Magazín-NGTrochu to připomíná snímek embrya u gynekologa - jeden ze snímků sondy Cassiny ukázal vytváření neobvyklého většího shluku v prstencích planety Saturn. Podle NASA se tak stáváme svědky zrození nového měsíce.
ČlánkyStát se kosmonautem je dětským snem mnoha z nás. Většina ale v průběhu dospívání zjistí, že věc není tak jednoduchá, jak se jim zdálo, a pravděpodobnost, že se jim to podaří, je docela malá.
ČlánkyČas – existuje snad záhadnější a podivnější fenomén našeho vesmíru? Přestože se s ním každý z nás setkává každý den a fyzici ho usilovně zkoumají už sto let, vlastně jeho podstatu pořád nechápeme.
ČlánkyJe sex ve vesmíru smrtelně nebezpečný? Uklidněte se, milování ve vesmíru by mohlo být nebezpečné jen z důvodů spojených se samotným cestováním v kosmické lodi. Z našeho výzkumu rozhodně nelze vyvodit závěr, že (lidský) sex ve vesmíru je spojen se zvláštním rizikem, píše na své webové stránce Montrealská univerzita.
ČlánkyLondýnská Purdue College vytvořila program, pomocí něhož se dá vypočítat, jaké následky by měl pád různě velkých asteroidů na Zemi. Současně se dá použít i pro výpočet pádů družic, meteorů a dalších těle
ČlánkyAsteroid velký v průměru 325 metrů, s nepoetickým názvem 2004 BL86, proletí dnes v noci tak blízko naší planety, že ho může vidět každý, kdo se vybaví obyčejným dalekohledem.
ČlánkyPřáli jste si někdy podívat se do vesmíru? Nyní si to můžete splnit! NASA právě zvěřejnila fotografii galaxie Andromeda, jež je nejbližší galaxií té naší. Neuvěřitelný snímek byl pořízen z Hubblova teleskopu a tentokrát je to opravdu neuvěřitelná podívaná!
ČlánkyPolární záře prořezávající oblohu nebo světla nočních velkoměst, bublající mraky i zrychlené východy a západy Slunce. To všechno ukazuje jedinečné časosběrné video z Mezinárodní vesmírné stanice.
0 fotografií
VideoVědci mapují vesmír a klíčem k němu je to, co není vidět – temná hmota a temná energie. Nové stopy dosud ukrytého vesmíru ukazuje Timothy Ferris ve spolupráci s fotgrafem Robertem Clarkem v reportáži z lednového vydání našeho časopis, z níž vám nabízíme tento úryvek.
ČlánkyDruhá planeta sluneční soustavy s povrchovou teplotou kolem 500 stupňů Celsia, vysokým tlakem a ničivými bouřemi, nebyla od 80. let favoritem pro pilotované mise ze Země. NASA však přišla s novým plánem, který počítá s využitím vzducholodí a budováním základen v atmosféře Venuše.
ČlánkyNeobvyklé jasné rentgenové záření umožnilo odhalit s pomocí radioteleskopu Chandra srážku dvou galaxií. Drama se odehrává ve vzdálenosti 130 milionů světelných let od Země.