Vzhůru do hlubin vesmíru s National Geographic Channel

Tajemství vesmíru vám odhalí strhující třináctidílná dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea. Celosvětovou premiéru na National Geographic Channel bude mít 16. března ve 22 hodin.

Vzhůru do hlubin vesmíru s National Geographic Channel
Vzhůru do hlubin vesmíru s National Geographic Channel
Zdroj: archiv

Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Annou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. 

Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru.

Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost.

Unikátnost tohoto projektu podtrhuje skutečnost, že americkou premiéru pořadu, která proběhla v neděli 9. března 2014, uvedl americký prezident Barack Obama. Ve svém krátkém proslovu vzpomenul na inspirativní přístup Carla Sagana a jeho původního pořadu. Obama se ale především obracel na mladou generaci, která má Kosmos – časoprostorovou odyseu vnímat jako výzvu k prozkoumávání nových hranic a odhalování neomezených možností v budoucnosti. 

 

Související články