ŠTÍTEK: Karlovy Vary

Prezident republiky Petr Pavel na besedě s občany v karlovarském hotelu Ambassador.
Prezident Petr Pavel pokračuje v návštěvách jednotlivých krajů a jako spoluorganizátor u toho nechybí ani Deník. V další společné debatě s občany, tentokrát v Karlových Varech, přišla na řadu i třaskavá témata. Kromě čistě regionálních záležitostí, jako jsou dopravní obslužnost Karlovarského kraje, možnosti místního studia nebo limity zdejšího turistického ruchu, se účastníci debaty ptali také na hodnocení jednotlivých kroků vlády. Podle prezidenta je velkou zásluhou koaličních stran, že dokážou najít shodu a vystupovat klidně i přesto, že se jedná o pět různých politických celků. Nešetřil ale ani kritikou. Vládě by doporučil, aby zlepšila svoji komunikaci směrem k občanům, zkritizoval i přístup vlády ke spravování státního rozpočtu.
47 fotografií

Prezident Pavel: Vládnout v pětikoalici je noční můra. Opřel se i do opozice

Česko
Co vzkazují lidé třech měst našeho kraje prezidentovi? Podívejte se v anketě
/ANKETA/ Před návštěvou prezidenta republiky Petra Pavla v Karlovarském kraji jsme se ptali v ulicích Karlových Varů, Sokolova a Chebu lidí, co by prezidentovi vzkázali. „Hlavně ať je zdravý, dává pozor na sebe i na motorku,“ zaznělo z Chebu. „Ať kouká něco dělat s vládou, je nejhorší, co jsem zažila, a to nejsem nejmladší,“ je vzkaz ze Sokolova. „Ať vládne, jak vládne, my jsem spokojení,“ sdělila žena z Karlových Varů. Video anketu „Co byste vzkázali prezidentovi“ najdete v článku.

Co vzkazují lidé v Karlovarském kraji prezidentovi? Podívejte se

Regiony
Co vzkazují lidé třech měst našeho kraje prezidentovi? Podívejte se v anketě
/ANKETA/ Před návštěvou prezidenta republiky Petra Pavla v Karlovarském kraji jsme se ptali v ulicích Karlových Varů, Sokolova a Chebu lidí, co by prezidentovi vzkázali. „Hlavně ať je zdravý, dává pozor na sebe i na motorku,“ zaznělo z Chebu. „Ať kouká něco dělat s vládou, je nejhorší, co jsem zažila, a to nejsem nejmladší,“ je vzkaz ze Sokolova. „Ať vládne, jak vládne, my jsem spokojení,“ sdělila žena z Karlových Varů. Video anketu „Co byste vzkázali prezidentovi“ najdete v článku.

Co vzkazují lidé třech měst našeho kraje prezidentovi? Podívejte se v anketě

Karlovarsko
Prezident Petr Pavel debatoval s občany Karlových Varů v místním hotelu Ambassador.
Regionální i celostátní témata probíral prezident Petr Pavel v Karlových Varech s občany. Veřejná debata pořádaná Deníkem se konala v karlovarském Grandhotelu Ambassador. Lidé se ptali na vysoké školství v kraji, nelichotivé statistiky týkající se života místních, migraci, ale i na prezidentovy plány na dovolenou. Celý záznam debaty si můžete pustit v článku.
47 fotografií

VIDEO: O problémech v kraji, migraci i domácích pracích. Pavel mluvil s občany

Regiony
Prezident Petr Pavel debatoval s občany Karlových Varů v místním hotelu Ambassador.
Regionální i celostátní témata probíral prezident Petr Pavel v Karlových Varech s občany. Veřejná debata pořádaná Deníkem se konala v karlovarském Grandhotelu Ambassador. Lidé se ptali na vysoké školství v kraji, nelichotivé statistiky týkající se života místních, ale i prezidentovy plány na dovolenou. Celý záznam debaty si můžete pustit níže v článku.
47 fotografií

VIDEO: Vysoká škola jedině zdarma, řekl prezident ve Varech. Vzpomněl i nehodu

Karlovarsko
Kolegové tragicky zesnulého Honzy založili pro jeho rodinu sbírku na portálu donio.cz.
Život mladé maminky Jany z Velvar se náhle přetočil naruby. Její manžel a otec dvou malých dětí zemřel v pondělí 13. května. Honzovi se při cestě autem zastavilo srdce. Dvě děti, dům, hypotéka. Jana zůstala na vše sama. Kolegové jejího muže pro rodinu zasaženou touto tragédií založili sbírku na portálu donio.cz.

