Vyhrajte lísky do kina IMAX na film Galapágy

Celkem pět soutěžících má možnost získat dva dárkové poukázky do všech kin CINEMA CITY. Doporučujeme je využít na nádherný dokument Galapágy 3D.

Zdroj: archiv

Galapágy ukazují sílu evoluce a jsou místem, které změnilo náhled lidstva na samotnou přírodu. Výprava v kině IMAX na Galapágy nabízí nejen úžasné záběry a charismatická zvířata, ale i jejich příběhy a dobrodružství, která musela během svého vývoje podstoupit.

V nekonečných vodách Pacifiku leží jeden ze zázraků přírody: Galapágy. Magické místo, kterému se nic nevyrovná, sopečné souostroví, kde našla domov neuvěřitelná směsice živočichů. Život na Galapágách se vyvíjel téměř v izolaci, ukryt od celého světa, 1000 kilometrů od nejbližší pevniny. Výsledkem je žijící muzeum přírody plné rostlin a zvířat, které nejsou nikde jinde na planetě. Každé z nich má svůj příběh a úchvatné dobrodružství, jenž musely jednotlivé druhy při svém vývoji podstoupit, aby se životu na Galapágách přizpůsobily.

Černí leguáni loví v moři a slanou vodu spektakulárně vyfukují nosem, terejové s modrýma nohama se střemhlav z výšky vrhají pod hladinu za lovem ryb, obří želvy sloní se dožívají věku 150 let a dosahují váhy až 250 kg. Na Galapágách žijí i albatrosi bez křídel a tisíce kilometrů od svého původního domova i tučňáci. Hejna majestátních žraloků obrovských se sem vrací každý rok ve stejnou dobu, aniž bychom věděli proč.

„Domov tu má téměř 9 000 živočišných druhů a jejich krása a jedinečnost dělají z Galapág jeden z divů světa. Na velkém plátně a ve 3D jsou zvířata na Galapágách prostě strhující,“ líčí David Attenborough.