ŠTÍTEK: fotbal

ME ve fotbale: Česko - Portugalsko
Skandál, krádež, zářez. Úterní večerní utkání Eura 2024 mezi Portugalskem a Českem (2:1) přineslo na závěr hodně kontroverzní moment. Favorit slavil vítězství až díky gólu v nastaveném čase. Jenže velká část (i nezaujaté) fotbalové veřejnosti má jasno: italský rozhodčí Marco Guida pomohl Ronaldovi a spol., když předtím přehlédl evidentní faul na Davida Douděru. 
127 fotografií

Největší zářez Eura? Fotbalový svět řeší prohru Česka, sudí prý ukradl zápas

Zajímavosti z fotbalu
Kteří fotbalisté na Náchodsku měnili při volném přestupovém období dres? Zjistíte právě v Náchodském deníku.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Regionální deník zjišťoval, kdo na Náchodsku této možnosti využil. Možná se budete se divit, kdo komu „utekl“. V exkluzivním přehledu najdete zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
32 fotografií

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Okresy
TJ Svitavy vs. SK Sokol Prosetín.
Na konci mistrovské fotbalové sezony je čas na nejrůznější statistická ohlédnutí. Jedním z těch nejobvyklejších je pohled do střeleckých tabulek. Z nich vyplývá, že nejproduktivnějším fotbalistou pohybujícím se na regionálních trávních byl Vojtěch Heger, který v barvách Sokola Janov nastřílel v krajské I. B třídě skupině B úctyhodných třiatřicet branek. Tomuto číslu se nikdo jiný nemohl rovnat, byť například svitavský David Juřík rozdělil svých jednadvacet zásahů do dvou krajských soutěží.

Heger, Konečný, Králíček a spol. Velký přehled fotbalových kanonýrů Svitavska

Okresy
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Turnov.
Na konci mistrovské fotbalové sezony je čas na nejrůznější statistická ohlédnutí. Jedním z těch nejobvyklejších je pohled do střeleckých tabulek. Z nich vyplývá, že nejproduktivnějším fotbalistou pohybujícím se na regionálních trávních byl Matouš Novotný, který v barvách Sokola Dobříkov nastřílel v krajské I. B třídě skupině B neuvěřitelných dvaašedesát branek. S tímto číslem neměl konkurenci mezi ostatními hráči, ale v řadě případů ani mezi celými týmy.

Novotný, Bednář, Myšák a spol. Velký přehled fotbalových kanonýrů Orlicka

Okresy
Fotbalisty napříč všemi soutěžemi čeká nyní nepříliš dlouhá pauza mezi dvěma soutěžními ročníky. Leckdo hned na jejím startu změnil dres.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Krkonošský deník zjišťoval, kdo na Trutnovsku této možnosti využil. Možná se budete se divit, kdo komu „utekl“. V exkluzivním přehledu najdete zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
96 fotografií

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Okresy
CEO Penny Florian Nagele a předseda FAČR Petr Fousek při slavnostním aktu podpisu smlouvy.
Řetězec Penny se stal generálním partnerem české fotbalové reprezentace. Navazuje tak na svou dosavadní spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR), která je založena zejména na podpoře mládežnického, regionálního i seniorského fotbalu nebo oblasti e-gamingu. Reprezentace má díky Penny generálního partnera po čtyřleté odmlce. Partnerská smlouva se týká mužské i ženské fotbalové reprezentace.

Penny je novým generálním partnerem české fotbalové reprezentace

Podnikání
OP II. třídy: Černíkovice - Častolovice.
Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v tomto období uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Deník zjišťoval, kdo na Rychnovsku tuto šanci využil - od krajského přeboru až po okresní IV. třídu. Budete se divit, kdo komu utekl. V exkluzivním přehledu najdete opravdu zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
14 fotografií

VOLNÉ PŘESTUPY: Letní okno už skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Martin Vaniak
Čaroděj. Tak se přezdívalo Martinu Vaniakovi. Největší část kariéry strávil v Sigmě Olomouc, dlouho působil také ve Slavii, se kterou má dva tituly. Jediné zahraniční angažmá si vyzkoušel v řeckém Panioniosu. Po kariéře bydlel pár let ve Švýcarsku a nyní se vrátil jako trenér brankářů Opavy. Při sledování mladých nadějí v Uničově se však pro Deník rozpovídal také o situaci okolo Sigmy Olomouc, tamních gólmanech či trojici brankářů pro EURO.
16 fotografií

Vaniak: Sigma se mnou koketovala, ale... Lidé jsou naštvaní, klub stagnuje

FORTUNA:LIGA
Tomáš Skuhravý
Žije v Itálii, v Česku se příliš neobjevuje. Bývalý reprezentační útočník Tomáš Skuhravý zavítal do Uničova v rámci Planeo Cupu, kde sledoval mladé talenty. Během toho se rozpovídal pro Deník o různých tématech. Například i o tom, co chybí dnešním fotbalistům. „Když jsme hráli my, tak mi trenér říkal, od čeho tam jsi, když jako útočník nevystřelíš desetkrát na bránu? Měli jsme v sobě tu dravost,“ vzpomíná. Co dělá nyní legendární bomber?

