ŠTÍTEK: charita

Charitativní utkání mezi výběrem Opavských osobností a týmem Realu TOP Praha.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Povedená akce se odehrála na hlavním fotbalovém stadionu v Opavě. Diváci se přišli podívat na  zajímavá jména, a to jak v týmu Opavských osobností, tak Realu TOP Praha. Utkání skončilo remízou 6:6. Opava mohla i vyhrát, proti byl ale brankář Josef Květon, který chytil penaltu opavskému primátorovi Tomáši Navrátilovi. Nutno podotknout, že v tomto zápase o výsledek vůbec nešlo. Hlavní roli hrála charita. Vybrala se částka 400 000 korun.
79 fotografií

Povedená charita v Opavě! Květon vychytal primátora a Švancara daroval trenky

Fotbal
Dubnové akce
Oblastní charita Jičín byla v dubnu akce činná. Ve čtvrtek 25.4. se v prostorách Oblastní charity Jičín konala akce v rámci Dne dobrovolnictví „Přání, co vhání úsměv do tváří“. Celou akci pořádalo charitní Dobrovolnické centrum.

Akční duben v jičínské charitě

Čtenář reportér
Seminář pro studenty.
Pro návštěvníky semináře v Pardubicích byly připraveny interaktivní zážitky zahrnujících například možnost vyzkoušet si, jak vidí svět lidé se zrakovým postižením či pohyb na invalidním vozíku, projít si zážitkovou trasu s plněním úkolů v podmínkách simulované slepoty, absolvovat minikurz znakové řeči a odezírání ze rtů či se uvolnit při muzikoterapii.
27 fotografií

Pracovat v sociálních službách? Na studenty v Pardubicích čekaly i zážitky

Čtenář reportér
Peníze. Ilustrační foto
Krást do domova seniorů se vydala osmnáctiletá dívka na Chomutovsku. Aby se dostala dovnitř, použila lest, pak se vydávala za zástupce charity, tvrdila, že vybírá na prospěšné projekty. Z jedné ze seniorek tak podvodně vylákala šest set korun, pak utekla. Z peněz se ale neradovala dlouho, svědek policistům dal dobré informace a strážci zákona zlodějku rychle našli.

Předstírala, že vybírá na charitu. Žena na Chomutovsku okrádala v domově seniorů

Krimi
Z Potravinové sbírky v Kutné Hoře.
/VIDEO, FOTO/ Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 13. dubna. Oblastní charita Kutná Hora se opět zapojí ve spolupráci se supermarketem Billa a čáslavským Kauflandem. Dobrovolníci a pracovníci charity v tradičních zelených zástěrách s logem sbírky budou za pokladnami od 8 do 18 hodin. Poradí zájemcům s výběrem zboží a část svého nákupu jim pak lze darovat pro lidi v nouzi.
4 fotografie

Jarní pomoc lidem v nouzi. Žádané jsou základní trvanlivé potraviny a drogerie

Kutnohorsko
Setkání pozůstalých v Mobilním hospici sv. Filipa Neri.
/FOTOGALERIE/ Historicky první setkání pozůstalých uspořádal Mobilní hospic sv. Filipa Neri Oblastní charity Hodonín. V prostorech jeho sídla na Plucárně v Hodoníně se 4. dubna sešlo více než dvacet rodinných příslušníků, o jejichž blízké pečoval tým našeho mobilního hospice složený z lékařů, zdravotních sester, sociální pracovnice, psychoterapeuta a duchovního.
6 fotografií

Setkání pozůstalých v Mobilním hospici sv. Filipa Neri v Hodoníně

Čtenář reportér
Skupinky tříkrálových koledníků 2024 v Přerově.
Velmi štědří byli letos dárci, kteří přispěli koledníkům do kasiček během tradiční Tříkrálové sbírky na Přerovsku. Výtěžek opět potvrdil, že pokud jde o pomoc potřebným, příspěvek nemocným nebo seniorům, dokážou být lidé obětaví a nehledí na korunu. Koledníci vybrali v ulicích měst a obcí celkem 1 milion 605 tisíc 884 korun, což je o téměř dvě stě tisíc korun více než v minulém roce.

Výtěžek Tříkrálové sbírky na Přerovsku pokořil loňský rekord

Přerovsko
Ilustrační foto.
Královéhradecký kraj rozdělí mezi pět poskytovatelů hospicové péče 25 milionů korun na podporu provozu šesti hospiců v regionu. Rozdělení finančních prostředků v rámci dotačního programu pro rok 2024 schválila rada kraje a 29. ledna ho ještě projednají krajští zastupitelé. Celkovou částku kraj už v předchozích letech navýšil z důvodu inflace, a tedy i vyšších nákladů.
8 fotografií

Na provoz hospiců Královéhradecký kraj přispěje 25 milionů korun

Zprávy