ŠTÍTEK: cigareta

Podchod pod ulicí Západní spojující Chebský most a ulici Varšavskou.
Pro dvojnásobnou loupež stíhají karlovarští kriminalisté třiatřicetiletou ženu, která tloukla dívku a chtěla po ní peníze a zaútočila s požadavkem, že chce cigaretu, i na kolem procházejícího muže. Případ se stal letos 25. dubna krátce před 13. hodinou v Karlových Varech, konkrétně v ulici Západní, poblíž stanice vlaků dolní nádraží a autobusových zastávek Karlovy Vary – Terminál, respektive v nedalekém podchodu pod ulicí Západní spojující Chebský most a ulici Varšavskou a policisté hledají svědky.

Mladá žena zaútočila pěstmi na dívku i muže, kolemjdoucí ji umravnil

Krimi
Ilustrační snímek
Zapálenou cigaretou popálit spolužáka, vynucené olíznutí ruky postříkané dezinfekcí nebo fyzické potyčky. V posledních čtyřech letech řešili rakovničtí policisté 10 přestupků v areálech škol. Jak uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová, většinou se jednalo o fyzické napadení mezi žáky. Velkou hrozbou je v současné době také kyberšikana.

Šikana na Rakovnicku: Policie řešila pálení spolužáka cigaretou i házení písku

Krimi
Ilustrační foto
Zatímco z krabičky klasických cigaret zaplatí kuřák na spotřební dani a na DPH nějakých 115 korun, u náplní do nahřívaného tabáku je to pouze zhruba necelých 40 korun. Tyto náplně jsou i proto výrazně levnější oproti klasickým cigaretám, které jsou podle odborníků na závislosti podstatně škodlivější pro lidské zdraví.

Náhrady za kouření stát podporuje výhodnější daní

Podnikání
Celníci při kontrole muže na koloběžce odhalili 31 kartonů neznačených cigaret, které měl v batohu a igelitových taškách.
/FOTO, VIDEO/ O tom, že vychloubat se nevyplácí, se přesvědčil muž, který jezdil do Polska nakupovat neznačené cigarety a pak je veřejně prodával na sociálních sítích. Vyhlídli si ho totiž celníci, kteří běžně zastavují pěší i cyklisty. Během kontroly hlídka mobilního dohledu zjistila, že se jedná o člověka, který se na sociálních sítích chlubí názorným demonstrováním nelegálního převozu neznačených cigaret z Polska v nadlimitním množství.
3 fotografie

V Polsku kupoval neznačené cigarety, chlubil se tím na Facebooku. Už má utrum

Liberecko
Město jako sídlo nad dvacet tisíc obyvatel dostane od společnosti Nevajgluj, prostředníka mezi největšími tabákovými firmami a obcemi, příspěvek zhruba šestnáct milionů korun.
Pohozený odpad v ulicích, parcích či kolem odpadkových košů. Filtry z cigaret, které se rozkládají až patnáct let. Věčný problém obcí. Nově na úklid přispívají i tabákové společnosti a od července letošního roku přibudou dokonce firmy produkující hygienické ubrousky a balonky. O povinnosti rozhodli zákonodárci už v roce 2020.

Prodraží desátek obcím cigarety, ubrousky či balonky? Úklid zaplatí výrobci

Česko
Přípravky s HHC nabízené v automatech v Karlových Varech.
Z jedné karlovarské základní školy před týdnem odvezla záchranka tři žáky do karlovarské nemocnice. Během vyučování se dětem udělalo nevolno a jejich stav se nadále zhoršoval. Vedení školy nechtělo situaci podcenit, nikdo totiž nevěděl, co dětem, které byly zcela mimo realitu a nedokázaly komunikovat, vlastně je. Na místo byla proto přivolána i policie. Viníkem se ukázala být volně prodejná látka HHC.
3 fotografie

Nevnímali, nevydrželi na nohou. Ředitelka po otravě žáků apeluje na omezení HHC

Regiony
Přípravky s HHC nabízené v automatech v Karlových Varech.
Z jedné karlovarské základní školy před týdnem odvezla záchranka tři žáky do karlovarské nemocnice. Během vyučování se dětem udělalo nevolno a jejich stav se nadále zhoršoval. Vedení školy nechtělo situaci podcenit, nikdo totiž nevěděl, co dětem, které byly zcela mimo realitu, nedokázaly komunikovat, vlastně je. Na místo byla proto přivolána i policie.
3 fotografie

Řešme urychleně HHC, prosí ředitelka školy, z níž tři žáky odvezla záchranka

Karlovarsko
Ilustrační foto.
Celníci v autě pronásledující Vietnamku, která se jim snaží prchnout na kole. Tuto scénu jako z akční komedie mohli vidět náhodní svědci v Kraslicích. Žena totiž převážela kontraband a při pohledu na služební auto celníků zazmatkovala. Tím, že neprokázala pevné nervy, na sebe ostražité celníky upozornila. Na kole neměla žena šanci a její úprk neměl dlouhého trvání.

