Soutěž: Foťte noční svět a vyhrajte zájezd do Číny nebo 100 tisíc korun

Máte chytrý mobilní telefon a baví vás fotit? Pak je fotografická soutěž s názvem #P8NocniSvet určená právě pro vás. A proč noční svět? Bude se fotit v noci mobilem a témat bude hned několik: noční město a architektura; noční příroda; noční pohyb a performance. Z nejlepších fotek pak vznikne nádherná výstava a co víc - vybraní výherci získají smartphony, 100 tisíc korun nebo se podívají do Číny. Tak co, jdete do toho?

David Kraus, MADE BY P8
David Kraus, MADE BY P8
Zdroj: David Kraus

Chytrými mobilními telefony lze pořídit stále kvalitnější fotografie, které se kvalitou přibližujíí těm pořízeným běžnými fotoaparáty. Fotografický projekt #P8NocniSvet chce otestovat kreativitu a nápaditost nadšených fotografů, ať už amatérů nebo profesionálů, a dokázat, že i bez většího technického vybavení lze pořídit povedené snímky. A jak už z názvu vyplývá, bude se fotit ve tmě a mobilem. Ty nejlepší noční fotografie pořízené mobilním telefonem získají lákavé ceny a budou k vidění na závěrečné výstavě. 

Soutěž, workshopy a závěrečná vernisáž vítězných snímků

Soutěž k projektu #P8NocniSvet odstartovala 7. července 2015 a potrvá až do 9. září 2015. Je zaměřena na fotografování chytrými mobilními telefony v noci a určena všem nadšeným zájemcům z řad široké veřejnosti, fotografickým amatérům, profesionálům i fotoklubům. V průběhu trvání projektu #P8NocniSvet proběhne kromě soutěže i několik workshopů s ambasadory projektu (profesionálními fotografy). Vše potom vyvrcholí v druhé polovině září závěrečnou vernisáží, která představí nejlepší fotografie z řad soutěžících a bude spojena s vyhlášením vítězů. Akce bude situována na atraktivní místo v Praze a vítězné fotografie vybere porota složená se zástupců hlavního partnera, společnosti Huawei a profesionálních fotografů (garantů soutěže).

Hrajeme o smartphony Huawei P8, zájezd do Číny a 100 tisíc korun

Výherci soutěže #P8NočníSvět se mohou těšit na řadu nejvýkonnějších top modelů Huawei P8možnost účasti na workshopech zaměřených na praktické rady k focení. Pro absolutního vítěze je připravena finanční odměna 100 000 korun nebo zájezd do Číny. Nejlepší fotografie, vybrané porotou, budou vystaveny i se jmény jejich autorů na závěrečné vernisáži, na kterou budou vítězové rovněž pozváni.

Zdenko Hanout, MADE BY P8

Jak se soutěže zúčastnit?

Do soutěže se může zapojit prakticky každý, kdo splní dva základní předpoklady:

1. vytvoří autorskou fotografii chytrým mobilním telefonem
2. bude se jednat o noční fotografii na jedno z následujících témat: noční město a architektura; noční příroda; noční pohyb a performance (noční život, zábava, kluby). 

Počet fotografií do soutěže přitom není na jednu osobu nijak omezen. Fotografie zájemci přihlásí do soutěže prostřednictvím soutěžního webu www.P8NocniSvet.cz, nebo prostřednictvím sdílení fotografií na sociálních sítích Twitter, Instagram – vždy s hashtagem #P8NocniSvet.

Projekt #P8NocniSvet je realizován pod záštitou Asociace profesionálních fotografů ČR, za spolupráce s řadou mediálních partnerů. Uskutečnění projektu je možné za finanční podpory společností Huawei. Ambasadory projektu a garanty fotografické soutěže jsou známí profesionální fotografové Adolf Zika, David Kraus, Tereza z Davle a Zdenko Hanout.

Více informací o projektu, pravidlech a výhrách naleznete na: www.P8NocniSvet.cz