ŠTÍTEK: atmosféra

Kostel na Vrchní Orlici.
/FOTOGALERIE/ Dveře jsou tu dokořán. Kdo vejde dovnitř, hned pocítí tu zvláštní atmosféru, jako by se tu zastavil čas - ticho, prázdné lavice, holé, místy trhlinami poznamenané zdi zbavené jakékoli výzdoby. Místo, kde pod modře vymalovanou klenbou stával bohatě zdobený oltář s obrazem, dnes zeje prázdnotou a zub času hlodá i na dřevěném obložení balkonu.
19 fotografií

Kostelům v horách zvoní umíráček, sbírky jsou kapkou naděje na jejich vzkříšení

Rychnovsko
Vysílání České televize z festivalu Colours of Ostrava. Ilustrační foto.
Uprostřed dění, v originálních kulisách a mimořádné atmosféře. Ale taky s větší porcí vysílacího stresu. Stěžejní ostravské zpravodajské pořady Události v regionech a Týden v regionech bude Česká televize dvakrát ve festivalovém týdnu odbavovat živě z hudebních Colours of Ostrava.
77 fotografií

Ostravská ČT chystá vysílání z Colours

Volný čas
Roman Půček
/ROZHOVOR/ Pod stropem Essar arény pro necelých pět tisíc diváků visí jako jeden z dresů s číslem devětadevadesát. Ačkoliv Wayne Gretzky odehrál v Sault Ste. Marie Greyhounds jedinou sezonu, je legendou. Odchovanec vsetínského hokeje Roman Půček byl doma tam, kde v juniorech válel nejlepší hokejista historie.

Gretzky pod stropem arény? Obrovská motivace, hlásí Půček

Hokej
Z veřejného pečení chleba ve Štolmíři.
/FOTOGALERIE/ Přátelské odpoledne s rodinnou atmosférou obohacené o voňavý domácí chleba. To přesně bude tradiční pečení u veřejné pece, které se koná v sobotu 13. července od 10 hodin ve Štolmíři u Českého Brodu. Štolmířské pečení má pod taktovkou obecně prospěšné společnosti M‘am‘aloca čtyřletou tradici a tento rok se koná už počtvrté.
44 fotografií

Tip Deníku: Veřejné pečení chleba rozproudí sobotu ve Štolmíři

Volný čas
Hippos arénu navštívil rekordní počet diváků, kteří vytvořili parádní atmosféru
Praha, Havlíčkův Brod – Během deseti červnových dní zahltily tisícové davy areály v Praze a Havlíčkově Brodě. Mistrovství světa softballu mužů, které poprvé zavítalo do Evropy, lákalo a poutalo pozornost. Diváci v televizních přenosech se učili pravidla, nebo si na stadionech vychutnávali bouřlivou atmosféru, kterou hecoval maskot Mr. Homerun. Tleskalo se po každém úspěšném odpalu nebo po strikeoutu.

Hippos arénu navštívil rekordní počet diváků

Ostatní sporty
Svítících oblaků přibývá, což vyvolává určité obavy
Noční svítící mraky, tajemný atmosférický jev, který se každoročně objevoval za soumraku nebo rozbřesku po dobu pěti až deseti dnů nad polárními oblastmi, se v poslední době šíří i do dalších částí světa a také se vyskytuje delší počet dní. Zjistila to americká vládní agentura pro letectví a kosmonautiku NASA. Podle ní to souvisí s vyšším obsahem metanu v horní atmosféře.
6 fotografií

Nočních zářících mraků na obloze přibývá. Vyvolává to i určité obavy

Věda a technika
Návštěvníci Kelečských slavností 2019 si mohli vyzkoušet i práci na hrnčířském kruhu. (sobota 29. června 2019)
/FOTOGALERIE/ Zábavou nabitý víkend prožili obyvatelé Kelče. Tradiční městské slavnosti probíhaly na několika místech současně, to hlavní se však odehrávalo v okolí kulturního domu. Lidé si mohli poslechnout koncerty rozličných žánrů, vyzkoušet hrnčířské řemeslo, zdolávat lezeckou stěnu nebo jen tak posedět u zlatavého moku a grilovaných dobrot.
13 fotografií

Kelečské slavnosti nabídly návštěvníkům víkend nabitý skvělou letní atmosférou

Valašsko
Park u gymnázia v atmosféře první republiky. V Břeclavi se swingovalo.
Břeclav /REPORTÁŽ/ - Poslední červnová neděle vypadá náročně. Teploty neúprosně rostou a zprvu to vypadá, že plánovaná hudební akce z prázdninového kulturního programu Park žije! to bude mít těžké. Přichází však pozdní odpoledne a v břeclavském parku u pěší zóny je nakonec moc příjemně. Návštěvníci se scházejí. Obsazují lavičky před pódiem nebo postávají kolem a vyčkávají, co bude dál. Přicházím přesně na čas. Před obecenstvo předstupují džentlmeni. I navzdory horku jsou připraveni; dokonale oblečeni a očividně v dobré náladě. Chápou se nástrojů a v břeclavském parku náhle dýchne atmosféra první republiky - hraje swingový lednický orchestr Melody Gentlemen.
20 fotografií

