ŠTÍTEK: Hradčany

Pavel Vyhnánek, Praha sobě
Novým ředitelem Správy Pražského hradu bude od soboty dosavadní šéf finančního odboru Kanceláře prezidenta republiky (KPR), ekonom Pavel Vyhnánek. V dnešní tiskové zprávě to oznámila Karolína Blinková, vedoucí oddělení komunikace KPR. Vyhnánek nahradí Vladimíra Sonntaga, který funkci zastával zhruba rok a rezignoval z osobních důvodů.
55 fotografií

Ředitelem Správy Pražského hradu bude ekonom Vyhnánek

Praha
Na jubilejním 50. ročníku Rally Bohemia dosáhla posádka Adam Březík - Ondřej Krajča ve voze Škoda Fabia R5 nejlepšího letošního výsledku - třetí místo.
Nedlouho po úspěšném vystoupení na Barumce čeká posádku Samohýl Škoda Teamu Adam Březík - Ondřej Krajča další výzva. Druzí vicemistři České republiky v rallye 2023 se s vozem Škoda Fabia Rally2 evo objeví na startu Central European Rally. Půjde o závod MS, který projede kromě Německa a Rakouska také Českem, se slavnostním startem na pražských Hradčanech.
6 fotografií

Březík s Krajčou se chystají na Central European Rally

Ostatní sporty
Obrněná brigáda ožila v Ralsku.
Vzpomínková akce pořádaná Rotou Nazdar a Československou obcí legionářskou připomněla naše exilové vojsko první zářijovou sobotu na letišti Hradčany u Ralska „oživlou historií“. Od roku 1940 se totiž na Britských ostrovech nacházela československá brigáda, která se připravovala na to, že po invazi na evropskou pevninu pomůže osvobozovat především území okupovaného Československa.
34 fotografií

VIDEO: Dobový tábor i výcvik vojáků. Letiště Hradčany u Ralska ožilo historií

Českolipsko
Na velkých oslavách nechyběli ani baráčníci ze Srbče, Nového Strašecí i Řevničova.
/FOTOGALERIE/ Sobota patřila velkým baráčnickým oslavám. Po loňském 140. výročí založení baráčnické obce na Hradčanech si tentokrát baráčníci připomněli 130 let od založení svých obcí na Malé Straně, Letné a Smíchově. Letos se pak ještě chystají oslavy 150 let od vzniku Svobodné obce baráčníků v Kolíně, kam spadají počátky celého baráčnického hnutí.
12 fotografií

Na velkých oslavách nechyběli ani baráčníci z Nového Strašecí, Srbče i Řevničova

Čtenář reportér
Na kvalitní základní školy v Praze se přestaly některé místní děti dostávat, ač na ni měly coby na svou spádovou školu nárok
Dejvice, Střešovice, Veleslavín, Břevnov, Bubeneč či Hradčany. Většina čtvrtí v Praze 6 je známá jako takzvané dobré adresy a také jako sídla kvalitních základních škol se specializacemi na jazyky či matematiku. Jenže se na ně přestaly některé místní děti dostávat, ač na ni měly coby na svou spádovou školu nárok. Mnozí rodiče z jiných částí Prahy a také ze Středočeského kraje totiž účelově přihlašovali své děti k trvalému pobytu na adrese poblíž vyhlédnutých „základek“.

Spádová turistika přestala školy bavit. Zakročily proti vychytralým rodičům

Česko
Ilustrační foto
Několik let může strávit ve vězení recidivista, který se nepolepšil ani po odpykání trestu za majetkovou trestnou činnost. Sedmatřicetiletému muži s přechodným bydlištěm v Přerově vyšetřovatelé v těchto dnech sdělili obvinění z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Recidivista z Přerova túroval kradené auto, ukradl i šanon s dokumenty

Zločiny a soudy
Karneval v Bezuchově.
Poslední lednová neděle se nesla v Bezuchově ve znamení karnevalového veselí. Tuto kulturní akci a zároveň již zaběhnutou tradici pořádá Mateřská škola Bezuchov ve spolupráci s rodiči dětí z MŠ za finančního přispění obce Bezuchov a okolních spádových obcí Hradčany, Šišma a Oprostovice. Za příspěvek velice děkujeme.

Děti si v Bezuchově užily pohádkový karneval

Čtenář reportér
Vánoční oběd pro lidi na okraji společnosti a bez domova, který pořádá celosvětové hnutí katolické církve komunita Sant\' ́Egidio.
V sále kardinála Berana v Arcibiskupském paláci na Hradčanech se v sobotu 25. prosince na obědě na Boží hod vánoční sešli lidé, kteří se z různých důvodů ocitli na okraji společnosti. Oběd pro přibližně dvě stovky pozvaných zájemců uspořádalo letos posedmnácté pro bezdomovce, seniory, uprchlíky a postižené nebo osamělé lidi celosvětové hnutí katolické církve komunita Sant\'Egidio.

V Arcibiskupském paláci opět dostali vánoční oběd lidé na okraji společnosti

Praha