ŠTÍTEK: hranice

Den dětí v obci Velká nedaleko Hranic, 2024
Děti z Velké, ale i z okolí Hranic zaplnily v neděli 9. června sokolskou zahradu ve Velké. Konaly se tu oslavy u příležitosti dne dětí. Místní Sokoli ve spolupráci s hasiči z Velké připravili odpoledne plné her a soutěží o sladké odměny. Během odpoledne proběhly ukázky stepu v podání děvčat a chlapce z taneční školy sester Hlavinkových.
5 fotografií

Den dětí ve Velké u Hranic se vydařil

Čtenář reportér
V Hranicích se uskutečnila motomše
V sobotu 1. června duněly v Hranicích na Masarykově náměstí motory strojů všech možných značek, kubatur i roku výroby. Konala se tady v pořadí již 15. motomše. Tato akce je od svých začátků poděkováním za uplynulou sezonu a vzpomínkou na kamarády motorkáře, kteří tento svět opustili v minulém roce, ať už na cestách nebo mimo ně. Současně je vždy i symbolickým zahájením sezony nové.
62 fotografií

Masarykovo náměstí v Hranicích zaplnily desítky motorek. Podívejte se

Čtenář reportér
Kajakář Jakub Zavřel byl oceněn na akci Sportovec roku města Hranice za rok 2023
/ROZHOVOR/ V roce 2017 se kajakář Jakub Zavřel stal mistrem Evropy na pětistovce a zároveň stanovil i světový rekord. Ten už sice dnes neplatí, rodák z Hranic však stále patří mezi špičku. Letošní sezona je však jeho poslední na té úplně nejvyšší úrovni. Ve 28 letech se rozhodl naplno věnovat zaměstnání – výzkumu a vývoji difraktivní optiky. „Dělám práci, která mě baví, naplňuje a je znatelně lépe placená. A má budoucnost,“ prozradil český reprezentant v rozhovoru pro Deník.
11 fotografií

Práce nebo sport? Kajakář Zavřel byl mistrem Evropy, teď má přednost optika

Ostatní sporty
Průběh stavby skateparku v Hranicích.
To, na co mnozí skateboardisté, příznivci in-line bruslí a freestylových koloběžek čekali několik let, se konečně stává realitou. V sobotu 20. dubna se slavnostně otevře nový skatepark v Žáčkově ulici v Hranicích. Na podobě areálu se podílel také Marek Langer. Místní skateboardista, kterého radnice oslovila s prosbou o konzultaci. „Na své si tady přijde opravdu každý. Je to nejmodernější skatepark v regionu,“ říká.
15 fotografií

V sobotu se v Hranicích otevře nový skatepark. Víme, jak vznikal

Hranicko
Běh vítězství, Hranická dvacítka, Hranická desítka v roce 2019
Atletický oddíl SK Hranice připravuje 55. ročník Běhu vítězství, 51. ročník Hranické dvacítky a 8. ročník Hranické desítky. Závody Běhu vítězství jsou zařazeny do Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje, hlavní závod na 20 km je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Oba běžecké podniky jsou pořádány za finanční podpory města Hranice.
5 fotografií

Blíží se největší běžecký závod v Hranicích

Ostatní sporty
Bohuničtí fotbalisté (v červeném) nezvládli důležitý zápas v Hranicích, jejich ztráta na čtrnácté místo narostla na sedm bodů. Ilustrační foto.
Předvedli nejhorší jarní výkon. A zrovna v doposud nejdůležitějším zápase. Bohunickým fotbalistům vůbec nesedl páteční zápas v Hranicích, s tabulkovým sousedem prospali především první půli a odvezli si porážku 0:1. Ta pro brněnského nováčka znamená podstatnou komplikaci v boji o udržení. „Bylo to pro nás velmi důležité utkání, Hranice nám utekly. Svým způsobem jsme tam ale opravdu nepředvedli nic,“ zlobil se bohunický kouč František Schneider.

Hořká porážka. Diváci trpěli a Bohunice v Hranicích spadly z hrušky

Fortuna ČFL + MSFL
Výtluky na Třídě 1. máje v Hranicích. Problematický úsek v lokalitě u Slávie provizorně opravil vlastník silnice - krajská Správa a údržba silnic začátkem března. Foto ze 7. března 2024.
Kolísavé teploty, které během zimy střídaly mrazy a oblevy, se podepsaly také na stavu silnic v Hranicích. Některé jsou plné děr a výtluků. Město začalo s provizorním spravováním, na rozsáhlé opravy se ale teprve chystá. O mnoho úseků ve městě se stará kraj a Ředitelství silnic a dálnic, ne všechny silnice v Hranicích jsou totiž v jeho vlastnictví.
34 fotografií

VIDEO: Město Hranice už bojuje s výtluky. Důkladné opravy silnic začnou v dubnu

Hranicko