ŠTÍTEK: metamfetamin

Zajištěné věci.
/VIDEO/ Podle policie dováželi z Polska ve velkém léky s obsahem pseudoefedrinu a následně z nich vyráběli pervitin. Ten pak prodávali dál, nebo dávali jako protislužbu za dovoz dalších léků. Přišli si tak na statisíce korun. Jejich nekalá činnost, kterou odhalili celníci, souvisí i s oblastí Rychnovska. Dva muže z Pardubic a Holic teď policie zadržela.

Dovoz léků z Polska vedl k výrobě pervitinu. Policie zadržela dva muže

Krimi
Kontaktní centrum v Jindřichově Hradci sídlí na adrese Karlov 42.
Závislí lidé mohou v Jindřichově Hradci už déle než rok a půl využívat kontaktní centrum. Službu ve vile na adrese Karlov 42 v září roku 2022 otevřela za podpory města organizace Prevent 99. Úkolem pracovníků centra je pomoci klienty nasměrovat na správnou životní cestu a snížit dopady jejich chování na společnost. V Jindřichově Hradci jsou podle odhadů nejméně dvě stovky lidí se závislostí na drogách.
4 fotografie

Hradecké kontaktní centrum pomáhá závislým. Zbavilo drog i otce malé holčičky

Jindřichohradecko
Policisté z TOXI týmu zasáhli do drogové scény na Frýdecko-Místecku.
Operativní činnost, získávání poznatků od osob pohybujících se v prostředí uživatelů drog a shromažďování dalších důkazů, to byla několikaměsíční mravenčí práce kriminalistů z frýdecko-místeckého TOXI týmu. Ta nyní přinesla své výsledky a vyšetřovatel tak mohl zahájit trestní stíhání dvou mužů (50 a 33 let), kteří se významně podíleli na drogové scéně na Frýdecko-Místecku.
4 fotografie

Policisté z TOXI týmu zasáhli do drogové scény na Frýdecko-Místecku

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto.
Jindřichohradečtí kriminalisté – specialisté na drogovou problematiku od čtvrtka trestně stíhají pětatřicetiletého muže a devětačtyřicetiletou ženu pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy. Oba nejsou na drogové scéně žádní nováčci.

Na Velenicku prodávali pervitin. Ani podmínka je neodradila

Krimi
Obžalovaný Roman O. s advokáty u krajského soudu v Ústí
/FOTO, VIDEO/ Připrav si rypáček, budeme sněžit, pojedeme jak vysavač… To byly poslední esemesky mezi párem, který se sešel kvůli sexu a nakonec prohrál boj o život. Na jedenáct let do vězení má jít podle čerstvého rozsudku ústeckého krajského soudu 54letý podnikatel Roman O. Má na svědomí život mladé ženy z Litoměřicka, které dal při sexuálních radovánkách ve wellness jednoho děčínského hotelu velké množství pervitinu. 
3 fotografie

Tragický konec drogové jízdy v hotelovém wellness: žena zemřela, muž jde sedět

Krimi
Obžalovaný Roman O. s advokáty u krajského soudu v Ústí
/FOTO, VIDEO/ Na jedenáct let do vězení má jít podle čerstvého rozsudku ústeckého krajského soudu 54letý podnikatel Roman O. Má na svědomí život mladé ženy z Litoměřicka, které dal při sexuálních radovánkách ve wellness jednoho děčínského hotelu velké množství pervitinu. A když po předávkování zjevně zkolabovala, během klíčových dvou hodin boje o život jí muž neposkytl adekvátní pomoc. Rozsudek, který padl v pondělí 20. května, je zatím nepravomocný. Obžalovaný se jeho vyhlášení neúčastnil, státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.
3 fotografie

Tragický konec drogové jízdy v hotelovém wellness: žena zemřela, muž má jí sedět

Krimi
Policie. Ilustrační snímek.
Nejdřív skončila jeho zběsilá jízda na louce, zdrogovaný šofér pak putoval do cely. Když u Výsluní chtěla řidiče zkontrolovat policie, začal ujíždět, po horských silničkách najel zhruba šest kilometrů, než vyjel na louku. Tam ho strážci zákona zadrželi a zjistili, že výtečník už má zákaz řízení, protože zdrogovaný už řídil a byl chycen několikrát. U soudu muži hrozí dva roky vězení.

