Severní Karolína, její poprvé a naposledy: Muž skončil za mřížemi za týrání ryby

V prázdném domě v přístavním městě Wilmington úřady objevily opuštěné, podvyživené a ve špatných podmínkách žijící domácí zvíře. Okamžitě začaly jednat.

Vrubozubci se dají díky své nenasytnosti ochočit, že si jídlo berou z ruky.
Vrubozubci se dají díky své nenasytnosti ochočit, že si jídlo berou z ruky.
Zdroj: Profimedia.cz

Domácí mazlíček? Šlo o sladkovodní rybu. Konkrétně o vrubozubce pavího, který na první pohled zaujme zřetelně vystouplýma očima a velkou tlamou. Jeho zvláštností je, že postupem věku mění barvu – od korálové červené, přes zelenou až čokoládově hnědou.

Vrubozubce měl doma i Michael Ray Hinson (53). Jenže nějak pozapomněl, že jej nemůže nechat na dlouhou domu bez péče.

Hinson se odstěhoval ze svého domova ve Wilmingtonu. Když později šly úřady zkontrolovat jeho domov, objevily nádrž s rybou v žalostném stavu. Ukázalo se, že vrubozubec má díru v hlavě, která je způsobena parazity. Převezly rybu do akvária ve Wilmingtonu, kde ho zaměstnanci ošetřovali.

Podle zoologů jsou vrubozubci čím dál oblíbenějšími „mokrými“ domácími mazlíčky. Dožijí se až 20 let a dají se trénovat. Zachráněná ryba byla asi rok stará.

Policie Hilsona okamžitě zatkla na základě třech přestupků v souvislosti s týráním zvířat. Z vězení byl propuštěn až na základě kauce 4000 dolarů a čekal na soud.

Případ zaplnil první stránky novin.

Nakonec ale úřady musely udělat krok vzad a všechna obvinění stáhnout. Místní zákon o ochraně zvířat se totiž na ryby nevztahuje. A tak šlo o první, a zároveň poslední případ v Severní Karolíně, kdy ryba coby domácí mazlíček dovedla nezodpovědného majitele aspoň na chvíli za mříže.