Vietnamka na kole upoutala celníky. Měla plnou tašku nekolkovaných cigaret

Sokolovsko
Sbírání cigaretových nedopalků. Ilustrační foto
Třídění odpadu se pomalu ale jistě dostalo v české společnosti lidem pod kůži. Dalším krokem v boji s netříděným odpadem jsou cigaretové nedopalky, lidově řečené vajgly. Jejich úklid a likvidace zatěžuje výrazně rozpočty obcí a Prostějov není výjimkou. Vedení města se rozhodlo uzavřít smlouvu se společností NEVAJGLUJ, která bude ročně hradit náklady za úklid ve výši přesahující 450 tisíc korun.
8 fotografií

Za sběr vajglů dostane Prostějov téměř půl milionu korun

Prostějovsko
Ilustrační foto
Senátoři dnes budou rozhodovat o tom, jestli se kuřákům zkomplikuje možnost vyměnit cigarety za nikotin v jiné, méně zdraví škodlivé podobě. Poslanci totiž chtějí konsolidovat veřejné finance i tím, že zakážou, aby kuřáci mohli dostat nabídku koupit si místo cigaret méně riskantní nikotin ve slevě nebo v jakékoli prodejní akci. Zákaz přibyl ke konsolidačnímu balíčku, kterých chce ministerstvo financí zpomalovat zadlužování státní kasy.

Zakázat podporu méně riskantního nikotinu? Dnes rozhodne Senát

Podnikání
Akutní kašel je takový, který trvá méně než tři týdny
Kašel je přirozený obranný mechanismus, kterým se nás tělo snaží zbavit prachu nebo jiného nepořádku v dýchacích cestách. Je tedy normální si odkašlat. Pokud jde o kašel akutní, krátkodobý, ten dá se zvládnout pomocí volně prodejných léků. U chronického kašle už ale nastává problém. Jak dlouhý kašel je ještě normální a člověk vystačí se samoléčbou? Kdy už raději určitě vyrazit k lékaři a jaká vyšetření zřejmě budete muset podstoupit? Bát se jich nemusíte.

Jak se nejrychleji zbavit kašle? Pneumolog radí, co opravdu pomůže

Zdraví
Fotbalista Chotíkova Petr Kolesa.
Byly to nervy, nekonečný maraton u počítačů, tabletů a mobilních telefonů. Vítězem ankety o nejlepšího hráče 10. kola krajského přeboru se nakonec stal 19letý fotbalista Chotíkova Petr Kolesa, který v dramatickém souboji čtenářů Deníku vyhrál přetahovanou s mladíkem Danielem Kaslem z Baníku Stříbro. Mladý svéráz získal během dvou dnů neuvěřitelných 2009 hlasů, jeho největší konkurent o 68 méně. Celkem bylo v anketě rozdáno 4039 hlasů, což je dosavadní rekord.
3 fotografie

Čtyři cigarety, Red Bull a šel jsem rozdávat radost, culí se chotíkovský Kolesa

Kraje
Cigarety, kouření - Ilustrační foto
První cigareta, panák alkoholu a drogy. Tak začínal film podle skutečného příběhu, který zhlédli gymnazisté v České Třebové. Patnáctiletí studenti nesměle přiznávají, že už kouřili či ochutnali alkohol. Tvrdý režim mají studenti vojenské školy v Moravské Třebové. Celý týden tráví ve škole, na internátu a tady jsou cigarety i alkohol tabu. Hrozí jim za to vyloučení.
10 fotografií

Nejen drogy. Vojenská škola v Třebové vyhazuje i za cigarety nebo alkohol

Orlicko
Žena, která bodnula muže kvůli cigaretám, chtěla po Krajském soudu v Brně zmírnění trestu. Snímek je ilustrační.
Kamaráda, který ji u sebe nechal přespávat, bodla nožem do hrudníku kvůli hádce o nákupu cigaret. V úterý se Sabina Č. hájila tím, že měla z muže strach, protože ji už v minulosti napadl, a nůž tak použila k obraně. Snažila se zmírnit rozsudek Městského soudu v Brně, který ji za těžké ublížení na zdraví a krádež, kterou spáchala pár dní před napadením, odsoudil na čtyři a půl roku do vězení. Nyní její případ posuzoval odvolací Krajský soud v Brně.

Narkomanka v Brně bodla muže kvůli cigaretám. V minulosti už přišla o dceru

Zločiny a soudy