VIDEO: Zdrogovaný řidič u Výsluní ujížděl policii. Po honičce skončil na louce

Chomutovsko
Zatčení - pouta - ilustrační foto
Dva roky vězení dostal za kšefty s pervitinem dealer z Tachovska. V minulosti osmkrát soudně trestanému recidivistovi se to ale zdálo moc. Trest označil za příliš přísný a „bezduchý“ a podal si proti němu dovolání k Nejvyššímu soudu (NS). Naprosto dostačující by podle něj bylo domácí vězení. Tvrdě ale narazil.

Domácí vězení rozhodně nestačí. Dealer drog narazil u Nejvyššího soudu

Krimi
Obžalovaný M. M. u krajského soudu v Olomouci kvůli ubodání otce v Tovačově
Na osm let do vězení poslal v úterý 14. května Krajský soud v Olomouci třicetiletého cizince, který loni v březnu ubodal v Tovačově na Přerovsku otce a kuchyňským nožem zranil také svou matku. Muž původem z Ukrajiny byl pravomocně odsouzen za zvlášť závažný trestný čin opilství. V době, kdy na rodiče zaútočil, byl pod vlivem alkoholu a pervitinu a podle soudních znalců ve stavu nepříčetnosti.
6 fotografií

Opilý a na pervitinu zabil tátu. Za běsnění v Tovačově dostal 8 let

Krimi
Policisté na Chomutovsku odhalili organizovanou skupinu, která vyráběla a prodávala pervitin.
/FOTO/ Šestici, která na Chomutovsku dlouhodobě prodávala pervitin, odhalili kriminalisté. Drogy nejen obstarávali a vyráběli, někdy ale také „vylepšovali". To když byla část produkce nekvalitní, „zlepšovali" ji chemikáliemi. Při domovních prohlídkách zajistili policisté látky, z kterých se droga vyrábí i zařízení na výrobu. Členům organizované skupiny hrozí až deset let za mřížemi.
4 fotografie

Zásah drogové scéně na Chomutovsku. Organizovaná skupina distribuovala pervitin

Krimi
Přerovští kriminalisté rozprášili organizovanou skupinu výrobců a distributorů pervitinu a marihuany. Tyto věci zajistili policisté při domovní prohlídce.
Kriminalisté rozprášili organizovanou skupinu výrobců a distributorů drog, která dodávala pervitin a marihuanu uživatelům na Přerovsku. Čtyřem mužům a třem ženám ve věku od 25 do 37 let hrozí několikaleté vězení. Byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čtyři pachatelé skončili ve vazbě, tři jsou stíháni na svobodě.
8 fotografií

Gang na Přerovsku prodával ve velkém pervitin. Vydělal tři čtvrtě milionu

Krimi
U Krajského soudu v Hradci Králové pokračuje hlavní líčení v kauze brutální vraždy v Pohodlí u Litomyšle.
Soudní lékař má u krajského soudu v hlavním líčení kauzy Pohodlí velmi složitou roli. Má posoudit příčinu smrti utýraného mladíka, ale k dispozici není tělo, ani žádné ostatky. Přesto soudní lékař Jan Rejthárek u pardubického pobočky Krajského soudu Hradec Králové přibližuje, jakými útrapami si mladík zřejmě prošel, než zemřel, a jak se podepsaly na jeho zdravotním stavu.
45 fotografií

Kauza Pohodlí: Soudní lékař odhaduje příčinu smrti utýraného mladíka

Krimi
Zatýkání. Ilustrační foto.
Ze žárlivosti zbil bývalou přítelkyni, několikrát ji dokonce udeřil pěstí i do obličeje. