ŠTÍTEK: Bečva

Pokládkou masivních nosníků nad mezinárodním železničním koridorem vstoupila stavba dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem do další fáze. Práce probíhaly v pátek v noci.
FOTOGALERIE, VIDEO/ Pokládkou masivních nosníků nad mezinárodním železničním koridorem vstoupila stavba dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem do další fáze. Práce na mostním poli probíhaly v pátek v nočních hodinách, aby bylo možné zajistit výluky na trati. Protože stavebníci přesouvali nosníky s pomocí speciálního jeřábu přímo ze silnice, řídili dopravu na komunikaci ve směru na Zlín regulovčíci.
38 fotografií

Noční pokládka nosníků na D1 nad mezinárodním koridorem zastavila vlaky

Přerovsko
Hotel Strojař.
Vznikne po demolici bývalého hotelu Strojař na jeho parcele jeden nový objekt, nebo jich město postaví více? Jakou strukturu nájemního bydlení radnice občanům nabídne? I takové otázky řešil nově ustanovený výbor pro Strojař, který se poprvé sešel 26. dubna. Mezi koalicí a opozicí panovala v klíčových otázkách shoda. Demolice Strojaře by měla začít v příštím roce a předběžné náklady na ni se odhadují na 30 až 35 milionů korun.
61 fotografií

Legendární Strojař čeká v příštím roce demolice

Přerovsko
Linda Nosková se v Přerově pod vedením trenéra Tomáše Krupy připravovala na antukovou část sezony.
Ve skromných podmínkách u řeky Bečvy na obyčejných antukových kurtech v Přerově probíhala v posledních dvou týdnech příprava neobyčejné tenistky a potenciální světové jedničky. Alespoň tak o sobě teprve 19letá Linda Nosková přemýšlí. Po přerovské se už těší na světovou top antuku. Hlavně tu pařížskou, kterou si letos chce vychutnat dvakrát – na Roland Garros i olympiádě. V pátek světová hráčka číslo 31 vyrazila vstříc dalším krokům ke splnění velkého snu. A hlavně o snech, ale také o olympiádě, pozici světové jedničky či svém trenérském štábu hovoří v exkluzivním rozhovoru pro Deník.
39 fotografií

Chtěla bych na pozici Swiatekové, říká tenistka Nosková. Doufá v olympiádu

Tenis
Linda Nosková se v Přerově pod vedením trenéra Tomáše Krupy připravovala na antukovou část sezony.
/FOTOGALERIE/ Ve skromných podmínkách u řeky Bečvy na obyčejných antukových kurtech v Přerově probíhala v posledních dvou týdnech příprava neobyčejné tenistky a potenciální světové jedničky. Alespoň tak o sobě teprve 19letá Linda Nosková přemýšlí. Po přerovské se už těší na světovou top antuku. Hlavně tu pařížskou, kterou si letos chce vychutnat dvakrát – na Roland Garros i olympiádě. V pátek světová hráčka číslo 31 vyrazila vstříc dalším krokům ke splnění velkého snu. A hlavně o snech, ale také o olympiádě, pozici světové jedničky či svém trenérském štábu hovoří v exkluzivním rozhovoru pro Deník.
39 fotografií

Nosková o vysněném autě, olympiádě i Swiatekové: Chci na její pozici

Ostatní sporty
Veslařský klub v Přerově obnovil tradici "Otevírání Bečvy" a zahájil sezonu 2024.
V nedávné historii Tomáš Šišma, Martin Sedlák, Tomáš Gajdušek, Valentýna Kolářová, Kateřina Pivková a další. Veslařský klub Přerov vychovává mládežnické reprezentanty, kteří vozí nejcennější kovy z evropských i světových akcí. Před tradiční moravskou líhní je další sezona, kterou přerovští veslaři oficiálně zahájili v sobotu „Otevřením Bečvy“.
7 fotografií

Veslaři otevřeli Bečvu. Řeší nedostatek členů, přesto vychovávají talenty

Ostatní sporty
Přerov hledá moderní logo.
Znak Pernštejnů, pro který je typická zubří hlava s houžví v nozdrách? Komíny, řeka Bečva nebo třeba půllitr piva? Přerov opět hledá jednotný vizuální styl, který by usnadnil marketingovou komunikaci a vytvořil nezaměnitelnou „značku“ města v srdci Moravy. Do soutěže, kterou vyhlásila přerovská radnice, se mohou přihlásit grafici, kreativci, ale i autoři s originálními nápady.

