ŠTÍTEK: Mariánské Lázně

Fotbalisté FC Rokycany (na archivním snímku hráči v zelených dresech) přivítají Petřín.
Fotbalisté plzeňského Petřína, kteří si s předstihem zajistili prvenství v áčkové skupině FORTUNA divize a od příští sezony budou hrát vysněnou třetí ligu, odcestují k poslednímu utkání již končícího ročníku čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže do Husových sadů, kde už v pátek od 18 hodin změří síly v krajském derby s domácími Rokycany.
92 fotografií

Rokycany v derniéře vyzvou mistra z Plzně. Můžeme jen získat, míní Jakub Janota

Kraje
Dětský pěvecký soubor Skřivánek z Jablonce nad Nisou.
Dětský pěvecký sbor Skřivánek, z.s. z Jablonce nad Nisou má skutečně napilno. Nedávno se vrátil z Mezinárodního hudebního festivalu Cantate Carlsbad z Mariánských Lázních a Karlových Varů, kde měly děti velký úspěch, uskutečnila se přehlídka dětských pěveckých sborů jabloneckých mateřských škol nazvaná Kytička písniček, nechybělo ani fotografování v obřadní síni jablonecké radnice, některé děti se představily v Městském divadle na celostátní pěvecké soutěži Hvězdy nad Ještědem. 

Dětský sbor Skřivánek z Jablonce. Úspěchy na festivalech i přehlídkách po městě

Čtenář reportér
Pro chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les v červnu vrcholí jarní akce k jejímu 50. výročí.
Pro chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les v červnu vrcholí jarní akce k jejímu 50. výročí. AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les pořádá oslavu v pátek 7. června odpoledne na Lesním Mlýně v Mariánských Lázních, kde je společenské setkání s konferencí pro veřejnost, a v úterý 25. června odpoledne vernisáž výstavy „Slavkovský les v obrazech“ v areálu Sv. Linharta v Karlových Varech. Jak společně nejlépe oslavit chráněné území než přímo v přírodě.

CHKO Slavkovský les slaví 50 let. Výstava i setkání v Mariánských Lázních

Volný čas
Louka zmodrala tisíci květy kosatců sibiřských, květinou roku 2024
V mokřadech mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi na Kosatcové louce vykvetly zvláště chráněné kosatce sibiřské. Česká botanická společnost vyhlašuje každoročně rostlinu roku, a tou je pro letošek právě zmiňovaná rostlina s modrými květy. Ačkoliv její jméno odkazuje na Sibiř, je tato nápadná rostlina v České republice původním druhem.
28 fotografií

Louka zmodrala tisíci květy kosatců sibiřských, květinou roku 2024

Chebsko
Most u Jesenické přehrady
Hlavní trasa z Chebu směrem na Mariánské Lázně bude o letních prázdninách zcela uzavřena. Důvodem je oprava mostu u hráze na jesenické přehradě. Omezení začnou řidičům na této trase mnohem dříve, ale budou jen částečná. Ředitelství silnic a dálnic zároveň zajistilo objízdnou trasu. Ta bude jak pro osobní tak nákladní dopravu. Opravu mostu realizuje ŘSD i přes vodní nádrž Skalka.
9 fotografií

Na Chebsku potrápí řidiče opravy mostů u Skalky a Jesenice

Chebsko
Den uniformovaných sborů první republiky se konal v Mariánských Lázních
Podívejte se na kolonádu v Mariánských Lázních a Den uniformovaných sborů první republiky, jak jej ve svých fotografiích zachytila čtenářka reportérka. Na akce se podílely kluby vojenské historie Čeští RAFáci a Prapor SOS Falknov nad Ohří. K vidění byly prvorepublikové uniformy, výstava letectva, četnického sboru i finanční stráže. Akce byla také součástí festivalu dobrých pochutin Něco na vidličku.
90 fotografií

Den uniformovaných sborů první republiky se konal v Mariánských Lázních

Čtenář reportér
Riviéra: Od slávy k chátrání, koupaliště s budovou jako parník je opět na prodej
Zaoceánský parník v Riviéře ve Velké Hleďsebi nikdy na vodu nevypluje. Budova hotelu v podobě lodi s kulatými okny, šikmými komíny i oblou prosklenou přídí se zábradlím je architektonickým unikátem a mohla být dominantní kulisou v legendárním koupališti Riviéra nedaleko Mariánských Lázní. Jenže nikdy nebyla dostavěna, a navíc vodu v koupališti byste už jen stěží hledali. Zda se do Riviéry vrátí ruch letního letoviska je nejisté. Areál je v nabídce za bezmála 40 milionů korun, a hledá se nový majitel.
63 fotografií

Riviéra: Od slávy k chátrání, koupaliště s budovou jako parník je opět na prodej

Chebsko
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny objektivem čtenářky reportérky
Víkend byl v Mariánských Lázních ve znamení slavností. Lázeňské město vstoupilo do další lázeňské sezóny. Pořadatelé připravili bohatý kulturní program a akce třídenní akce se konala za účasti řady osobností z kulturního i politického života. Slavnostně byly vysvěceny a otevřeny místní léčivé prameny. Slavnosti zachytila svým objektivem čtenářka reportérka, podívejte se.
61 fotografií

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny objektivem čtenářky reportérky

Čtenář reportér
FORTUNA divize A, 26. kolo: SK Aritma Praha - FC Rokycany (na snímku fotbalisté v zelených dresech) 4:0 (3:0).
/FOTOGALERIE, OHLASY/ Uplynulé fotbalové divizní 26. kolo nepřineslo příliš úspěchů pro západočeské celky. Naplno bodoval pouze vedoucí Petřín, který si doma hladce poradil s Hořovicemi 3:0. Bod s Komárovem pak vybojovala plzeňská Doubravka. Tachovu se povedlo v Mariánských Lázních otočit nepříznivý vývoj duelu, nakonec ale odjížděl bez bodu. O víkendu bohužel nebodovaly ani Klatovy, Rokycany ani rezervní výběr třetiligové Jiskry Domažlice, který v Katovicích prohrál těsně 0:1.
92 fotografií

OHLASY Z DIVIZE: Klatovy doma neuspěly, Rokycany padly v Praze na Aritmě

Fortuna divize
Z tramvajové dopravy v Mariánských Lázních
/FOTO, VIDEO/ Tramvaje začaly vozit lázeňské hosty 12. května 1902. Šlo o republikový unikát, trať byla nejmenší a nejvýše položená. Podívejte se v našem článku na zajímavosti této pouliční dráhy, o které už tři roky po uvedení do provozu například napsaly tehdejší noviny, že ve městě bylo tramvajemi přejeto 7 psů, 1 kočka, 1 husa, 2 kachny, 16 vrabců a 1 kohout.
25 fotografií

Tramvaj v Mariánských Lázních začala vozit hosty v květnu 1902, jezdila 50 let

Chebsko