Ze dne na den zůstala Jana na všechno sama. Honzovi se zastavilo srdce

Kladensko
Moderátor Ladislav Feierfeil.
Jak to vlastně začalo? Tu otázku prý slýchává moderátor Ladislav Feierfeil z Domažlicka poměrně často. Charismatický muž se smyslem pro humor a příjemným hlasem prostě dokáže na každé akci, kterou moderuje, její návštěvníky zaujmout. S mikrofonem už projel celou republiku a zkušeností tak má na rozdávání. „Jen na Strahově jsem byl nejprve trochu vyklepaný, ale pak jsem to rozjel po svém,“ říká s úsměvem.
6 fotografií

Sází na improvizaci a humor. Jako moderátor projel s mikrofonem celou republiku

Příběhy a rozhovory
Ondřej Vetchý v nymburském kině Sokol. Ilustrační snímek
Zlatou buřinkou si za hereckou a celoživotní tvorbu pro děti si letos z 56. Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově známý herec Ondřej Vetchý. Festival se koná letos od 22. do 27. září a bude filmovou přehlídkou nejen pro děti. Letošní ročník nabídne speciální festivalové dny i v dalších městech Karlovarského kraje, tedy v Karlových Varech nebo Sokolově.

Zlatou buřinku si z ostrovského festivalu odveze herec Ondřej Vetchý

Karlovarsko
Nové Penny v Chodově na Sokolovsku
Přímo na místě vyhořelého Penny v Chodově otevřeli ve čtvrtek zcela nový moderní market. Už od půl sedmé ráno zde stála fronta netrpělivých zákazníků, kteří se nemohli dočkat svého oblíbeného nákupu na sídlišti. Zatímco soud se žhářem, který zapálil bývalou prodejnu stále není u konce, nový supermarket vyrostl za rekordních 19 měsíců po ničivém požáru
20 fotografií

Na otevření nového Penny v Chodově čekaly už od rána davy zákazníků

Sokolovsko
Z tiskové konference k 58. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary
Aragorn z Pána prstenů, Sigmund Freud i svérázný táta v divočině. Tím vším byl Viggo Mortensen, všestranný herec i režisér, který ozdobí letošní Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. A nebude sám. Na prestižní domácí přehlídku míří i Clive Owen, Daniel Brühl a Steven Soderbergh, tvůrce nestárnoucího filmu Sex, lži a video. Festival se bude konat od 28. června do 6. července.

Festival Karlovy Vary 2024: Dorazí hvězdní Mortensen a Owen, soška bude menší

Film a televize
Opravy u Dalovic.
Na silnici I/13 mezi Karlovými Vary a Borem u Dalovic Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravuje více než tři kilometry dlouhý úsek vozovky. Opravu provádí společnost Silnice Topolany za 17,49 milionu korun bez DPH. Opravy by měly skončit do v srpnu.

Motoristé pozor, u Dalovic se opravuje vozovka

Karlovarsko
T-Mobile Olympijský běh v Karlových Varech.
Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli jsi závodník, nebo běháš jen občas, jestli jsi malý, nebo velký, jestli běháš radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.
62 fotografií

T-Mobile Olympijský běh propojí generace v Karlovarském kraji

Ostatní sporty
Psi, kteří pomáhají strážníkům v Karlových Varech.
Novou smečku psů mají karlovarští strážníci. Patří tam fenka německého ovčáka Nataly, která nedávno oslavila páté narozeniny, téměř tříletý německý boxer Cirrus, Oran, který už zkoušku služebního psa splnil už podruhé, a nejdéle sloužící, jak uhel černá, ovčanda Uxa.

