ŠTÍTEK: Bura

Ilustrační fotografie.
V předehrávce 16. kola Ženské basketbalové ligy si hradecké Lvice podle předpokladů poradily s Chomutovem. Zápas rozhodly ve druhé čtvrtině, v níž soupeři povolily pouhopouhé čtyři boby.

Lvice udeřily ve druhé čtvrtině

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Skuteč – Řekne-li se Carmina Burana, logicky nás napadne překlad „písně buranské“. Název nejslavnějšího díla Carla Orffa však vznikl trochu jinak. Vytvořil ho německý ligvista J. A. Schmeller a odkazuje na hornoněmecké Bur (připomínající německý název Bavorska: Bayern).

Na jevišti bude 118 účinkujících

Chrudimsko
Ženská basketbalová liga: BK Loko Trutnov - Sokol NILFISK Hradec Králové 52:98 (13:28, 23:53, 39:77).
Trutnov - V jednoznačnou záležitost Sokola NILFISK Hradec Králové se proměnilo sobotní východočeské derby v Trutnově. Lvice vyhrály rozdílem 46 bodů. Poslední utkání v letošním kalendářním roce provázela tradiční předvánoční charitativní akce se Stacionářem mezi mosty Trutnov. Prodalo se celkem 136 produktů, které napekly trutnovské hráčky, diváci přispěli celkově částkou 2646 korun.
12 fotografií

V krajském derby basketbalistek Hradec vysoko vyhrál v Trutnově

Opočno - Krajské hokejové soutěže pokračovaly v neděli dalšími zápasy, v nichž se zástupcům našeho okresu nedařilo. Opočno prohrálo v Nové Pace a Semechnice v Novém Městě nad Metují.

Vysoké porážky na kluzištích soupeřů

Hokej
Ženská basketbalová liga: TJ Sokol ZVÚ Strojírny Hradec Králové - ZVVZ USK Praha.
Hradec Králové - Prvním duelem byla ve čtvrtek rozehrána finálová série play off Ženské basketbalové ligy. Hradecké „lvice" podle předpokladů nestačily na tuzemského giganta USK Praha, kterému podlehly rozdílem třiačtyřiceti bodů.

Nebylo co řešit. Favorit od úvodu kraloval

Trutnov - Hradec Králové
Trutnov - Hráčky Lokomotivy se ve středu se ctí rozloučily s play off Ženské basketbalové ligy. Na palubovce favorizovaného Hradce Králové prohrály svěřenkyně kouče Kapitulčina 78:52 po poločase 36:19. V aktuálním ročníku tak končí sedmé.

Basketbalistkám v Hradci skončila sezóna

Hokej - ilustrační snímek.
Čestice – Jako za starých časů to vypadalo při zápase hokejové krajské soutěže mužů mezi Skutčí a Sokolem Čestice. Týmy totiž odehráli utkání pod širým nebem před zraky bezmála 180 diváků.

Skuteč zvítězila pod širým nebem

Hokej
ČESTIČTÍ HOKEJISTÉ prohráli okresní derby s favorizovaným Opočnem až gólem v prodloužení.
Rychnov n. K. – Krajská soutěž hokejistů pokračovala v neděli zápasy desátého kola. V okresním derby na rychnovském ledě Čestice statečně vzdorovaly favoritovi z Opočna. Baroni rozhodli o své výhře až v prodloužení a díky zisku dvou bodů se dostali do čela průběžné tabulky před semechnické hokejisty, kteří měli volný los.

Okresní derby rozhodl v prodloužení opočenský Jedlička

Hokej
Sálovkáři Stonavy se letos musejí obejít bez medaile.
Stonava – Sálovkáři stonavského Premia se vytoužené medaile rok po obnovení činnosti nedočkali. V semifinále domácí soutěže nestačili na současného i bývalého mistra, pražský Chemcomex.

Stonavští sálovkáři na medaili nedosáhli

Fotbal
Ilustrační foto.
Opočno – Krajská soutěž hokejistů měla na programu předehrávaný zápas 2. kola  nadstavbové části O pohár předsedy VV KSLH. V okresním derby na opočenském ledě vyhráli, v letošní sezoně  již potřetí,  hosté ze Semechnic.

Luštinec: „Chybělo nám štěstí“

Rychnovsko
Zmar. Čtrnáct gólů inkasovali hokejisté Opočna na ledě vedoucího týmu soutěže v Novém Bydžově.
Rychnovsko – Krajská soutěž hokejistů pokračovala ve středu zápasy 11. kola. V duelu prvních dvou týmů průběžné tabulky lídr z Nového Bydžova rozdrtil Opočno a prodloužil vítěznou sérii na deset zápasů. Čestice sahaly v Jaroměři po bodech, ale o jejich těsné prohře rozhodl inkasovaný gól pouhých čtrnáct vteřin před koncem třetí třetiny. Semechničtí hokejisté měli v tomto kole volno.

Lídr nedal Baronům šanci

Rychnovsko
Do Prahy 12. července přicestoval ze zoologické zahrady v Los Angeles necelý rok starý varan komodský Rakastan (na snímku). Pražská zoo s ním počítá jako s partnerem dcery populární Aranky Ranchy. Prvních potomků by se mohli dočkat za tři roky.
Praha – Zatím jen 90 centimetrů měří vzácný přírůstek pražské zoologické zahrady – varan komodský Rakastan. Do Prahy přicestoval necelý rok starý ještěr ze zoologické zahrady v Los Angeles, zahrada s ním počítá jako s partnerem dcery populární Aranky Ranchy. Prvních potomků by se mohli dočkat za tři roky.

Varaní slečna Ranchy má nového partnera. Rakastana z Los Angeles

Praha
Josef Cieslar (vlevo) a spol skončili po základní části celostátní ligy třetí.
Stonava – V sobotu skončila posledními dvěma koly základní část Celostátní ligy futsalu - sálového fotbalu. Hráči stonavského Premia si ve Slavičíně vybojovali šest bodů a v našlapané tabulce se vydrápali na třetí příčku po základní části. V play off si tak zahrají s šestým Vamberkem.

Skvělý finiš Premia, skončilo nakonec třetí

Fotbal
Stonava – Hráči Premia Stonava hráli závěrečná utkání doma ve Stonavě a obě vyhráli. Po základní části obsadili druhé místo v tabulce za Prahou a ve čtvrtfinále play off narazí na Klatovy. Hraje se 12. 2. v Klatovech a v sobotu 19. 2. od 16 hodin ve Stonavě.