ŠTÍTEK: Jiří Mádl

Zatracená krvavá láska s Kristen Stewartovou (vpravo)
Hollywood sice mírně šílí, že letos je to s tržbami bída, nás to však nemusí zase tolik bolet. Při pohledu do letního programu kin je sice zjevné, že zhruba třetina filmů jsou dvojky a trojky známých příběhů, i tak ale bude z čeho vybírat. Jestli zvolíte akční komedii s Cate Blanchettovou, nového Vetřelce, animované emoce V hlavě nebo české drama Jiřího Mádla Vlny, je už na vás. Nabízíme vám devítku vybraných filmů napříč žánry. 
8 fotografií

Devět hitů v kině pro tohle léto: Vetřelec, Deadpool a láska krvavá jako steak

Film a televize
Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá ve filmu Zahradníkův rok, který má premiéru na karlovarském festivalu
Horké filmové novinky, pocta klasice, debaty u vína, piva i ranní kávy, stížnosti na fronty, děti zapomenuté v hlídacím koutku a především silné zážitky. V kinosálech, pod širým nebem, dokonce i na hradě. Domácí filmové festivaly jsou jistotou letních měsíců a ani letos to nebude jinak. Máme pro vás několik zajímavých tipů, kam a kdy se můžete za filmem a zábavou vypravit a co uvidíte.
8 fotografií

Filmové léto: Ivan Trojan ve Varech, Blade Runner na hradě

Film a televize
Jubilejní 25. Celostátní přehlídka církevních škol v Odrách přitáhla do Oder zhruba čtyři stovky žáků a studentů z asi padesáti středních a základních škol z celé České republiky i ze Slovenska.
V Odrách začal 30. ročník Celostátní přehlídky církevních škol v umělecké a zájmové činnosti. Do města přijeli talentovaní studenti církevních základní a středních škol, aby se navzájem inspirovali a sdíleli radost z hudby, divadla i výtvarného umění. Ve čtvrtek dorazí také režisér a herec Jiří Mádl, který se před lety přehlídky zúčastnil jako jeden ze studentů.
20 fotografií

Běží jubilejní ročník přehlídky církevních škol v Odrách, přijede i Jiří Mádl

Novojičínsko
Jiří Mádl
Píše, režíruje, hraje - a to i v zahraničí. A loni se stal otcem. Jiří Mádl zažívá krásně rušné období. V tyto dny dokončuje svůj další autorský film Vlny, v němž na příběhu dvou bratrů nahlíží do dramatického zákulisí Československého rozhlasu během Pražského jara a při srpnové invazi 1968. Nejen o něm mluví v rozhovoru pro Deník.
7 fotografií

Přesouvání a krmení mužstva. Natáčení je trochu jako válka, říká Jiří Mádl

Film a televize
Duna: Část II
Rok 2024 se ve filmu ponese spíše ve znamení návratů. Originální příběhy příliš nečekejte. Pokračování dostanou Gladiátor, Joker i Godzilla, ke slovu přijde také další Pán prstenů. Brilantní, ale mrazivou podívanou nabídne už zkraje roku britská Zóna zájmu, z domácích novinek se můžete těšit na Zahradníkův rok s Oldřichem Kaiserem nebo Vlny Jiří Mádla.
7 fotografií

Duna, Joker i Kaiser na zahradě. Do kin letos míří nostalgická smršť

Film a televize
Herečka a spisovatelka Jana Bernášková při natáčení filmu podle její knihy Jak přežít svého muže
Nedávno vydala svou třetí knihu Koloušek. Patří do vzácné skupiny lidí, kteří jsou úspěšní v herecké i spisovatelské profesi. Napsala už dva bestsellery a podle toho prvního dokonce vzniká film Jak přežít svého muže. Tím si vlastně Jana Bernášková z pozice spisovatelky zajistila práci, protože v připravované komedii hraje hlavní roli. „Je to pro mne vyčerpávající. Nesoustředím se jenom na sebe, ale prožívám všechny postavy,“ přibližuje práci na snímku v rozhovoru pro Deník. 

Příběhy v mých knížkách vznikají a rostou za pochodu, říká Jana Bernášková

Literatura
Některé scény nového filmu Vlny režiséra Jiřího Mádla se natáčel i v plzeňské budově Českého rozhlasu
Pozor, klapka a jedem! Tento pokyn slyšeli herci u každé natáčené scény několikrát, než byli režisér, kameraman i zvukař spokojeni. „Máme, výborně,“ ozvalo se konečně z režijního stanu. Světla zhasla a ozval se potlesk. Herci i komparz se po dlouhém soustředění s úlevou rozprchli do svých šaten a režisér Jiří Mádl se spokojeně objal se svými spolupracovníky.
30 fotografií

Jiří Mádl natáčí nový film Vlny. Dramatické scény se odehrávají i v Plzni

Volný čas
Některé scény nového filmu Vlny režiséra Jiřího Mádla se natáčel i v plzeňské budově Českého rozhlasu
Pozor, klapka a jedem! Tento pokyn slyšeli herci u každé natáčené scény několikrát, než byli režisér, kameraman i zvukař spokojeni. „Máme, výborně,“ ozvalo se konečně z režijního stanu. Světla zhasla a ozval se potlesk. Herci i komparz se po dlouhém soustředění s úlevou rozprchli do svých šaten a režisér Jiří Mádl se spokojeně objal se svými spolupracovníky.
30 fotografií

Dobové drama podle skutečného příběhu. Jiří Mádl natáčí nový film Vlny

Film a televize
44. ročník festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují začal v neděli 11. září.
Nové české komedie, diváci, osobnosti českého filmu a smích. To jsou neodmyslitelné atributy už 44. ročníku festivalu české filmové komedie, který letos nabídne rekordních 18 soutěžních komedií. Začal v neděli 11. září vyprodaným promítáním snímku Srdce na dlani. Netradičně následovalo také druhé promítání - komedie Mimořádná událost.
22 fotografií

FOTO: V Novém Městě nad Metují měli Srdce na dlani. Začal festival smíchu!

Čtenář reportér
Jiří Mádl představil knižní prvotinu Přitažlivost planety Krypton
Mnoha múzami políbený Jiří Mádl, který na sebe upozornil hereckými rolemi ve snímcích Snowboarďáci, Konfident, Colette, Gympl či Děti noci a coby režisér i scenárista stvořil úspěšné filmy Pojedeme k moři a Na střeše, se poprvé představuje jako spisovatel. Ve své knize Přitažlivost planety Krypton líčí neobvyklý vztah dvou mladých lidí, kteří si dopisují ve virtuálním prostoru zvaném Planeta Krypton.

Jiří Mádl se dal na psaní knih: Příběh jsem už nějakou dobu nosil v hlavě

Literatura
Jiří Mádl se noří do rozhlasových vln 1968
Bouřlivé rozhlasové vlny 1968, Válka s mloky i fantasy. To všechno možná uvidíme časem v kině a pod režijní taktovkou českých filmařů. Státní fond kinematografie se rozhodl podpořit další domácí projekty. Radní to oznámili v pondělí večer. Celkem jde o sedm děl, mezi něž fond rozdělil 64 milionů korun. „Jsou mezi nimi čtyři psychologická dramata, historické drama o srpnové okupaci Československa, fantasy pohádka a adaptace Čapkovy knihy Válka s mloky pojatá jako kombinace hraného a animovaného snímku,“ přiblížila filmy předsedkyně Rady SFKMG Helena Bendová. 

Vlny, mloci a zakletá alchymistka. Fond rozdělil další granty

Film a televize