ŠTÍTEK: kulturní dům

Run and help, ilustrační foto.
Charitativní akce Run and help pod záštitou organizace Konto bariéry se bude konat 14. června u altánu na Kyselce. “Připravena je trasa od altánu na osmičku a zpět. Děti i dospělí ji mohou uběhnout, projít sami, s kočárkem nebo s pejskem, projet na odstrkávadle, koloběžce nebo malém kole. Startovným v libovolné výši pak podpoří Bohouška i jeho rodinu,” uvedla vedoucí Kulturního centra Bílina Pavlína Petržilková.

Run and help: Bílinští běžci letos pomohou nemocnému Bohouškovi

Teplicko
Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji nepovedly
V květnu Česká republika oslavila dvacet let od vstupu do Evropské unie. Za uplynulé dvě dekády vzniklo ve Zlínském kraji množství projektů, na kterých se EU finančně podílela a podílí. Některé stavby se povedly a přináší lidem užitek, jiné se staly kontroverzními, a to i z hlediska čerpání evropských dotací. Deník přináší přehled tří nepovedených projektů, na které byly evropské finance čerpány.
12 fotografií

Tři projekty z peněz EU, které se ve Zlínském kraji nepovedly. Podívejte se

Zlínsko
Vlastimil Harapes. Archivní foto
Herec, tanečník, režisér, choreograf a taneční pedagog. To všechno byl Vlastimil Harapes. Zemřel ve středu 15. května, bylo mu 77 let. V prosinci 2019 navštívil Městské kulturní středisko Adamov, kde měl besedu s lidmi. „Bylo to příjemné setkání doplněné zpěvem a promítáním,“ uvedla tehdy vedoucí kulturního střediska Jitka Králíčková.

VZPOMÍNKA: Zemřel Vlastimil Harapes. Před pěti lety navštívil Adamov

Blanensko
Koncertní sál uvnitř Janáčkova kulturního centra.
Janáčkovo kulturní centrum bude Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) řešit znovu. Alespoň takový je závěr jeho předsedy Petra Mlsny. Prvostupňové rozhodnutí se týkalo možných nepřiměřených a diskriminačních požadavků na prokázání kvalifikace uchazečů. Projekt výstavby koncertního sálu se tak časově posunuje. Stavba za 2,4 miliardy korun měla podle plánů města začít už letos.
7 fotografií

Janáčkovo kulturní centrum v Brně: stavba koncertního sálu se opět odkládá

Brněnsko
Brněnské kulturní centrum Co.labs čeká rekonstrukce, lidem se otevře na podzim roku 2025.
/VIZUALIZACE/ V brněnském kulturním centru Co.labs začíná rekonstrukce. Kromě obnovení historického schodiště a vybudování výtahu, který zajistí bezbariérový přístup, ho čeká také rozšíření. Nově tak bude fungovat i v prostoru, kde až do konce loňského roku sídlil legendární hudební klub Melodka. Dělníci začnou stavět před polovinou letošního roku, hotovo bude podle člena vedení Co.labs Juraje Augustína na podzim 2025.
11 fotografií

V kulturním centru Co.labs začala přestavba, nahradí legendární klub Melodka

Brněnsko
Takto vypadalo Kulturní centrum v Rožnově pod Radhoštěm na konci května 2023.
Mělo jít o chloubu města. Z vysněného Kulturního centra v Rožnově za bezmála čtyři stovky milionů je však hotová stále jen základová deska. Podle původního harmonogramu měly být na jaře 2024 zahájeny práce na hlavní stavbě, zatím však kontroverzní „kulturák“ jen rozděluje obyvatele i politiky. Radnici přitom tlačí čas, aby město dosáhlo na dotaci 120 milionů, musí být stavba postavena do roku 2027.
12 fotografií

V Rožnově rozhodnou o osudu kulturáku. Tento uzel jsme rozmotali, tvrdí starosta

Valašsko
Ředitel Kulturního centra Rakovník Jiří Karel.
/FOTO, VIDEO/ Loňský rok hodnotí ředitel Kulturního centra v Rakovníku Jiří Karel jako úspěšný. Tehdejšími ekonomickými ranami se lidé nenechali připravit o zábavu a tržby byly slušné. V tomto roce čeká Rakovník spousta koncertů a dalších akcí. A žánrová nabídka bude široká. Jiří Karel v rozhovoru Deníku prozradil, které muzikanty a kapely dramaturgové pro návštěvníky zajistili i jakými novinkami kulturní centrum letos překvapí.
40 fotografií

Hudební rok v Rakovníku: Arakain i Lunetic. A možná také revival Rammsteinu

Rakovnicko
XVIII. Reprezentační ples města Rakovníka v kulturním centru.
/FOTO, VIDEO/ Jak se přehoupne Nový rok, bude zbývat do zahájení plesové sezony na Rakovnicku už jen pár dnů. Kde budou mít tanečníci příležitost shodit nějaké to deko nabrané o vánočních svátcích a zároveň se příjemně pobavit? Deník přináší přehled plesů v regionu, od maturitních přes spolkové až k firemním. Chybět nebude ani tradiční Reprezentační ples města Rakovníka, který sezonu uzavírá.
90 fotografií

Plesová sezona se blíží. Na Rakovnicku budou tančit maturanti, skauti i hasiči

Rakovnicko
Kavárna Savoy se pod vedením DJ Zdeňka Steigera (na snímku) připravuje na páteční premiéru diskoték pro lidi nad třicet.
/VIDEO/ Kam si máme zajít zatancovat? Tady v Ústí není nic pro starší a pokročilé. Prostě, osoba nad třicet aby seděla doma, protože v klubech si připadá mezi tou mládeží nepatřičně. S podobnými stížnostmi se mezi známými i na Facebooku setkával Ústečan Zdeněk Steiger. Tak se rozhodl, že bude každý pátek a sobotu večer hrát pro lidi nad třicet let. V kavárně Savoy v Paláci Jordán připravil dokonce i taneční parket s lasery a kouřovou show.
25 fotografií

Proměna Savoye. Legenda DJ Steiger tam od pátku bude hrát pro lidi nad třicet

Ústecko
V Plzni se koná čtyřdenní Festival Animánie.
Hodně víkendových akcí připomene výročí 17. listopadu. V Plzni to bude poprvé setkání s názvem Reflexe, v jiných okresech koncerty, výstavy či lampionové průvody. V Plzni se koná také Festival Animánie, začíná tradiční výstava železničních modelů, pro milovníky vína je přichystán Svatomartinský košt, rockeři mohou vyrazit na výroční koncert Oldy Říhy v Šeříkovce nebo na Šafrda memory band v Tlumačově.

Tipy na víkend: 17. listopad připomenou Reflexe, výstavy i koncerty

Plzeňsko