ŠTÍTEK: Mercedes-Benz

Adria Sonic Supreme I 710 SL.
Do prázdnin zbývají necelé tři týdny. Kdo nechce trávit dovolenou odpočinkem na jednom místě, má nejvyšší čas pořídit si obytný automobil. Podle statistik TipCars.com se nabídka ojetých obytných vozů v červnu začíná tenčit a oproti květnu se počet inzerátů snížil o 22 %. To se týká zejména „obytňáků“ do 3,5 tuny. Tedy těch, které lze řídit s řidičským průkazem na osobní auto.
15 fotografií

Chcete koupit ojetý obytný vůz? Zde jsou tři důležité rady a užitečné informace

Autobazar
Kdepak asi je!?
Neměla jméno, byla zkrátka kočkou z nádraží. Znal ji kdekdo v Scharnsteinu, mnozí ji krmili, ale nepatřila nikomu. Kulhavá, vždycky přítulná a často předoucí kočka žila na prvním nástupišti nádraží Scharnstein-Mühldorf, kde měla svůj domeček, píše DK.

Od sousedů: Smuteční rozloučení s nádražní kočkou

Z okolí
Areál KOVOZOO obsadily stovky veteránů
Více než pět stovek historických vozidel všeho druhu a přes sedm tisíc návštěvníků zavítalo v neděli 2. června na 5. ročník Srazu veteránů do KOVOZOO ve Starém Městě. Ač nebylo počasí zrovna ideální a areál několikrát po sobě zkropil déšť, účastníci se nezalekli a užili si hezký den s retro atmosférou.
8 fotografií

Stovky veteránů v KOVOZOO obdivovaly davy zvědavců

Slovácko
Na výstavišti v Holešovicích je mimořádná koncentrace velmi drahých a velmi rychlých aut
Místem, kde jsou naráz k vidění legendární historické automobily i absolutní novinky těch nejprestižnějších značek, je o tomto víkendu výstaviště v pražských Holešovicích. Hlavním tématem letošního ročníku je sice britská elegance, ale vystavené zde najdeme samozřejmě i supersporty italských značek nebo americké automobily. Odehrává se tu i řada tuzemských premiér klasických rodinných vozů. Včetně modernizované Škody Octavie nebo nové generace Dacie Duster.
23 fotografií

Auta s cenovkami až v desítkách milionů. Výstava Legendy představuje i AMG One

Automagazín
Rafale je určitě jedním z nejlépe jezdících Renaultů současnosti.
Na speciální platformě vytvořené pro největší rodinné vozy v současné nabídce značky Renault vznikl po modelech Austral a Espace také vůz Rafale. Má z těchto vozů nejatraktivnější vnější tvary, zajímavé vychytávky a úsporné pohonné ústrojí. To je zatím v nabídce jediné, ale brzy přibude také plug-in hybrid nabízející navíc pohon všech kol a možnost stokilometrové čistě elektrické jízdy. Auto již má české ceny - koupit ho lze za částky začínající těsně pod hranicí milionu korun.
19 fotografií

První svezení s Renaultem Rafale: kámen na palubní desce a nebývalá chuť zatáčet

Autosalon
V Budislavi se sešli vojáci po 46 letech.
/FOTO, VIDEO/ Dva roky v zeleném, kamarádi a netradiční cesta domů. V Budislavi se v sobotu sešli vojáci ze Svitavska, kteří opustili kasárny před 46 lety. Domů tehdy jeli společně objednaným autobusem a cestu Karosou ŠL 11 si zopakovali i o víkendu, ačkoliv, už nejeli těch 230 kilometrů jako mladí kluci. Na jízdu se těšili nejen chlapi, kteří se roky neviděli, ale i řidič historického autobusu. „Je to pro mě obrovský zážitek. Já jsem se na dnešek těšil jak malý děcko,“ řekl šofér staré karosy Václav Kolář.
29 fotografií

Výlet do minulosti. Vojáci v Budislavi vzpomínali na netradiční návrat do civilu

Zprávy
Před 25 lety se uskutečnila anketa Car of the Century - Auto století. Vítězem se stal americký Ford Model T.
Konec milénia byl ve znamení všemožných anket, v kterých se sestavovaly žebříčky určující kdo nebo co bylo nejlepší v právě končícím 20. století. Anketa samozřejmě nemohla minout ani auta, a tak došlo na vyhlášení Car of the Century. Stalo se tak před 25 lety. Cesta k vozu století ale nebyla jednoduchá, nicméně určila vítěze. Tím se stal Ford Model T. Pojďte s námi zavzpomínat na to, jak hledání auta století probíhalo.
13 fotografií

Zavzpomínejme, jak se před 25 lety hledalo auto století. Vyhrál Ford Model T

Automagazín
Hyundai i30
Manipulace s tachometrem je v Česku nezákonná už od roku 2018. Přesto má ale podle kvalifikovaných odhadů zhruba každé páté auto prodávané u nás stočený tachometr. Situace na trhu ojetin ovšem signalizuje, že Češi se začali řídit radami odborníků a spíše než nízké kilometry řeší celkový stav vozu. Tomu odpovídá situace na trhu. Počet nabízených ojetých aut s vyšším nájezdem meziročně stoupl. Auta s nižším nájezdem takzvaně „po důchodcích“ se ale v nabídce podle průzkumu TipCars.com stále ještě objevují, i když jich je méně a některé asi překvapí, jaké typy aut to jsou. Přinášíme i tři užitečné rady pro nákup ojetého vozu.
10 fotografií

Strašák zvaný stočené kilometry. Existují ještě výhodné ojetiny po důchodcích?

