ŠTÍTEK: Bruntál

Silná bouře se přehnala Moravskoslezským krajem, škodila na mnoha místech regionu.
Velmi silné bouřky postupovaly během středečního večera Moravou a Slezskem. Meteorologové varovali před doprovodnými jevy. Kolem 22. hodiny spadl například strom na železniční trať mezi Bruntálem a Valšovem. V úseku Jindřichov ve Slezsku – Jeseník se před osmou hodinou večer zastavil provoz na kolejích kvůli záplavě z přívalového deště. Mezi Jindřichovem na Bruntálsku a Mikulovicemi na Jesenicku stály vlaky, protože na Polské straně byla zaplavena trať.

Bouřky a supercely dorazily na Moravu i do Slezska. Vlaky vyřadily záplavy

Bruntálsko
Valašské Meziříčí - Hlubina 1:0 (30. kolo divize F - 14. 6. 2024).
Uplynulý víkend nabídl závěrečná kola fotbalových soutěží. Jak dopadla v Moravskoslezském kraji? Jaký výsledek uhrál váš oblíbený klub, kdo dával branky a na které příčce se nakonec umístil v tabulce? Deník přináší servis od MSFL až po III. třídy.

MISTROVSKÁ KOPANÁ - fotbalové výsledky a tabulky víkendu

Fotbal
Trenér Vítkovic Martin Štverka.
/ROZHOVOR/ Nelehký podzim, rozpačitá příprava a špatný vstup do jara. Ještě v březnu – po překvapivém domácím nezdaru s Bruntálem – nebylo ve fotbalových Vítkovicích úplně veselo. Tým měl v divizi blíž k bojům o záchranu, než k patrům, odkud by ho čekal klid a mohl útočit na solidní umístění. Jenže výhrou nad Krnovem se mužstvo kouče Martina Štverky nastartovalo a rozstřílelo. „Napadlo mě, že se můžeme trápit, ale týmu jsem vždy věřil. Stejně jako své práci,“ říká v rozhovoru pro Deník Štverka, který Vítkovice dovedl na sedmou příčku s nejlepší ofenzivou i střelcem soutěže. Zároveň kdyby se skládala tabulka z posledních čtrnácti duelů, byli by Ostravané první.
13 fotografií

Kouč Vítkovic o jaru i „létajících“ koších: Pomohlo to. Zůstane? A co posily?

Fortuna divize
Radost fotbalistů Hlubiny.
/ANALÝZA/ Fotbalová sezona 2023/24 jde do úplného finále, v aktuálním týdnu se odehrají poslední zápasy. Ačkoli řada soutěží již má o svých postupujících i sestupujících jasno, zdaleka o všem rozhodnuto není. Deník zanalyzoval situaci a níže vám přinášíme nejaktuálnější popis stavu od MSFL po kraj v nejzásadnějších otázkách. Definitivně hotovo bude po víkendu.
18 fotografií

FOTBALOVÉ POSTUPY A SESTUPY: Jaká je situace v kraji i okresech? Kde bude drama?

Fotbal
Díky projektu Erasmus+ vyjíždějí žáci i pedagogové z bruntálské školy Petrin poznávat evropské země..
Žáci ze Základní školy Bruntál, Školní 2 se v rámci projektu Erasmus+ vydali na cestu za poznáním do tří evropských zemí. V letošním roce tři skupiny žáků navštívily Portugalsko, Francii a Maďarsko. Předmětem zájmu bylo tentokrát kulturní a přírodní dědictví těchto zemí a praktické ověření dovedností a znalosti angličtiny.
3 fotografie

Žáci z bruntálského Petrina poznávají evropské země

Čtenář reportér
Fotbalisté Valašského Meziříčí (modré dresy) padli na hřišti Havířova 0:4.
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Frenštátu pod Radhoštěm překazili lídrovi slavnostní předávání poháru za první místo v divizi F a postup do MSFL, když v předposledním 29. kole v Ostravě porazili Unii Hlubina 4:2. Poslední domácí zápas loučícího se trenéra Martina Špičky na lavičce Bohumína s Šumperkem skončil remízou 1:1. Překvapením víkendu je vysoká výhra Vítkovic s druhou rezervou Opavy 8:1. Tři body získal i poslední Bruntál, když doma porazil Vratimov 2:0. Od sestupu do krajského přeboru ho ale nezachrání.
45 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

Fortuna divize
Představení projektu Moravskoslezské Technologické Akademie v rámci tiskové konference pro náměstka ministra školství Jiřího Nantla v Bruntále.
Snaha o lepší přístup k inovacím ve vzdělávání. To je hlavním hnacím motorem Moravskoslezské technologické akademie (MTA), která je nově vzniklým projektem Moravskoslezského kraje, Moravskoslezského inovačního centra a Moravskoslezského automobilového klastru. Cílem MTA je řešit přenos inovací do odborného vzdělávání. Tuto problematiku Deníku přiblížil zakladatel projektu a ředitel Střední průmyslové školy a obchodní akademie Bruntál (SPŠ a OA Bruntál) Jan Meca.
36 fotografií

Moravskoslezská technologická akademie: nový projekt řeší inovace ve školství

Bruntálsko
Zápas 28. kola divize F SFC Opava B - Bruntál 5:1.
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Hlubiny, kteří si před týdnem zajistili postup do třetí ligy, ve 28. kole divize F zaváhali na hřišti Řepiště, kde remizovali 3:3. Rezerva Opavy, která je v tabulce druhá, rozstřílela doma poslední Bruntál 5:1 a roli favoritů potvrdily i další celky z horní části tabulky. Třetí Havířov vyhrál ve Frenštátě pod Radhoštěm 3:1, čtvrtá Polanka nad Odrou v ostravském derby porazila Vítkovice 2:1 a pátý Vratimov zvítězil v Krnově 3:1. Na šesté místo klesl po víkendu Bohumín, který bude zápas v Břidličné dohrávat v úterý 4. června.
39 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

Fortuna divize
Zápas 27. kola divize F Bruntál - Polanka n. O. 1:3 (26. 5. 2024).
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Unie Hlubina dvěma góly Macíčka porazili Krnov 2:0 a tři kola před koncem divize F v čele tabulky slaví postup do třetí ligy. O pořadí za lídrem se ale vedou urputné boje. Druhá rezerva Opavy ve 27. kole vyhrála 6:2 na hřišti Vratimova, který klesl ze 3. až na 6. místo. Na 3. příčku se vyhoupl Bohumín po vítězství nad Valašským Meziříčím 3:1, autorem všech tří branek byl Hanus. Čtvrtý je Havířov, který přejel Řepiště 4:0, a pátá Polanka po povinné výhře na hřišti posledního Bruntálu 3:1.
15 fotografií

Fotbalové soutěže na Moravě a ve Slezsku - divize F

Fortuna divize