Přerov hledá jednotný vizuální styl. Snahy v minulosti ztroskotaly

Přerovsko
Mezi ostudy Vsetína, na které často čtenáři upozorňovali, patří chodníky.
Deník zmapoval současnou situaci ve Vsetíně a vybral největší ostudy, které jsou dlouhodobým problémem města. Seznam zanedbaných budov, míst a území, které jeho obyvatele štvou, je redakce Deníku připravena rozšířit o vaše tipy. Pokud i vy máte svůj návrh na ostudné či problémové místo ve Vsetíně, pošlete nám své tipy na e-mail:iva.nedavaskova@denik.cz.
30 fotografií

Ostudy Vsetína 5.díl: Rozbité chodníky najdete všude ve městě

Valašsko
Vynášení Morany v Přerově, neděle 17. března 2024.
Krojovaný průvod asi čtyř desítek dětí z folklorního souboru Trávníček prošel v neděli ulicemi Přerova, aby se symbolicky rozloučil se zimou vhozením smrtky do řeky Bečvy. Vynášení smrtky je pohanským zvykem, který symbolizuje končící zimu a příchod jara. Lidová tradice se v Přerově těší velké oblibě a i tentokrát přihlížely jarnímu rituálu desítky lidí.
25 fotografií

VIDEO: Děti se v Přerově loučily se zimou. Vhodily smrtku do Bečvy

Přerovsko
Vhozením smrtky do řeky Bečvy se děti z Folklorního souboru Trávníček rozloučily se zimou. Tradiční vynášení smrtky přilákalo v neděli dopoledne do centra Přerova davy lidí. 26.3.2023
Folklorní tradice, které v minulosti provázely příchod jara na Hané, přiblíží v Přerově lidem děti ze souboru Trávníček. Nejprve se v neděli 17. března symbolicky rozloučí se zimou vhozením smrtky do řeky Bečvy, poté vyjdou na Velký pátek 29. března do ulic dětští hrkači. Vynášení smrti, smrtky nebo moreny se vždy těší velkému zájmu veřejnosti.

Vynášení smrtky i průvod hrkačů. V Přerově přivítají jaro lidovými zvyky

Přerovsko
Jiří Michalisko, autor petice proti heřmanické haldě.
/ROZHOVOR/ Jiří Michalisko situaci na heřmanické haldě v Ostravě sleduje už sedm let. Postupně však došla do fáze, kdy nevěří, že by se jí někdo reálně zabýval a zajistil, aby Ostravané – ale možná i lidé v širokém okolí – nedýchali rakovinotvorné a jinak jedovaté látky. V rozhovoru pro Deník popsal člen krajského výboru pro životní prostředí nejen to, proč mezi lidi poslal petici a výzvu k nátlaku na stát, ale i to, jaké levárny se na haldě dějí.
10 fotografií

Autor petice proti haldě: Nechci, aby se Ostravané trávili jako ryby v Bečvě

Ostravsko
V anketě o největší ostudu Přerova na celé čáře zvítězilo ghetto v Kojetínské ulici.
Vybrat největší ostudu Přerova a pojmenovat tak nejpalčivější problém, který trápí naše město, jste mohli v uplynulých dnech prostřednictvím hlasování na webu Přerovského deníku. V anketě zvítězilo s nejvyšším počtem 1091 hlasů ghetto v Kojetínské ulici. Právě tomuto tématu bude věnován první díl našeho seriálu. Problémovým lokalitám v Přerově se budeme věnovat i nadále a rádi je rozšíříme i o vaše tipy. Pokud máte námět na další ostudná či zanedbaná místa, zašlete svůj tip na e-mail: petra.polakova-uvirova@denik.cz
40 fotografií

Ostudy Přerova, 1. díl: Ghetto v Kojetínské ulici

Přerovsko