Autobazar
Buggyra ZM Racing při čtyřiadvacetihodinovce v Portimau
Jako na horské dráze si museli přidat piloti týmu Buggyra ZM Racing připadat při čtyřiadvacetihodinovce v Portimau. V závodě vytrvalostního seriálu 24H Series se totiž kvarteto Alliyah Koloc, Adam Lacko, David Vršecký a Jarek Janiš propracovalo od zmaru po vážné technické závadě až k triumfu ve své kategorie GT4 a výbornému desátému místu absolutního pořadí.
6 fotografií

Od beznaděje až po triumf. Buggyra projevila největšího sportovního ducha

Motorismus
Oba vozy mají jedno společné, jsou darem od Skupiny ČEZ. Tatra vlevo v roce 2007 a Mercedes Benz ACTROS v květnu 2024.
/FOTOGALERIE/ Hasičskou cisternu Mercedes Benz ACTROS převzali od svých profesionálních kolegů z ČEZ se základnou v Teplárně Energotrans (dříve Elektrárna Mělník) dobrovolní hasiči z nedalekých Dolních Beřkovic. Zatímco u profesionálů už měla cisterna své odslouženo, sboru dobrovolných hasičů může dobře sloužit ještě dalších deset let, možná i více. Sbor dostal vůz darem od Skupiny ČEZ, která vozový park všech svých profesionálních hasičských jednotek pravidelně obměňuje.
5 fotografií

Hasičská cisterna se od energetiků přestěhovala k dobrovolným hasičům

Čtenář reportér
Filip Dort prožil v Opavě krásný rok. Foto: Archiv Ondřej Ludvíka
/FOTOGALERIE/ Angažmá v Opavě mu otevřelo dveře do ligy. Technicky dobře vybavený záložník přišel tehdy do SFC z rezervy pražské Sparty a během chvilky se stal klíčovým hráčem ligového nováčka. Premiérová sezona mezi elitou mu vyšla excelentně. Fanoušky bavil svými parádními kousky, dařilo se mu střelecky. S jedenácti brankami se výraznou měrou podílel na záchraně. Nyní ve třiačtyřiceti letech už fotbal nehraje. V rodné Dobříši trénuje žáky a jako správce budov pracuje pro Mercedes.
25 fotografií

V Opavě prožil Filip Dort životní sezonu. Nyní pracuje pro Mercedes

Fotbal
Rallye Křivonoska 2024. MG cabrio.
Jarní počasí láká na auto-moto výstavy, srazy i závody. Uskuteční se například Autosalon v Lounech, srazy veteránů i různých značek, závody moderních aut i veteránů do vrchu nebo s vlakem a motorkářské spanilé jízdy i soutěže. Kam se můžete od pátku 17. května do neděle 19. května vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu. A nechybí opět ani tipy na dlouhodobější akce či burzy.
54 fotografií

Tipy na motoakce: srazy i super závody, u Hradce si to veterány rozdají s vlakem

Automagazín
Volkswagen Golf R32 mark IV.
V nabídce ojetin najdete nejen „obyčejná“ auta za příznivou cenu, která se hodí třeba pro rodiny, začínající řidiče nebo živnostníky, ale můžete narazit i na opravdové skvosty. V inzerátech se totiž objevují i luxusní auta za miliony korun, historické veterány a také takzvané youngtimery, které mají sběratelský potenciál a jejich cena přitom není příliš vysoká. Najdete mezi nimi Volkswagen Golf R32 nebo Mercedes-Benz SL 600. V dalším díle seriálu Deníku a webu TipCars.com jsme se podívali na nabídku právě těchto aut.
15 fotografií

Unikátní VW Golf a jiné youngtimery. Zajímavé „mazlíky“ najdete i mezi ojetinami

Autobazar
Automobilky přistupují k ovládání asistenčních systémů velmi různorodě
Zejména v oblasti pohonů a elektronické výbavy v posledních letech osobní automobily prodělaly obrovský vývoj. Pro konzervativnější motoristy pak může být jejich ovládání občas složité a dokonce stresující. Rozhodli jsme se společně s kolegy z odborného magazínu Flotila otestovat, jak jsou pro běžného řidiče uživatelsky příjemné ovládací prvky asistenčních systémů a párování mobilního telefonu ve čtyřech různých moderních autech.
9 fotografií

Test ovládání elektroniky v autech: obvykle stres a minuty ztraceného času

Život řidiče
Na letošní ročník srazu přijelo zhruba sto padesát řidičů se svými hadraplány.
VIDEO: O srazu Velorexů dávají jeho účastníci vědět už při příjezdu k jeho hlavnímu stanovišti před restaurací Zlatá růže v Boskovicích. Blanenskem se v sobotu dopoledne táhne kolona aut podél několikakilometrové plné čáry. Důvod pomalé jízdy se řidičům odhalí při rozšíření silnice na dva pruhy v krátkém stoupání. Štrúdlu aut vévodí hadraplán.
57 fotografií

Boskovice v rytmu šedesátých let. Sraz Velorexů přilákal do města davy

Z okolí
Zadržené nádrže s nelegální naftou.
Celníci na Teplicku odhalili tři případy nelegální přepravy topného oleje, známého jako červená nafta. Celkem na trase z Německa k nám zajistili téměř 5 tisíc litrů. Při kontrolách byly v dodávkách nalezeny nádoby s načervenalou kapalinou se zápachem nafty, řidiči k nákladu neměli doklady o zdanění. Daňový únik byl vyčíslen na 50 tisíc korun, zajištěná tekutina propadne státu a řidiči budou muset doplatit spotřební daň. Výchozím bodem bylo Německo, cílová stanice někde u nás v Česku.

Celníci odhalili na Teplicku pašeráky nelegální nafty, zajistili plné nádrže

Krimi