Karlovarští strážníci mají novou psí smečku

Karlovarsko
Strážníci na kontrole cyklistů.
Preventisté Městské policie Karlovy Vary vyrazili 12. června za ideálního počasí opět do terénu. Jejich cílem se pro tentokrát staly cyklostezky a cílovou skupinou byli samozřejmě cyklisté a také lidé jedoucí na elektrických koloběžkách. Další ročník dopravně bezpečnostní akce Na kole jen s přilbou proběhl ve spolupráci s Týmem silniční bezpečnosti a BESIPEM.
5 fotografií

Cyklostezky pod drobnohledem strážníků

Čtenář reportér
Policie, ilustrační foto
I v letošním roce se na Limnici, tedy stadionu, kde své domácí zápasy hraje FK Nejdek, vzpomínalo na bývalého kolegu Petra Rutrleho z 1. OOK Karlovy Vary, který byl velkým sportovním nadšencem. V pátek 7. června 2024 se totiž uskutečnil již tradiční fotbalový zápas, který je věnován právě bývalému policistovi, který bohužel odešel v roce 2015 po těžké nemoci v pouhých 47 letech do policejního nebe.

V Nejdku se vzpomínalo na Petra Rutrleho

Čtenář reportér
Krajský úřad Karlovarského kraje. Ilustrační foto.
Karlovy Vary - Karlovarský kraj volá domů. Tak zní název setkání, která pořádá krajský komunikační tým pro rodáky z Karlovarského kraje, kteří žijí mimo něj a uvažují nad návratem zpět. První z těchto akcí se už uskutečnila, a to v Praze za účasti padesáti expatů (osoba, která pobývá mimo zemi svého občanství - pozn. red). Další bude v Plzni.

Karlovarský kraj volá domů, láká zpět rodáky

Karlovarsko
Správa železnic odchází z prostoru zvaném Lordship. Přeložila kvůli tomu i železniční trať.
V září budou zřejmě karlovarští zastupitelé schvalovat územní studii na využití takzvaného Širšího centra. Nachází se od Chebského mostu podél Západní ulice v Tuhnicích až k Tuhnické lávce. Tato lokalita nese neoficiální název Lordship a to, co tam bude na v podstatě nevyužitých pozemcích, které slouží nyní jen pro kolotoče, cirkusy a parkoviště, jednou stát, řeší už město Karlovy Vary téměř dvacet let.
8 fotografií

Vary dokončují studii na pozemky Lordship. Budovu Dolního nádraží chtějí zbourat

Karlovarsko
Velké cvičení složek záchranného systému v areálu krajského úřadu.
Rozsáhlé prostranství Krajského úřadu Karlovarského kraje v Karlových Varech obsadili ve středu 12. června odpoledne těžkooděnci, areál zažil velké policejní manévry a nikdo se odtud nemohl dostat. Do budovy B totiž vpadli střelci a ohrožovali krajské úředníky. Areálem se ozvalo mnoho výstřelů. Naštěstí šlo v tomto případě jen o plánované cvičení jednotek integrovaného záchranného systému, které bylo zaměřeno na ochranu měkkých cílů.
42 fotografií

Areál krajského úřadu zažil policejní manévry kvůli sniperům. Cvičně

Krimi
Práce částečně ovlivní provoz.
Opravy více než pět kilometrů dlouhého jízdního pásu dálnice D6 ve směru od Prahy mezi Kamennými Žehrovicemi a Družcem částečně omezí provoz na 44 dní. Dotknou se i řidičů, směřující z Rakovnicka směrem na Prahu a zpět. Zahájení prací plánuje Ředitelství silnic a dálnic koncem července, uvedení opraveného úseku do provozu pak během září.

Dálnici D6 čeká mezi Žehrovicemi a Družcem oprava. Na 44 dní omezí provoz

Rakovnicko