ŠTÍTEK: Zlín

Setkání Kostelců z České republiky a Slovenska tento rok hostí Kostelec u Kyjova.
/VIDEO/ Hostitelem letošního Setkání Kostelců je Kostelec u Kyjova. Obec s devíti sty obyvateli se o tom víkendu výrazně rozrůstá. A to především díky novým příchozím ze zhruba poloviny Kostelců v České republice a také hostům ze slovenského Kostolca. Nebylo tak překvapením, že při sobotním slavnostním průvodu zněla z úst mnoha účastníků velice často věta: „Ať žije Kostelec!“
71 fotografií

Ať žije Kostelec! Velkolepé setkání jmenovců: Přijeli i z Kostelce u Zlína

Z okolí
MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Senioři nad 80 let věku budou mít od 1. září bezplatnou přepravu ve vozech MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Rozhodnutí Rady města Zlína ještě podléhá schválení zastupitelstva, které zasedá ve čtvrtek 20. června. Zastupitelé Otrokovic budou o schválení úlevy na jízdném jednat ve středu 19. června.

Senioři nad 80 let budou mít MHD ve Zlíně a Otrokovicích zdarma

Zlínsko
Setkání obcí s barvou ve znaku se letos konalo ve Zlaté Koruně. Nechyběl závod raftů.
Přes dvacet let už se scházejí zástupci obcí, které mají nějakou barvu ve znaku. Střídají Čechy a Moravu a o uplynulém víkendu se sjeli do Zlaté Koruny. Z jižních Čech do šestice obcí patří Černá v Pošumaví z moravských například Žlutava, která se nachází u Zlína. Vloni se setkání konalo v obci Černotín - Dnešice na Plzeňsku.
11 fotografií

Barevné obce závodily ve Zlaté Koruně ze všech sil

Českokrumlovsko
Festival Zlín žije - pátek 23. června 2023
Tři dny, čtyři pódia a stovky hudebníků, tanečníků, komunit a workshopů. Tak odstartují prázdniny v ulicích krajského města. Na třetím ročníku festivalu Zlín Žije vystoupí přes 500 účinkujících a návštěvníci opět zažijí jedinečnou atmosféru. Program se uskuteční na čtyřech hlavních scénách a vyberou si z něj rodiny s dětmi, teenageři i dospělé publikum. Jedním z hlavních lákadel bude letošní „nej“ kapela roku, cenou Anděl ověnčená J.A.R.
62 fotografií

Vesna, J.A.R i Kašpárek v rohlíku. Festival Zlín Žije představí 500 účinkujících

Zlínsko
Na tradiční akci Občan a bezpečnost, která se konala u policejní budovy poblíž přerovského výstaviště, dorazily v pátek dopoledne děti z mateřských a základních škol. K vidění byly ukázky policejních i hasičských zásahů.
Stovky dětí z mateřských a základních škol si v pátek dopoledne nenechaly ujít tradiční akci Občan a bezpečnost, která se konala u policejní budovy poblíž přerovského výstaviště. K vidění byly ukázky zásahů, které předvedli policisté, hasiči i armáda. Uvnitř policejní budovy si mohli zájemci sestavit identikit pachatele, podívat se na místo činu, nebo si prohlédnout laserovou střelnici.
41 fotografií

Zadržení pachatele i zásah u nehody. Akce Občan a bezpečnost přitáhla davy

Přerovsko
Titanic i Harry Potter. Hity filmové hudby zazní ve Zlíně pod širým nebem.
Charitativní koncert Movie Night – Filharmonie pod širým nebem se uskuteční v úterý 18. června od 20 hodin. Na platformě 14|15 Baťova institutu zazní v podání Filharmonie Bohuslava Martinů známé melodie z filmů Superman, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Harry Potter, Forest Gump, Titanic, Ledové království, Aladin a další.

Titanic i Harry Potter. Hity filmové hudby zazní ve Zlíně pod širým nebem

Zlínsko