ŠTÍTEK: Žatec

Silnice I/27 Žatec - Most v Sýrovicích.
Město Podbořany vybralo firmu, která za jeden a půl milionu korun instaluje ve spádových Sýrovicích radar. Ten bude měřit rychlost projíždějících aut na frekventované silnici I/27 Žatec – Plzeň, pokuty hříšníkům pošle podbořanská radnice. Brněnská společnost CAMEA Technology zajistí nejen instalaci radaru, dodá i potřebný software a zajistí servis na pět let.
5 fotografií

Řidiče na silnici I/27 Žatec – Plzeň změří radar. Víme odkdy a co umí

Žatecko a Lounsko
fotbal ilustrační
Škatulata, hýbejte se! Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale tzv. volné přestupní období, kdy lze právě v tomto úseku uskutečnit bez souhlasu mateřského klubu přestup v režimu amatérských hráčů. Deník zjišťoval, kdo na Žatecku a Lounsku tuto šanci využil. Budete se divit, kdo komu utekl. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Akce žatecké knihovny.
Začátek měsíce června byl v Městské knihovně Žatec nabitý akcemi pro širokou veřejnost. V neděli 2. června jsme připravili tvořivé dílničky pro děti na akci Den dětí, které pořádalo město Žatec v Klášterní zahradě. Tradiční pasování prvňáčků na čtenáře, tentokrát s programem známého ilustrátora Adolfa Dudka, proběhlo v úterý 4. června v Městském divadle Žatec, kterému tímto velice děkujeme za spolupráci.
3 fotografie

Červen je v žatecké knihovně nabitý akcemi

Čtenář reportér
Na Žatecku na silnici I/27 Most – Plzeň je v plném proudu stavba přemostění Žiželic.
/FOTO, VIDEO/ Na Žatecku na silnici I/27 Most – Plzeň je v plném proudu stavba obchvatu Žiželic. Práce probíhají za úplné uzavírky této frekventované komunikace, hlavním prvkem nového úseku bude s necelými 380 metry dlouhý most přes údolí potoka Hutná. Nyní probíhají práce na jeho založení. Díky němu se řidiči po zprovoznění, v plánu to je v únoru roku 2026, vyhnou obci, klesáním a stoupáním, několika ostrým zatáčkám a úrovňovému železničnímu přejezdu.
5 fotografií

Obchvat Žiželic: Stavba obřího mostu je v plném proudu, pilířů bude méně

Žatecko a Lounsko
Stadion Slavoje Žatec
V krajských a okresních fotbalových soutěžích se o víkendu odehraje poslední kolo. Louny, které sestupují do krajského přeboru, uzavřou sezonu v Chebu. O patro níže se s vlastními fanoušky bude loučit Žatec, v sobotu doma hostí sestupující Krupku. V Kryrech bude zajímavé sledovat, jestli bude dál pokračovat kanonáda útočníka Nítka.  

Kam o víkendu za fotbalem? Žatec se rozloučí s fanoušky duelem proti Krupce

Fotbal
Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar připomínající trombu.
/FOTO, VIDEO/ Zajímavý oblačný útvar se vytvořil dnes, ve čtvrtek 13. června, kolem půl dvanácté dopoledne, na hranici Lounska a Rakovnicka. Dobře vidět byl z Loun, ale také z Postoloprt nebo Žatce. Oblačný útvar připomínající kondenzační chobot, trombu, byl k vidění několik desítek minut před blížící se bouřkou, která místem prošla po poledni.
4 fotografie

Chobot v oblacích. Na pomezí Lounska a Rakovnicka se vytvořil zajímavý útvar

Žatecko a Lounsko
Hřiště Sokola Holedeč
Blšanský fotbalový areál bude od víkendu opět zažívat atmosféru mistrovských zápasů. Do krásného prostředí, kde se v minulosti hrála nejvyšší soutěž a kde byl před časem dočasně doma Slavoj Žatec, budou jezdit fanoušci Sokola Holedeč, klubu z okresního přeboru. V srpnu totiž začne realizace dlouho očekávaného projektu nového hřiště tohoto oddílu. „Věřím, že náš nový plácek přiláká mladé hráče," těší se na novou etapu Sokola jeho funkcionář Jan Hanzal.
51 fotografií

