ŠTÍTEK: městská hromadná doprava

Lítačka. Ilustrační foto.
Problém, se kterým se potýkají nejen Pražané. Koupíte si jízdenku na MHD, ale aktivace je spuštěná až po dvou minutách. Přitom do vozu nebo přepravního prostoru metra je potřeba vstoupit až s aktivní jízdenkou. Pro ty, kteří si jízdenku koupí na poslední chvíli, to často mohlo skončit například hádkou s revizorem a pokutou. Radní hl. m. Prahy nyní přichází s kompromisem.
5 fotografií

Kompromis v případě aktivace jízdenky na MHD. Aktivační lhůta se zkrátí

Praha
Foto: Město Cheb
Město Cheb zavádí od 1. července 2024 nové možnosti využití městské hromadné dopravy pro obyvatele okrajových částí města, které dosud nebyly městskými linkami obsluhovány. Cestující nyní mohou využívat vybrané linky veřejné linkové dopravy provozované Dopravním podnikem Karlovy Vary, za podmínek stanovených městským tarifem.
2 fotografie

Nové možnosti MHD pro obyvatele okrajových částí Chebu

Chebsko
Úplná uzávěra Hlavní třídy v Porubě potrvá do neděle, 20. června 2024.
/ANKETA/ Už v pátek 21. června startuje na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě třináctý ročník Festivalu v ulicích Art & Life. V souvislosti s touto kulturní událostí dojde k úplné uzávěře Hlavní třídy, která potrvá od 20. do 23. června 2024 do 18 hodin večer. Obyvatelé Poruby se s každým takovým omezením rozdělují na ty, kteří toto omezení nepodporují a ty, kteří takovou změnu a speciální využití Hlavní třídy vítají.
50 fotografií

Uzavřít Hlavní třídu na celé léto? To je zatím z říše snů, říká starostka Poruby

Ostravsko
MHD ve Zlíně. Ilustrační foto
Senioři nad 80 let věku budou mít od 1. září bezplatnou přepravu ve vozech MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Rozhodnutí Rady města Zlína ještě podléhá schválení zastupitelstva, které zasedá ve čtvrtek 20. června. Zastupitelé Otrokovic budou o schválení úlevy na jízdném jednat ve středu 19. června.

Senioři nad 80 let budou mít MHD ve Zlíně a Otrokovicích zdarma

Zlínsko
Nehoda brněnského autobusu. Ilustrační foto.
Zvýšený počet nehod, které zavinili řidiči, evidují zástupci brněnského dopravního podniku. V loňském roce způsobili řidiči brněnského dopravce skoro dvaatřicet procent havárií, v nichž figurovaly vozy městské hromadné dopravy. V roce 2018 to bylo pouze pětadvacet procent. „Počet nehod jako takový zůstává přibližně stejný. O sedm procent nám ale vzrostl počet nehod, které zavinili naši řidiči," všiml si dopravní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.
5 fotografií

Víc nehod zaviněných řidiči MHD v Brně: kritická Křenová, Lidická a Merhautova

Brněnsko
Den otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice, 11. 6. 2022
Po roce se v sobotu 8. června opět otevře brána vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice pro nejširší veřejnost. Letošní den otevřených dveří s připomínkou 80. výročí zahájení trolejbusové dopravy ve městě nabídne kromě tradičního programu také první ukázku nového odbavovacího systému, který bude umožňovat platby jízdného ve vozidle bankovními kartami.
26 fotografií

Den otevřených dveří DSZO ukáže historické vozy i nový způsob platby jízdného

Zlínsko
Nový odbavovací systém začal hradecký dopravní podnik postupně zavádět už loni.
Koupit si jízdenku ve vozech městské hromadné dopravy platební kartou mohou Hradečáci teprve krátce. A s novinkou přišly i problémy. Nespokojení cestující si na sociálních sítích stěžují na to, že jim z účtu odešly za jízdenky nesmyslné částky, a to i v době, kdy MHD vůbec nejeli. Podle dopravního podniku je problém při platbách jízdného pomocí platebních karet na straně banky.

Hradečákům mizí z účtů chybné částky za jízdenky. Dopravní podnik se omluvil

Hradecko
Odpolední dopravní provoz v okolí a na Benešově mostu v Ústí nad Labem.
/FOTO, VIDEO/ Uzavření Mostu Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se dočkáme s nejvyšší pravděpodobností už letos během podzimu. S blížícím se termínem zahájení prací na rekonstrukci samotné se pomaličku začínají stupňovat i obavy místních řidičů z dopravního kolapsu. Stále častěji se také objevují neradostné vyhlídky z pekla na čtyřech kolech nejen v dopravě osobní, ale i v MHD.
15 fotografií

Ústečané očekávají podzim s obavami. Blíží se dvouletá uzavírka Benešova mostu

Zprávy
Z tramvajové dopravy v Mariánských Lázních
/FOTO, VIDEO/ Tramvaje začaly vozit lázeňské hosty 12. května 1902. Šlo o republikový unikát, trať byla nejmenší a nejvýše položená. Podívejte se v našem článku na zajímavosti této pouliční dráhy, o které už tři roky po uvedení do provozu například napsaly tehdejší noviny, že ve městě bylo tramvajemi přejeto 7 psů, 1 kočka, 1 husa, 2 kachny, 16 vrabců a 1 kohout.
25 fotografií

Tramvaj v Mariánských Lázních začala vozit hosty v květnu 1902, jezdila 50 let

Chebsko
MHD v Ústí nad Labem před změnou a po ní.
Ústí nad Labem – Úpravy intervalů a provozu na linkách. K těm chce po důkladné analýze případně sáhnout Dopravní podnik města Ústí nad Labem (DPMÚL). Ten totiž od 1. května zavedl nové číslování a zcela změnil trasy nových linek a cestující stále mají problém si na ně zvyknout. V některých případech se zároveň od cestujících ozývají připomínky na pozdě navazující, případně nenavazující spoje. Například ty ranní. Na nich je většina část Ústečanů závislá kvůli včasnému příjezdu do práce.
11 fotografií

Dopravní podnik upraví nové linkování MHD. Alespoň navazující spoje ve špičkách

Ústecko