ŠTÍTEK: angličtina

Nová česká hra Nimble.
Stejně tak jako jsou lidé hraví, jsou i vynalézaví. To platí také o společnosti Efko, výrobci her a hraček, která v těchto dnech přichází na trh s novou party hrou Nimble. A vy ji můžete s National Geographic vyhrát. Stačí odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí.

Soutěž: Je tu nová hra Nimble, může být vaše

Soutěže
Dejte jméno rybce a vyhrajete expedici na Galapágy
Nomen omen, jméno znamením. Názvy sebou často nesou charakteristiku pojmenovaného. National Geographic nyní nabízí všem pojmenovat nový druh ryby a autor vítězného jména získá i desetidenní zájezd pro dva na Galapágy. Jméno ryby musíte do 26. srpna vložit do komentáře pod originálním článkem na national-geographic.com.

Dejte jméno rybce a vyhrajete expedici na Galapágy

Články
National Geographic - prosinec 2011
Prosincové vydání je zasvěceno kočkovitým šelmám. V článku Pláč pro tygra se dozvíte, proč těmto kočkovitým šelmám hrozí vyhynutí, v článku Politika a kočkovité šelmy vás překvapí, co pro záchranu tygrů doporučuje slavný biolog. Bible krále Jakuba – to je další velké téma tohoto čísla. Jak ovlivnila angličtinu? Kromě dalších témat najdete v prosincovém vydání National Geographic také články o Magellanově oblacích a perspektivě měst ve 21. století. 

National Geographic - prosinec 2011

Časopis