ŠTÍTEK: Jeseník

Jakub Laštůvka
Tato sezona se prostě nesmírně vydařila jak mu, tak i celému jeho klubu. Teprve osmnáctiletý Jakub Laštůvka, který navíc hraje fotbal závodně pouhé tři roky, si odbyl svou premiéru mezi muži v dresu celku C skupiny I. B třídy z Nového Malína, za který nastřílel jedenáct branek a pomohl mu tak k postupu a ještě větší brankovou náloží dopomohl k postupu ze šumperského okresního přeboru i družstvu dorostu. V posledním zápase za áčko pak hattrickem srazil na kolena Zlaté Hory a nemálo tak přispěl ke konečnému vítězství 5:2. Je tedy logické, že se v této sezoně nemohl stát poslední Osobností Deníku za okresy Šumperk a Jeseník nikdo jiný, než právě on.
2 fotografie

Fotbal hraje pouhé tři roky, letos však novomalínský Laštůvka zažil dva postupy

Kraje
Silná bouře se přehnala Moravskoslezským krajem, škodila na mnoha místech regionu.
Velmi silné bouřky postupovaly během středečního večera Moravou a Slezskem. Meteorologové varovali před doprovodnými jevy. Kolem 22. hodiny spadl například strom na železniční trať mezi Bruntálem a Valšovem. V úseku Jindřichov ve Slezsku – Jeseník se před osmou hodinou večer zastavil provoz na kolejích kvůli záplavě z přívalového deště. Mezi Jindřichovem na Bruntálsku a Mikulovicemi na Jesenicku stály vlaky, protože na Polské straně byla zaplavena trať.

Bouřky a supercely dorazily na Moravu i do Slezska. Vlaky vyřadily záplavy

Bruntálsko
Tatran Litovel - FK Medlov
Postup? Ne, díky. Tak nějak to vypadalo u týmů z olomouckého krajského přeboru. Ty odmítly posun do divize a bude to mít vliv na počet sestupujících právě z krajského přeboru, což ovlivní také sestupy v I. A i I. B třídách a také v některém z okresních fotbalových svazů. Posun do vyšší soutěže odmítaly také celky z I. B tříd.

Postup? Ne, díky a trabl. Z kraje nikdo nechce do divize, bude padat více týmů

Kraje
Chata na Šeráku
Rovnou a příkře stoupající pěšinu, po níž vede modrá turistická trasa od Obřích skal na Šerák v Jeseníkách, dlouhodobě poškozuje nadměrná eroze. Proto ji Lesy České republiky ve spolupráci s dobrovolníky i Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR upraví do serpentin. Práce začnou v červnu a skončí nejpozději v říjnu. Turisty nečekají žádná omezení.
33 fotografií

V Jeseníkách upraví oblíbenou trasu na Šerák. Kvůli erozi

Šumpersko
Sokol Příkazy - FK Odrlice
ANALÝZA/ Napětí a adrenalin na všech úrovních fotbalových soutěží v posledních víkendech gradovalo. Ještě aby ne, když se blížil závěr sezony, který rozhodl nejen o postupujících a s tím spojených oslavách, ale i záchraně nebo smutku ze sestupu. Deník zmapoval stav a kolo po kole aktualizoval možné scénáře a nyní přináší konečný stav. 
17 fotografií

ANALÝZA: Kdo nakonec postoupil a sestoupil v okresních soutěžích?

Okresy
Závody Ecce Homo ve Šternberku. Ilustrační foto
Událostí regionu číslo jedna je ve Šternberku tradiční mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo. Po celý víkend bude slavné zápolení doprovázet také doprovodný program s názvem Město v pohybu. Připomenout loňský ročník si můžete v naší galerii. Podrobnější program našete v našem tradičním přehledu sportovních akcí v Olomouckém kraji.
123 fotografií

Kam za sportem? Legendární Ecce Homo opět táhne davy

Ostatní sporty
Zápas 23. kola fotbalové divize F Bospor Bohumín - MFK Havířov 0:4.
/FOTOGALERIE/ Splnili roli favorita! Bodovou šňůru fotbalistů Havířova od srpna 2023 ukončila ve 23. zápase za sebou až před týdnem Hlubina, která tuto sobotu slavila tři kola před koncem divize F postup do třetí ligy. V neděli se radovali i Indiáni, kteří doma před více než pěti stovkami fanoušků položili základní kámen k nové sérii. Ve 27. kole přejeli třinácté Řepiště 4:0 a v tabulce se vrátili na 4. místo.
14 fotografií

Havířov splnil s TJ Řepiště povinnost a je zase čtvrtý. Nastartoval novou sérii?

Fortuna divize
Ilustrační foto
Nadcházející víkend je nabitý skvělými akcemi. Podívejte se na naše tipy z celého Olomouckého kraje. Zajímavá všehochuť je i na Prostějovsku. V pátek u Rockyho zahraje Elán revival, v sobotu v Kostelci pohladí cimbál, v neděli se bude žehnat pramenům ve Skalce a hody se budou slavit v Plumlově. 

Kam o víkendu? Na Elán, cimbálovku, do lázní nebo slavit hody

Volný čas