Příroda se řídí vlastním časem. Dosud žádná z vědeckých studií neuměla přesně vysvětlit podrobný proces kvetení. Nyní výzkum identifikoval buňky, které pomáhají při produkci důležitého genu označovaného Flowering locus T (FT).
ČlánkyUrčitě jste slyšeli, že se sloni navzdory své velikosti bojí myší. Povídá se také, že mají neuvěřitelnou paměť. Co z toho je pravda a co mýtus? A věděli jste, že slonice mají nejdelší reprodukční systém ze všech suchozemských savců?
ČlánkyOdborníci, kteří zkoumali činnost Rossova šelfového ledovce, zaznamenali nečekanou zvukovou stopu. Jak zní vibrace plovoucí ledové plošiny? Zatímco vědci mluví o zpěvu, ostatní mluví spíše o vrcholné scéně z hororu.
Nad otázkou, zda zvířata, odlišná od člověka, mají schopnost myslet a mít emoce, se diskutuje celá staletí. Jeleni, psi nebo třeba medvědi podle mnoha expertů i laiků mají úroveň vědomí do jisté míry podobnou té lidské. Podobně se za emočně inteligentní považují třeba delfíni. Ale co třeba ryby, brouci nebo rostliny – mohou i tito tvorové prožívat emoce? A je to vůbec možné zjistit?
ČlánkyDávno předtím, než do Ameriky vkročila noha Kryštofa Kolumba, tam existovalo nebývale velké město. O jeho obyvatelích ale nevíme skoro nic. Osídlení za záhadných okolností zmizelo.
6 fotografií
ČlánkyZvířata nás nepřestávají překvapovat. Už jen tím, jak se o nich neustále dozvídáme něco nového. Třeba jeleni - řekli byste, že jsou to takoví zabijáci?