časem vrátil na hudební pódia, v doprovodu symfonického orchestru ale vystoupí vůbec poprvé. Stane se tak 22. dubna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, kde Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z popové hudby. „Je to pro mě čest, bude to úplně něco nového. Už teď se toho tak trochu bojím, ale zároveň se moc těším,“ říká muzikant.
3 fotografie

Myslel jsem si, že už je všechno za mnou, říká o návratu na pódia Michal Penk

Hudba
Zcela unikátní případ nakládání s drogami v pátek 19. dubna 2024 dopoledne uzavřel Krajský soud v Českých Budějovicích.
/VIDEO/ Zcela unikátní případ nakládání s drogami v pátek dopoledne uzavřel Krajský soud v Českých Budějovicích. „Každý lidský život je jedinečný, i když v tomto případu šlo opravdu o nestandardní vztahy i specifickou motivaci obžalovaného k předávání léčiva srovnatelného s heroinem,“ zmínil během odůvodnění rozsudku soudce Milan Kučera.
11 fotografií

U soudu padl rozsudek za poskytování opiátů. Mladá žena se jimi předávkovala

Českobudějovicko
Žije v Brně, ale narodila se v Praze, jméno má po řecké babičce, příjmení po indonéském dědečkovi. Říká, že vytváří „čmáranice, které mění životy“.
Argyro Leman žije v Brně, ale narodila se v Praze. Jméno má po řecké babičce, příjmení po indonéském dědečkovi. Je holistická terapeutka, která vytváří, jak říká „čmáranice, které mění životy“. Od roku 2009 jí prošlo pod rukama téměř dvě stě klientů, kterým její terapie pomáhají s různými problémy od partnerských vztahů přes potíže s otěhotněním, zdravím až po byznys.
6 fotografií

Místo do Bohnic se dostala k holistické terapii. Její čmáranice mění životy

Příběhy a rozhovory
Iveta Maurerová
Že je lesba, nebylo náhlé procitnutí. Věděla to už dávno, i když měla vztahy s muži. S některými zažívala už jako náctiletá násilí ve všech jeho podobách. Nedávno však potkala svoji osudovou lásku. Světoznámou zpěvačku LP. „Když jsem zpěvačku LP viděla poprvé, neměla jsem vůbec tušení, kdo to je. A bylo mi úplně jedno, jestli je to žena nebo muž,“ vypráví v rozhovoru moderátorka Iveta Maurerová.
10 fotografií

Ano, jsem lesba. Zpěvačka LP je moje osudová láska, říká moderátorka Maurerová

Česko
Členové britské královské rodiny (zleva): královna Camilla, král Karel III., princ William a princezna Kate
Britský král Karel III. a princezna z Walesu Catherine dál podstupují léčbu rakoviny. Oba se diagnózu dozvěděli jen pár týdnů po sobě. Podle královských komentátorů společný boj s nemocí ještě upevní dobré vztahy krále a jeho snachy, což jen zdůrazní významné postavení Kate v královské rodině. Pro panovníka je oporou také jeho manželka Camilla. Tento týden pár slaví výročí svatby. 

Jako dcera, kterou neměl. Společný boj s rakovinou sblížil Kate a Karla III.

Státy mimo EU
Blanka M. z Žatce u ústeckého krajského soudu
Pořádná česká „itálie“ s hádkami, alkoholem a žárlivými scénami. Tak to fungovalo necelý rok mezi Blankou M. ze Žatce a mužem, kterého během krátkého vztahu stihla hned dvakrát pobodat. Svědectví o takzvané italské domácnosti zazněla dnes, v úterý 9. dubna, u ústeckého krajského soudu. 37letou ženu na lavici obžalovaných posadila eskorta, která ji přivezla z vazební věznice. U soudu byla kvůli tomu, že ji obžalovali z opětovného úmyslného způsobení těžké újmy na zdraví, hrozí jí až 12 let vězení.
6 fotografií

„Uklidila do mě nůž.“ Soud v Ústí řeší „itálii“ ve vztahu muže a ženy z Žatce

Krimi
Král Eduard VIII. s Wallis Simpsonovou v roce 1935 na lyžích v Rakousku.
Za to, že nyní sedí na britském trůnu, vděčí Karel III. rozhodnutí svého prastrýce Eduarda VIII. Byla to právě jeho abdikace v roce 1936 kvůli rozvedené Američance Wallis Simpsonové, po které se britským panovníkem stal jeho mladší bratr Jiří VI., následně jeho dcera Alžběta II. a konečně Karel III. Vše ale mohlo být jinak. Britská média nyní zjistila další podrobnosti o vývoji vztahu Eduarda a Wallis. Ve hře bylo dokonce to, že Američanka krále opustí - za patřičný peněžní obnos. 

Peníze výměnou za rozchod. Vyšly najevo nové informace o abdikaci Eduarda VIII.

Historie