ŠTÍTEK: chlév

Pilot Ferrari Charles Leclerc se vrhá do moře
Dočkal se. Panování stáje Red Bull a šampiona Maxe Verstappena už muselo lidem z Ferrari a také mnoha fanouškům formule 1 lézt krkem. V této sezoně vyhrál famózní Nizozemec pětkrát ze sedmi závodů. To se ve stáji se vzpínajícím se koníkem ve znaku se to vůbec nelíbilo, až přišla Grand Prix Monaka. V ní v neděli triumfoval domácí jezdec v červeném monopostu Charles Leclerc.

Vítězná oslava Ferrari. Leclerc a stájový boss se vykoupali v přístavních vodách

Motorismus
 Jana Ulbrichová
Historie 1. Hradecké zemědělské sahá do roku 1995, kdy si tehdejší zakladatelé vybrali pro jednu z prvních zemědělských akciových společností v okrese Opava do názvu právě číslici jedna. Výraz „Hradecká“ pak odkazuje na původní sídlo společnosti ve městě Hradec nad Moravicí. Dnes hospodaří na necelých 1900 ha zemědělské půdy, prioritou je pak chov krav s tržní produkcí mléka, který čítá 540 kusů dojnic.

Ke krajině přistupujeme s plnou zodpovědností, říká Jana Ulbrichová

Podnikání
Tomáš Pekař a jeho stáj Carpek Service vyrážejí do další bitvy v Clio Cupu Bohemia. Ta se uskuteční na rakouském Red Bull Ringu a cíl pro mělnickou ekipu je jasný - navázat na úspěchy z prvních dvou závodů na Balaton Parku a uhájit celkové vedení.
Úspěšný vstup do sezony už je minulostí, nyní nastal čas navázat dalšími úspěchy. Tomáš Pekař a jeho tým Carpek Service přijíždějí na Red Bull Ring v roli lídrů průběžného pořadí seriálu Clio Cup Bohemia. Nabité startovní pole téměř třiceti vozů však naznačuje, že i tentokrát čeká na mělnického závodníka pořádně trnitá cesta za úspěchem.

Do štýrské přírody za další bitvou. Pekař jede na Red Bull Ring upevnit vedení

Ostatní sporty
Poslední etapa Czech Tour 2023 a předávání medailí
Další dvě stáje z nejvyššího patra světové silniční cyklistiky potvrdily účast na letošním etapovém závodu Czech Tour. Svou sestavu vyšle vůbec největší současný tým Visma-Lease a Bike (dříve Jumbo Visma) a na startu budou rovněž jezdci ze stáje Intermarché-Wanty. Na seznamu už figurují čtyři týmy z WorldTour, které doplňují výběry z nižších kategorií Pro a Continental.
59 fotografií

Czech Tour znovu s elitou. Přijedou týmy Intermarché-Wanty a Visma-Lease a Bike

Ostatní sporty
Max Verstappen z Red Bullu je potřetí šampionem formule 1
Šéf mistrovské stáje formule 1 Red Bull Christian Horner čelí podle informací některých zahraničních médií obvinění z údajně nevhodného chování vůči kolegyni. Padesátiletý Horner jakékoliv pochybení odmítl, uvedl list De Telegraaf, který o kauze informoval jako první. Stáj v prohlášení potvrdila, že zahájila nezávislé vyšetřování.

Šéf týmu F1 Red Bull Horner čelí obvinění z údajně nevhodného chování

Motorismus
Roman Staněk pokračuje ve formuli 2, nadále bude členem itaslké stáje Trident.
Už od listopadového posledního závodu minulé sezony věděl, že pokud sežene potřebné peníze, bude ve formuli 2 pokračovat. Otázku financí nakonec Roman Staněk vyřešil a mohl si pořádně užít pondělní večer, kdy v Brně oznámil, že nadále bude hájit barvy stáje Trident. Na jih Moravy českého automobilového závodníka doprovodil i manažer italského týmu Giacomo Ricci. „Nemůžu se dočkat, až budu při prvním závodě v Bahrajnu reprezentovat na trati Českou republiku,“ předeslal devatenáctiletý pilot.
4 fotografie

Staněk věří, že i kluk ze Zašové se může dostat do F1. Chystá helmu s pizzou

Ostatní sporty
Bývalá královna Markéta II. a královna Maud mají překvapivě něco společného.
Na konci roku 2023 uplynulo pětaosmdesát let od smrti norské královny Maud. Poslední britské princezny z Walesu, která se skrze manželský svazek stala královnou v zemi, k níž nikdy nepřilnula. Přesto po sobě zanechala nesmazatelnou stopu, po které se mohou vydat i turisté v Oslu. Maud zároveň pojí pokrevní pouto s poslední dánskou královnou Markétou II., se kterou by jistě sdílela vášeň pro módu.
4 fotografie

Královny Markéta II. a Maud: V modré krvi jim kolují módní geny

Společnost
David Krejčí na promo fotkách Bostonu Bruins
Je to vždy těžká volba. Také tentokrát byl sportovní rok 2023 pro Olomoucký kraj nabitý zajímavostmi. Co nejvíce rezonovalo (nejen) v rámci celého Česka? Připomeňte si s námi ty nejzásadnější momenty uplynulého sportovního roku, kterým jsme se nejen my v našem regionu naplno věnovali a snažili se co nejlépe přinášet zprávy, fotografie či videa čtenářům z celé republiky. Zároveň nám za celou sportovní redakci dovolte popřát krásný a veleúspěšný rok 2024.

Pohádky Sacamira a Muchové i konec Krejčího. Je tady TOP 5 událostí roku 2023

Ostatní sporty
Michael Schumacher během Velké ceny USA 2004
Deset let může být pro někoho dlouhá doba, jinému zase desetiletí proteče mezi prsty jako voda. Pro ty, kdo milovali závodnické umění krále formule 1 Michaela Schumachera, to je období hořkosti a smutku. I deset let poté, co se Schumacher po vážném zranění mozku při oblíbeném lyžování v Alpách ocitl takřka mimo tento svět, na něj ale jeho fanoušci vzpomínají.
11 fotografií

Deset let od osudné nehody na lyžích. Svět na Michaela Schumachera nezapomíná

Motorismus
Hubertova jízda v zámeckém parku v Červeném Dvoře. Na snímku organizátorka akce Věra Studená na klisně Goye při parkuru.
Do podzimních barev vybarvený anglický park, který obklopuje zámek Červený Dvůr, se proměnil ve velkolepou jezdeckou arénu. Krumlovská Stáj Pohoda tam pořádala svou tradiční Hubertovu jízdu. A pohodovou tvář ukázalo i počasí. Chvíli před začátkem Hubertské se roztrhaly mraky a park na celé odpoledne rozzářily sluneční paprsky. Podívejte se sami.    
114 fotografií

Hubertova jízda v Červeném Dvoře. Akce Stáje Pohoda přilákala stovky diváků

Českokrumlovsko