Sokol Holedeč se dočká nového hřiště. Azyl zatím najde v Blšanech

Okresy
Tribuna na stadionu FK Chmel Blšany
Blšanský fotbalový areál bude od víkendu opět zažívat atmosféru mistrovských zápasů. Do krásného prostředí, kde se v minulosti hrála nejvyšší soutěž a kde byl před časem dočasně doma Slavoj Žatec, budou jezdit fanoušci Sokola Holedeč, klubu z okresního přeboru. V srpnu totiž začne realizace dlouho očekávaného projektu nového hřiště tohoto oddílu. „Věřím, že pak náš nový plácek přiláká mladé hráče," těší se na novou etapu Sokola jeho funkcionář Jan Hanzal.
51 fotografií

V Blšanech se opět bude hrát o mistrovské body. Oželí fanoušci pivo?

Okresy
Žatecký kouč Jan Hyneš si jde pro zlatou pohárovou medaili.
Chomutovský stadion trenér Žatce Jan Hyneš dobře zná. Na finále poháru se těšil a známé prostředí, kde také trenérsky působil, mu přineslo štěstí. Jeho Žatec tady ve finále krajského poháru po penaltách porazil Litoměřicko 1:0 a Hyneš si mohl na krk navléct se svým týmem zlaté medaile. Zdá se, že tahle mise bude mít sladkou tečku.

Franz Straka krajského fotbalu. Na krize je Hyneš expert, pohár mu konečně vyšel

Kraje
Trenér FK Litoměřicko Štefan Knapík během finále poháru se Žatcem.
Po finále krajského poháru byl na něm vidět smutek. Trenér FK Litoměřicko Štefan Knapík se nakonec musel se svým souborem po penaltách poklonit Žatci, který slavil zlato po výhře 1:0. V devadesáti minutách gól nepadl. V rozstřelu pak byli úspěšní všichni Žatečtí, Litoměřicko jeden pokus nezvládlo. Na krk si pověsilo stříbrné medaile. Jenže sezona ještě nekončí. Parta trenéra Knapíka patří k nejlepším v krajském přeboru, aktuálně okupuje třetí příčku.

Nebyla to naše hra, mrzelo po finále poháru trenéra Litoměřicka Knapíka

Kraje
Tomáš Borl zahraje na Noci kostelů v Radíčevsi.
Tento pátek 7. června od 18 hodin můžeme při akci Noc kostelů slyšet v Radíčevsi u Žatce varhanní koncert Tomáše Borla, mladého hudebníka z Loun. Tento nadaný student AMU Praha je nejen skvělým klavíristou, varhaníkem a pozounistou, ale především dosáhl vynikajících mezinárodních úspěchů jako hudební skladatel orchestrální a filmové hudby.

Tomáš Borl zahraje na Noci kostelů v Radíčevsi

Čtenář reportér
Křižovatka u kasáren v Žatci.
/FOTO, VIDEO/ Nový kruhový objezd na východním okraji Žatce poblíž kasáren postaví společnost Ekostavby Louny. A to za 8,6 milionu korun. Na základě výběrového řízení o tom rozhodli krajští radní. Uvedená částka je podstatně nižší, než se očekávalo. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje vyčíslila předpokládanou hodnotu zakázky na 15,4 milionu korun bez DPH.
4 fotografie

Nový kruhový objezd v Žatci postaví Ekostavby, cena je podstatně nižší

Žatecko a Lounsko
Prezidentský pár ochutnal v Žatci tamní pivo.
Po publikaci Korunované hlavy v Žatci (2019) představujeme tentokrát Prezidentské návštěvy v Žatci. Doprovodná publikace ke stejnojmenné výstavě v Regionálním muzeu K. A. Polánka vám přiblíží atmosféru návštěv hlav našeho státu ve městě chmele.

Nová publikace Prezidentské návštěvy v Žatci

Čtenář reportér