ŠTÍTEK: Facebook

Memoriál Pavla Řezáče - Hradešice (2023).
V sobotu 29. června se na travnatém hřišti TJ Sokol Hradešice uskuteční druhý ročník Memoriálu Pavla Řezáče, který místní fotbalový oddíl pořádá na památku kamaráda a bývalého spoluhráče Pavla Řezáče, který před osmi lety tragicky zahynul pod lavinou v sousedním Rakousku. Jedná se o turnaj v malé kopané pro muže, ženy i smíšená družstva.
165 fotografií

V Hradešicích budou hrát a vzpomínat, připravený je i bohatý program pro děti

Ostatní sporty
Ilustrační foto. Bouřka nad Libercem.
Teploty v pátek na mnoha místech Česka překročí 31 stupňů, odpoledne se pak začne od západu zatahovat a budou se tvořit bouřky. Výstraha pro Liberecký kraj aktuálně platí od 16:00 do 24:00. Na většině území mohou být i velmi silné s nárazy větru kolem 90 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovým deštěm, při kterém může v krátké době napršet kolem 50 milimetrů. V opakovaných bouřkách nebo v kombinaci bouřek s deštěm může ojediněle spadnout i kolem 70 milimetrů srážek, uvedl dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
5 fotografií

Vedro v Liberci končí. Silné bouřky přicházejí, hasiči radí, jak se chránit

Liberecko
Lilly měří 51 cm, čili lehce nad kolena, a váží 16 kg. Je bez obojku.
/FOTO/ Fence Lilly právě začínal nový život. Z kralupského útulku si ji adoptovala nová panička Martina a společně se těšily na nové zážitky. Ovšem idyla netrvala dlouho. Ve stejný den, kdy si Martina Řezáčová Lilly přivezla domů, na ni při venčení zaútočil jiný pes. Fenka se lekla, vysmekla se z obojku a utekla. Od té doby ji Martina za pomocí rodiny, přátel i kladenských strážníků hledá.
3 fotografie

Hledá se Lilly! Na fenku z útulku zaútočil pes, vysmekla se z obojku a utekla

Kladensko
Před prezidentskou volbou se Petr Pavel dočkal v Ústí vřelého přijetí. Jaké to bude letos, během jeho funkčního období?
„Ústí tak hnusné nebylo, všude rozkopáno.“ „Držíme vám palce, pane prezidente!“ „Díky za vaši podporu Ukrajiny, moc si toho vážíme.“ „Mohl byste udělat něco pro zdravotnictví a prevenci?“ To jsou vzkazy a otázky, jež zazněly ve videoanketě Ústeckého deníku, kterou natočil šéfredaktor Deníku pro severní Čechy Vladimír Mayer a reportér Ústeckého deníku Jan Pechánek před návštěvou prezidenta republiky Petra Pavla na ústeckém Lidickém náměstí.

ANKETA: Pane prezidente, mohl byste k nám jezdit častěji, vzkázala Ústečanka

Ústecko
Před prezidentskou volbou se Petr Pavel dočkal v Ústí vřelého přijetí. Jaké to bude letos, během jeho funkčního období?
„Ústí tak hnusné nebylo, všude rozkopáno.“ „Držíme vám palce, pane prezidente!“ „Díky za vaši podporu Ukrajiny, moc si toho vážíme.“ „Mohl byste udělat něco pro zdravotnictví a prevenci?“ To jsou vzkazy a otázky, jež zazněly ve videoanketě Ústeckého deníku, kterou natočil šéfredaktor Deníku pro severní Čechy Vladimír Mayer a reportér Ústeckého deníku Jan Pechánek před návštěvou prezidenta republiky Petra Pavla na ústeckém Lidickém náměstí.

ANKETA: Co lidé v Ústí vzkazují Petru Pavlovi? Podívejte se

Regiony
Úspěšné mužstvo Startu Tlumačova.
Fotbalisté Startu Tlumačov dokonali malý zázrak v podobě záchrany I. A třídy. V neděli na hřišti pátého plzeňského Smíchova potřebovali vyhrát, aby nespadli o soutěž níž. Při formě Tlumačova vyznačující se sedmi výhrami v řadě to nebylo vyloučené. Start vyhrál 4:2 a v tabulce skončil dvanáctý, díky čemuž se zachránil.

Tlumačov zachránil I. A třídu mocným finišem v závěru sezony

Kraje
Hasiči trénovali na jednom z rizikových vodních jezů na řece Úpě ve Zlíči.
/FOTO, VIDEO/ Jez na řece Úpě ve Zlíči patří mezi ty rizikové a nebezpečné nejen pro vodáky. Zakázané je tam i koupání. Přesto se tam v minulosti už několikrát odehrála záchranná akce. Hasiči proto v uplynulých dnech trénovali, jak se v takových speciálních situacích zachovat a postupovat. K záchranám tonoucích lidí z nebezpečných jezů dochází zejména o letních prázdninách.
16 fotografií

Záchrana na vlastní kůži. Hasiči trénovali na nebezpečném jezu na Úpě ve Zlíči

Náchodsko
Tým Slavoje Koloveč.
Po středeční porážce Horšovského Týna v dohrávce fotbalové I. A třídy na hřišti Kralovic bylo jasné, že kolo před koncem soutěže udrží druhé místo v tabulce a tím pádem si zajistí postup do krajského přeboru Slavoj Koloveč. Víkendový zápas Slavoje na hřišti posledního Staňkova (7:2) byl jen formalitou s vítěznou tečkou. Koloveč ukončila sezonu se čtyřbodovým náskokem na Horšovský Týn, ale s pětibodovou ztrátou na první Křimice.

Věřím, že v krajském přeboru budeme hrát důstojnou roli, říká Steinbrücker

Kraje
Spolknutí baterie může mít rychle fatální následky. Příznaky spolknutí baterie snadno zaměníte za nachlazení. Při jakémkoliv podezření dítě okamžitě odvezte do nemocnice.
Spolknutí knoflíkové baterie je pro dítě snadné. Stačí uvolněný šroubek krytu baterií oblíbené hračky. Baterii nejčastěji spolknou děti do čtyř let. Každé desáté takové dítě přitom na následky umírá. Pokud máte podezření, že vaše dítě baterii spolklo, okamžitě s ním jeďte k lékaři. Nečekejte, až se příznaky spolknutí baterie projeví. Překvapivým pomocníkem se vám v takové situaci stane med.

Spolknutá baterie může dítě zabít. První pomoc? Hned doma díky sladkému zázraku

Rady, tipy
Maďarský premiér Viktor Orbán
Maďarsko musí zaplatit jednorázovou pokutu 200 milionů eur (4,9 miliardy Kč) a penále ve výši jeden milion eur (24,7 milionu Kč) za každý den prodlení za nedodržení rozsudku Soudního dvora EU. Unijní soud v Lucemburku to ve čtvrtek oznámil ve svém prohlášení. Případ souvisí s migrací, Budapešť podle soudu nezavedla nezbytná opatření ve své migrační politice, která žádal soud již ve svém verdiktu z prosince 2020. Maďarský premiér rozhodnutí soudu zkritizoval s tím, že je nepřijatelné.

Pokuta 200 milionů eur a penále. Unie trestá Maďarsko na migrační politiku

Státy EU