ŠTÍTEK: zámek

Makačíno. Z festivalu zámeckého divadla pro celou rodinu na Kačině.
/FOTO, VIDEO/ Makačíno je zkratka pro festival zámeckého divadla - malé kačinské divadlo, který se koná na zámku Kačina od čtvrtka 13. června a do neděle 16. června 2024. Jde o divadelní maraton různých dramatických a hudebních žánrů navazujících na tradici klasicistního divadla, které na zámku vybudovala rodina Chotků. Letos se koná sedmý ročník.
11 fotografií

Čtyřdenní festival zámeckého divadla na Kačině potěší malé i velké diváky

Volný čas
Král Ludvík II. Bavorský. Proslavil se jako mecenáš umění a stavitel krásných zámků. V osobním životě ale trpěl, trápily ho psychické problémy. Kvůli nim jej nakonec sesadili z trůnu.
Na jím postavená sídla v Bavorsku nyní míří tisíce návštěvníků. Jsou tak okouzlující, že i kvůli nim se mu přezdívá Pohádkový král. Skutečný příběh bavorského krále Ludvíka II. Wittelsbacha měl ale od pohádky daleko. Tento velký mecenáš umění a obdivovatel děl Richarda Wagnera byl při ztrátě samostatnosti svého království a následně přišel i o trůn, když jej prohlásili za nesvéprávného. Krátce poté zemřel za dodnes nevyjasněných okolností. 
24 fotografií

Záhadná smrt Pohádkového krále. Ludvíka II. Bavorského zřejmě zavraždili

Historie
Letní barokní festival na zámku Čečovice v roce 2023.
Jako už neodmyslitelně k sobě patří Letní barokní festival a Plzeňský kraj, tak do festivalového kalendáře náleží zámek v Čečovicích. A zde tradičně s titulem Barokní veselice, letos v jubilejním pátém ročníku. Tentokrát se návštěvníci památky, která prochází náročnou rekonstrukcí, mohou veselit 22. června. Důvodů by k tomu mělo být až dost.
3 fotografie

Barokní festival v Čečovicích ovládnou šermíři, divadelníci i sokolníci

Domažlicko
Pivovary, zámek nebo Alzheimer Home. Poznejte v kvízu obec na Vysočině
/VIDEO/ Kousek od náměstí ční zámek, malebnost centra dokreslují měšťanské domy. Narodili se zde například lékař Alois Epstein či hudební skladatel Vítězslav Novák. Film tu také natáčel režisér Jan Svěrák. Poznáte obec, kde se nachází také dva pivovary? Pokud si nejste jistí, koukněte před hlasováním také do galerie, na video nebo si přečtěte další nápovědy.
9 fotografií

Pivovary, zámek nebo film Jana Svěráka. Poznejte obec na Vysočině

Pelhřimovsko