ŠTÍTEK: mateřská škola

Karvinská ZŠ a MŠ Družby a její ředitel Andrzej Szyja.
Zaměstnanci Základní a mateřské školy Družby v Karviné jsou na straně ředitele Andrzeje Szyji, který nyní čelí nařčení tři jiných pracovnic zařízení z údajného nevhodného chování ředitele vůči nim. Zástupci zaměstnanců školy kontaktovali redakci Deníku krátce poté, co v médiích vyšly informace o celé kauze a zaslali i své společné prohlášení.  Deník získal i vyjádření Andrzeje Szyji.  

Nařčení ředitele školy v Karviné. Zaměstnanci stojí za ním, kauza je znechutila

Karvinsko
Jaro v MŠ Pomněnka.
Jaro už brzy dorazí do cíle, kde předá svou štafetu teplému létu. V tomto článku bych vám, milí čtenáři, ráda přiblížila, jak krásné jarní období prožily děti z MŠ Pomněnka. Příchod jara v měsíci březnu děti oslavily probuzením jarní víly a průvodem v maskách květin, zvířátek, víl či květinových skřítků za doprovodu jarních písniček a cinkání trianglů.
30 fotografií

Skřítci a víly zahnali zimu. Děti z MŠ Pomněnka v Ústí nad Labem přivolaly jaro

Čtenář reportér
Na děti ze dvou opavských mateřských školek čeká od školního roku 2024/2025 více míst. Ilustrační foto.
Od nového školního roku, tedy od 1. září, budou celkové kapacity mateřských škol v Opavě čítat 2163 míst. Navýšení oproti současnému stavu umožnily úpravy dvou zařízení, které v uplynulých měsících město Opava, jako zřizovatel, provedlo v rámci svých plánovaných investičních akcí. Jedná se o MŠ v Malých Hošticích a MŠ Liptovská v Kylešovicích, která je odloučeným pracovištěm MŠ Pekařská.
5 fotografií

Kapacity dvou mateřských škol v Opavě se od září navýší

Opavsko
Českolipský pedagog roku.
Šestnáct učitelů v letošním roce nominovali ředitelé základních a mateřských škol na udělení titulu Českolipského pedagoga roku. Nakonec ho na slavnostním vyhlášení v úterý 11. června v Jiráskově divadle obdržela Monika Lieselová, zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Jižní na Holém vrchu. Udělena byla také tři mimořádná ocenění, a to Aleši Fluskovi ze ZŠ 28. října, Miroslavě Netolické z DDM Libertin a Vladimíru Hanákovi ze ZŠ Lada.

Česká Lípa udělila titul pedagoga roku. Vyhrála Monika Lieselová z Holého vrchu

Českolipsko
Děti si v mateřských školách hrají, ale i vzdělávají. Ilustrační foto.
Od 1. ledna 2024 vstupuje v platnost novela školského zákona, která zavádí novou povinnost pro zřizovatele mateřských a základních škol stanovit výši úplaty za předškolní a zájmové vzdělávání. Jablonečtí radní rozhodli, že rodiče budou od školního roku 2024/2025 platit za dítě v městské mateřské škole 700 korun měsíčně a za školní družinu 200 měsíčně.

Jablonečtí radní stanovili úplaty za školky a družiny. Za dítě 700 a 200 korun

Jablonecko
Janáčkova filharmonie Ostrava hraje pro všechny, od mateřských školek po seniory
/FOTOGALERIE/ Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO) patří v Česku k nejprogresivnějším filharmoniím vůbec. Vedle vysoce nastavené umělecké úrovně orchestru a pestré dramaturgie všech nabízených koncertních cyklů má však navíc ještě unikátně propracovaný systém edukačních aktivit určených návštěvníkům od mateřských škol po seniory, a také spolupráce s mladými nadanými muzikanty či skladateli. 
9 fotografií

Janáčkova filharmonie Ostrava hraje pro všechny, od mateřských škol po seniory

Ostravsko
Otevření Oranžového hřiště u MŠ Dolní Podluží
/FOTO/ Nové hřiště s přívlastkem Oranžové si mohou od středy 29. května užívat děti z Mateřské školy Podlužánek v Dolním Podluží. Je osazeno herními prvky z akátového dřeva, přičemž pochopitelně splňuje veškeré bezpečnostní standardy. Na jeho realizaci přispěla mateřince, potažmo obci coby zřizovateli, Nadace ČEZ 230 000 korunami, a to právě v rámci grantového programu Oranžové hřiště.
9 fotografií

Koťátka a Sovičky v Dolním Podluží mají nové hřiště, a to díky Nadaci ČEZ

Čtenář reportér
Nová sportovní hala a mateřská školka, 9. května 2024, Žabeň.
/FOTOGALERIE/ V dynamicky se rozrůstající Žabni začaly docházet místa pro děti v mateřské škole. Obec se proto rozhodla situaci vyřešit zevrubně a postavila pro děti mateřinku novou. Ta má na zahradě dokonce celoroční jurtu. A rovnou k tomu vybudovali sportovní halu, v níž najdou útočiště jak individuální malí i velcí sportovci, tak i třeba Sokol.
52 fotografií

Žabeň investovala do dětí. Postavila pro ně sportovní halu a školku s jurtou

Frýdecko-Místecko
Ředitelka školek Zdeňka Tichá (na snímku uprostřed).
Je to již dvacet let, co naše paní ředitelka Mgr. Bc. Zdeňka Tichá převzala vedení a zodpovědnost za devět mateřských škol, sloučených do jedné příspěvkové organizace. Byla nejen vizionářem, ale i pilířem, na kterém stojí úspěch našich školek. Společně se svým kolektivem vytvořila projekt, jehož logem je náhrdelník prokládaný barevnými korálky. Přičemž každý z korálků představuje jedinečnost dané školky a všechny korálky dohromady tvoří jeden pevný, neoddělitelný celek.

Poděkování paní ředitelce Tiché

Čtenář reportér