Bomber Skuhravý: Schick má nadstavbu, musí ji tam dát. Fandit budu Česku

Fotbal
Okresní přebor - 16. kolo: Žlunice - Milíčeves 3:3.
Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v tomto období uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Deník zjišťoval, kdo na Jičínsku tuto šanci využil - od ČFL až po okresní III. třídu. Budete se divit, kdo komu utekl. V exkluzivním přehledu najdete opravdu zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
31 fotografií

VOLNÉ PŘESTUPY: Letní okno už skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Z fotbalového utkání okresního přeboru Křinec - Sokoleč B (0:3)
Před závěrečným kolem fotbalového okresního přeboru už bylo vše podstatné zcela jasné. Postup si s předstihem vybojovali borci Křince, kteří postoupili do krajské soutěže po dlouhých třiačtyřiceti letech. Pád o patro níže neminul Předhradí, Kostomlaty a Loučeň. Tři celky hrály na dálku o druhou příčku tabulky a všechny tři zvítězily. Nakonec druhé Milovice deklasovaly padající Předhradí, třetí Přerov si poradil s postupujícím Křincem a čtvrtý Hrubý Jeseník vyhrál na trávníku sestupující Loučeně.
68 fotografií

OKRES: Závěrečné kolo bylo hlavně soubojem o druhé místo. To uhájily Milovice

Okresy
ČFL, skupina B: Chlumec nad Cidlinou (červenobílí) - Česká Lípa.
Od 1. do 14. června proběhlo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v tomto období uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Deník zjišťoval, kdo na Hradecku tuto šanci využil - od ČFL až po okresní III. třídu. Budete se divit, kdo komu utekl. V exkluzivním přehledu najdete opravdu zajímavá jména. Zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za nové hráče zaplatit.
24 fotografií

VOLNÉ PŘESTUPY: Letní okno už skončilo. Kdo komu utekl a kolik to stálo?

Fotbal
Z fotbalového utkání okresního přeboru Štítary - Český Brod B (3:4)
V minulém kole se o nich mluvilo snad na každém fotbalovém stadionu na okrese, vždyť porazili ambiciózní Zásmuky a získali první body v jarní části okresního přeboru. Uběhlo sotva pár dnů a opět jsou v centru dění. Fotbalisté Cerhenic na závěr sezony vůbec neodjeli k zápasu do Libodřic. Ostuda.

OKRES: Poslední kolo opět s ostudou. Cerhenice nepřijely do Libodřic

Okresy
Tým Slavoje Koloveč.
Po středeční porážce Horšovského Týna v dohrávce fotbalové I. A třídy na hřišti Kralovic bylo jasné, že kolo před koncem soutěže udrží druhé místo v tabulce a tím pádem si zajistí postup do krajského přeboru Slavoj Koloveč. Víkendový zápas Slavoje na hřišti posledního Staňkova (7:2) byl jen formalitou s vítěznou tečkou. Koloveč ukončila sezonu se čtyřbodovým náskokem na Horšovský Týn, ale s pětibodovou ztrátou na první Křimice.

Věřím, že v krajském přeboru budeme hrát důstojnou roli, říká Steinbrücker

Kraje
Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec (vlevo) a bývalý útočník Milan Baroš.
Staré Bazaly zažili všichni natřískané k prasknutí, možná ani nedoufali, že jednou vypluje naděje, že by se na stejném místě mohli dočkat nového stadionu, který v Baníku a v celé Ostravě opět zažehne fotbalovou horečku. Po pondělí jsou všemu o krůček blíž. Deník oslovil čtyři klubové legendy – Rostislava Vojáčka s Petrem Němcem, mistry ligy a pamětníky éry kouče Evžena Hadamczika, a Martina Lukeše s Janem Laštůvkou, kteří patří k mladší generaci hráčů. Na sociálních sítích navíc vyjádřil podporu klubu i městu také někdejší útočník Milan Baroš.
40 fotografií

Legendy Baníku o nových Bazalech: Bomba, ale první krok. Brabce podpořil i Baroš

FORTUNA:LIGA
Fotbalové Paseky oslavily postup do I. B třídy, sezonu zakončily s 66 body. Doma zaváhaly jen jednou, když remizovaly se Štípou.
Závěrečné kolo okresu bylo ve znamení výher favoritů. Fotbalisté Pasek si osladili oslavy vítězstvím nad Návojnou, Štípa v poslední minutě vyhrála ve Valašských Kloboukách, hattrick přitom zařídil Okál. Luhačovice B v hodně nervózním závěru, kdy brankář domácích v přerušené hře povalil hráče soupeře na zem, uspěly ve Slopném (více ve videu článku). Jasenná s torzem sestavy a veterány zvítězila v Lačnově. Ten padá společně s Potečí. Újezd přehrál Kašavu 5:1.
70 fotografií

