Vyhrajte vstupenky na Arktidu 3D

Vydejte se na polární výpravu ve 3D!

Arktida
Arktida
Zdroj: archiv

Na jedno z nejodlehlejších míst světa na nekonečné arktické pláně zamíří další z řady velkoformátových dokumentů kina IMAX s názvem Arktida 3D. V hlavních rolích dokumentárního dobrodružství se představí lední medvědice a její dvě sedmiměsíční medvíďata, kteří každý den bojují o přežití v zemi věčného sněhu a ledu, jenž se stále více zmenšuje a mění působením civilizace a změn klimatu. Polární výprava v kině IMAX Arktida 3D nabízí vedle pohledu na jedinečné místo na Zemi i příběh lásky, rodiny a naděje.

Diváci se v kině IMAX mohou vypravit až na samotný vrchol světa a sledovat život ledních medvědů v ohromujících kulisách obrovských ledovců, tajících ker, nádherných vodopádů a majestátních hor. Arktida je jedna z nejkrásnějších krajin, jaké kdy může lidské oko spatřit, zároveň jedna z nejkrutějších.

Přesto je to kraj, který kypí životem. Zvířata, která zde žijí, se nevyskytují nikde jinde na světě, a pro všechny znamená Arktida domov.

Medvědi v ohrožení

Lední medvědice udělá cokoli, aby ochránila svá mláďata, dokáže čelit třeba i samci, který je dvakrát větší než ona. Ale proti změnám životního prostředí, které mohou její svět učinit pouhou vzpomínkou, je bezmocná.

Lední medvědi jsou v tuto chvíli možná nejohroženějšími zvířaty světa. A Greg MacGillivray dodává: „Nejsou ovšem jediní. Severní ledový oceán je doslova teploměr našeho světa. Protože teplota v něm stoupá dvakrát rychleji než kdekoli jinde na světě, jeho příkrov ker se stále zmenšuje a do roku 2050 může roztát úplně. Arktické živočišné druhy jsou proto změnami klimatu zasaženy nejvíce.“

Proto také Greg se svou ženou Barbarou založili nadaci One World One Ocean Foundation, která upozorňuje na ohrožení arktické přírody a oceánu. V plánu má velkolepou, 20 let trvající kampaň, jejíž první vlaštovkou je právě film Arktida 3D. „Stejně jako Jacques Cousteau otevřel lidem oči a ukázal jim krásy moří, my se snažíme otevřít jim oči pomoíc filmů IMAX a upozornit na krásu i ohržoení Arktidy,“ říká Greg MacGillivray. „Nejsem vědec, jsem filmař. Ale snažili jsem se dozvědět o Arktidě co nejvíce. A díky všemu tomu, co jsem se o ní naučil, jsem začal milovat Arktidu i její obyvatele. Mým cílem je inspirovat k tomu i diváky.“

Nyní má 5 soutěžících možnost vyhrát dvě vstupenky na 3D dokument Arktida do kin IMAX. Nenechte si tuto příležitost ujít! 

 

Účastí v soutěži souhlasíte s marketingovými podmínkami. Vyhrává každý Xtý soutěžící (počet správných odpovědí/počet cen).