SPECIÁL: Po Evropě na jednu nádrž

Kde se spěch nevyplácí
Byl to polozapomenutý kout Rakouska. Země, která v první světové válce ztratila velkou část území a svou hospodářskou sílu. Ale doutnal tady nápad zpřístupnit návštěvníkům oblast Tauerských Alp s nejvyšší rakouskou horou Grossglockner technicky dokonalou silnicí.
10 fotografií

Kde se spěch nevyplácí

Království vápencových vrcholů
Třicet osm metrů není žádná velká vzdálenost. Jenže právě tolik chybí Německu aby mělo na svém území třítisícovku. A tak je ale Zugspitze, jeho nejvyšší hora, se svými 2962 m n.m., „jenom“ dvoutisícovka.
11 fotografií

Království vápencových vrcholů

Díky Hamburku leží i Česká republika u moře.
Ano, díky tomuto městu máme i my přímý přístup ke světovým oceánům. A obráceně Hamburk je přístavem díky Labi, 1154 kilometrů dlouhé řece, pramenící u nás. Mimochodem, Labe je asi naše jediná řeka, která nemá český název v ženském rodu.
11 fotografií

Díky Hamburku leží i Česká republika u moře

Výlet na nejdelší hrad, který stále žije
Do města Burghausen se většinou jezdí za možností prohlédnout si stejnojmenný hrad. Vypíná se nad řekou Salzach a nabízí gurmánský zážitek – víc jak kilometr dlouhou (přesně 1051 m) procházku po úzkém ostrohu sevřeném hradbami.

Výlet na nejdelší hrad, který stále žije

Návštěva Kostnice je příjemný výlet
Dnešní Kostnice je pravým opakem té historické. Jako by si zdejších 85 000 obyvatel největšího města na břehu Bodamského jezera urputně chránilo svůj klid – největší devízu, kterou může návštěvníkovi nabídnout.
10 fotografií

Návštěva Kostnice je příjemný výlet