OP: Újezd smetl Kašavu, Štípa rozhodla v 90. minutě. Jasenná lepila sestavu

Okresy
Primátor Ostravy Jan Dohnal (vlevo) a majitel fotbalového klubu FC Baník Ostrava Václav Brabec (vpravo) v diskuzi s moderátorem Petrem Jiříčkem.
Přinášíme vám přepis podcastu Deníku Ostravské ozvěny, jehož hosty byli primátor Ostravy Jan Dohnal a také majitel FC Baník Ostrava Václav Brabec. Tématem diskuze byl nový fotbalový stadion na Bazalech. Kdy může vzniknout? Kolik to bude stát? Pro kolik bude lidí? Kdo jej zaplatí? Jak to bude s dopravou a parkováním? Přinášíme odpovědi na vše, co fanoušky zajímá.
6 fotografií

Boss Baníku Ostrava Václav Brabec: Než budou stát Bazaly, chci třikrát do Evropy

Ostravsko
Nicolae Stanciu otevřel skóre v zápase Rumunska proti Ukrajině na Euru 2024.
/VIDEO/ Už když hrával v české nejvyšší soutěži za Slavii či předtím za Spartu, fotbaloví fanoušci z něj byli u vytržení. Své fotbalové umění nyní rozbalil rumunský záložník Nicolae Stanciu i na mistrovství Evropy v Německu. A vzpomínat na to nebudou zrovna v tom nejlepším Ukrajinci. Ti s Rumunskem nakonec prohráli 0:3. O první velké překvapení se ve druhém pondělním utkání postarali Slováci, kteří přetlačili favorizovanou Belgii 1:0. Jednobrankovou výhrou favorita skončil i zápas Francie s Rakouskem, který rozhodl vlastní gól rakouského stopera Wöbera.

Bude to nejhezčí gól Eura? Stanciu zpražil Ukrajinu. Slováci zařídili senzaci

Fotbal
Jiří Zmund
V pátečním zápase posledního kola olomouckého krajského přeboru se do brány již jasně poslední a tudíž i sestupující Litovle postavil gólman, kterého diváci rozhodně v těchto typech soutěží zvyklí vídat nejsou. Jednalo se totiž o již 59letého Jiřího Zmunda. Ten však i přes svůj věk dokázal vytáhnout několik slušných zákroků a byť očekávané prohře s Rapotínem (0:2) nezabránil, vysloužil si ze všech stran jen a jen chválu.
35 fotografií

Jiří Zmund si skoro v šedesáti zachytal krajský přebor. Bez tréninku, zdůrazňuje

Kraje
Zákrok Viliama Schrojfa na Euru 1960
Premiérový turnaj fotbalového Eura se konal v roce 1960 ve Francii. Prvopočátky evropského šampionátu okusila pouze čtyři mužstva. Nejšťastnější byli Sověti v čele s legendárním Lvem Jašinem, kteří za prvenství obdrželi 200 dolarů na hráče. Stříbrnou Jugoslávii doplnilo bronzové Československo, jemuž mnozí vytýkali absenci rychlé hry. Podrobnosti se dočtete v prvním dílu tematického seriálu Deníku o dějinách Eura – Když jsme doma slavili medaile.

První Euro oslavovali v Moskvě. Kritizovaní Masopust a spol. vyválčili bronz

Fotbal
Petr Urban (druhý zleva) spolu s další českou výpravou na Euru 2012.
O fotbalové mistrovství Evropy, které se koná v Německu, je díky dobré dojezdové vzdálenosti veliký zájem ze strany českých fanoušků. Česko svůj úvodní zápas sehraje v úterý v nedalekém Lipsku, poté se přestěhuje do Hamburku. Deník připravil přehled možností, jak se na zápasy českého výběru dopravit, jak dlouho trvá cesta, s jakými počítat náklady, ale i tipy, kam vyrazit.

Rady, jak se dostat na zápasy českých fotbalistů na Euro: Jak a kudy cestovat

Doprava
Žamberská rezerva oslavila prvenství v nejnižší okresní fotbalové soutěži.
/OKRESNÍ FOTBAL/ Dobojováno jest! Po 182 zápasech v okresním přeboru a dalších 156 utkáních ve III. třídě dopsala edice 2023/2024 v mistrovských fotbalových soutěžích OFS Ústí nad Orlicí závěrečnou kapitolu. V posledním dějství bylo potřeba definitivně vyřešit sestupovou otázku v přeboru, zde však žádná zápletka nenastala a dolů jsou Rybník a Albrechtice. V trojce byl šampiónem korunován Žamberk B, společně s ním si na podzim vyšší třídu zahraje béčko FC Jiskra 2008. V závěru článku najdete konečné tabulky okresních soutěží mládeže, kde se mimo jiné triumfu ve svitavsko-orlické konkurenci dočkal tatenický dorost.

Žamberk zvládl závěrečný zápas vítězně a titul ve třetí třídě má v kapse

Okresy