ŠTÍTEK: houby

Organismy si složitě hledají své místo k životu. Často naráží na velké „pouště" naprosto nevhodných ploch bez jediné „oázy" ke spočinutí.
Češi do přírody rádi chodí, investice do její ochrany považují za smysluplné, nicméně o její ochranu se příliš nezajímají a mnoho o ní nevědí. Pouhých 11 % umí vyjmenovat všechny čtyři české národní parky a téměř polovina si nevybaví žádný rostlinný ani živočišný druh, který je na našem území kriticky ohrožen. To vše vyplývá z aktuálních výsledků rozsáhlého průzkumu, který realizovala odborná organizace Beleco v rámci osvětového projektu Příběhy české přírody. Průzkum mapoval názory a postoje obyvatel k otázkám týkajícím se ochrany přírody.

Výzkum: Vzdělaní Češi mají přírodu rádi, ale nedokáží vyjmenovat národní parky

Články
Obsah časopisu - srpen 2012
V září to bude 10 let, co v Česku vychází National Geographic. Srpnové číslo sice ještě není slavnostní, ale obsah je i tak povedený. Můžete se těšit třeba na článek Kde sídlí paměť o tajném vatikánském archivu, jenž  po staletí shromažďuje nejdůležitější dokumenty z dějin církve. V článku nazvaném East Side Story zase poznáte olympijský Londýn z jeho odvrácené strany. Doporučujeme fantastický materiál Lovec blesků - poznáte díky němu Tima Samarase, který uhání se 700kilogramovou kamerou a snaží se zachytit zrození blesku. A nakonec se seznámíte s podivuhodnou čínskou houbou Jarca günbu - to v článku Tibetský zlatý „červ“. 

Obsah časopisu - srpen 2012

Časopis