Park u gymnázia v atmosféře první republiky. V Břeclavi se swingovalo

Břeclavsko
Závod Stanley Black&Decker v Trmicích na Ústecku
Během sedmnácti let od svého oficiálního otevření se stal trmický závod Stanley Black&Decker vlajkovou lodí výroby profesionálního elektrického ručního nářadí značky DeWALT. Potvrzuje tak svou významnou pozici v rámci celého koncernu, a to i díky své firemní kultuře, kterou měl redaktor Deníku možnost osobně poznat.  
4 fotografie

Stanley Black&Decker není jen firma, ale především rodina

Podnikání
Letní pohár v Opavě ovládla brněnská dvojice Licek - Římal
V sobotu se v Areálu Zdraví v Opavě – Kylešovicích uskutečnil celostátní turnaj v plážovém volejbale. Hlavní soutěž byla určená pro šetnáct dvojic, dle žebříčku Českého volejbalového svazu. Za velmi dobré atmosféry se ze čtvrté skupin do čtvrtfinálových bojů probojovaly i tři opavské dvojice – bratři Pavelkovi, Čech – Kittel a Muroň – Ondráček.

Letní pohár v Opavě ovládla brněnská dvojice Licek - Římal

Ostatní sporty
Děti v Mateřské škole v Malešově: třída starších dětí - Housenky.
Malešov - Mateřskou školu v Malešově navštěvuje padesát dětí z Malešova a blízkého okolí. Jsou rozděleny do dvou tříd, na mladší Houbičky a starší Housenky. „Snažíme se o rodinný typ školky, kde se mohou do dění velkou měrou zapojit rodiče. Ve spolupráci s nimi pořádáme každoročně pro veřejnost Vánoční jarmark, někteří rodiče přichází do školky představit svá povolání, jiní nás zvou na exkurze na své pracoviště,“ prozradila Miroslava Štěpánovská, zástupkyně ředitelky.

V malešovské školce vládne rodinná atmosféra

Kutnohorsko
Mňága a Žďorp
Humpolec – Hlavně na interprety, kteří se do Humpolce rádi vracejí, sází pořadatelé humpoleckého Bernard Festu, hudební přehlídky se čtvrtstoletí dlouhou historií, která se letos uskuteční 21. a 22. června. Současně se humpolecký festival snaží mít na pódiu i nové tváře.

Sázka na osvědčená jména i atmosféru náměstí

Volný čas
Ilustrační foto
Milovice – Bylo to derby se vším všudy. Padaly branky, došlo na zvraty v utkání, nechyběla parádní kulisa. Fotbalisté Milovic změřili své síly v dalším kole krajské I.B třídy skupiny B s rezervou Ostré. O vítězi musely rozhodnout dodatkové pokutové kopy, v nichž byli šťastnější domácí borci. V základní hrací době padlo šest branek.

Derby diváky nadchlo, atmosféra byla parádní

Kraje
Loňský zimní Olympijský festival v Brně.
Brno – Devět tisíc kilometrů je příští rok bude dělit od dějiště olympijských her v Tokiu. Přesto si kus z atmosféry vrcholné akce pod pěti kruhy užijí také Brňané. Jak ve středu oznámili představitelé města, po úspěchu zimního olympijského festivalu loni na výstavišti uspořádá Brno ve spolupráci s Českým olympijským výborem také jeho letní verzi.
35 fotografií

Po zimním úspěchu návrat. Letní olympijský festival se uskuteční v Brně

Ostatní sporty
Černobyl láká fanoušky adrenalinové turistiky tajemnou atmosférou zakázané zóny.
/ROZHOVOR/ Spatřit na vlastní oči areál černobylské jaderné elektrárny a opuštěné město Pripjať na severu Ukrajiny je snem mnoha dobrodružně založených cestovatelů. Nejhorší havárie v historii jaderné energetiky z dubna 1986 se stala symbolem vědeckého, technického i politického selhání bývalého Sovětského svazu, ale dnes lidé do oblasti postižené radioaktivitou přijíždějí hledat spíše zvláštní atmosféru a unikátní proces, při kterém příroda pohlcuje opuštěnou lidskou infrastrukturu. 
54 fotografií

V Černobylu stojíte beze zbraně proti neviditelnému nepříteli, říká cestovatel

Cestujeme
Ilustrační foto.
Pohádkové odpoledne čeká v neděli 26. května od 14 hodin na děti v zámku a přilehlém parku v Kravařích. Připraveny budou pohádkové hry a disciplíny, nafukovací atrakce i malování na obličej. Po splnění určitého počtu soutěží se děti mohou těšit na sladkou odměnu.

TIP Deníku: Zámek se ponoří do pohádkové atmosféry

Volný čas