Pruhované komando. Zebry očima Dany Holečkové, ředitelky Zoo Dvůr Králové

Jak vypadají fotografie pořízené ředitelkou zoologické zahrady, když místo v ohradách fotí zvířata v přírodě? Přesvědčte se sami!

Pruhované komando. Zebry očima Dany Holečkové, ředitelky Zoo Dvůr Králové
Pruhované komando. Zebry očima Dany Holečkové, ředitelky Zoo Dvůr Králové
Zdroj: archiv

Ředitelkou zoologické zahrady Dvůr Králové nad Labem je Dana Holečková už 15 roků, celkem v této zoo pracuje už 27 let. Na konci roku 2011 se s expedicí National Geographic vydala do Keni. Putovala po stopách slavné Joy Adamsové do národní ho parku Samburu, podívala se za bílými nosorožci do rezervace Ol Pejeta přímo na úpatí Mt. Keni a zavítala i k komorodým kmenům, jako jsou Kikujové, Masajové nebo Samburové. Některé fotografie z této expedice nám poskytla. Podívejte se, jak při této cestě nafotila zebry: 

U napajedla je vždy narváno. Na jednom místě se tísní desítky savců a ptáků. Vedle sebe se tu mírumilovně objevují zebry, lvi, nebo pelikáni. Pro biology i fotografy jsou napajedla ideálním místem ke studiu afrických zvířat.

 

Zebří máma dohlíží na svého potomka. Mláďata jsou schopná běhat jen pár hodin po svém narození. 

 

Je zebra bílé zvíře s černými pruhy, nebo černé zvíře s bílými pruhy? S touto otázkou se přírodovědci potýkají už stovky let. Současný stav vědeckého poznání dospěl k tomu, že jde o černého savce s bílými pruhy.

 

Zebry jsou tolerantní zvířata, která bez problémů snášejí blízkost jiných tvorů. To se využívá i v zoologických zahradách, kde jsou zebry k vidění v blízkosti žiraf, pštrosů nebo antilop. 

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Související články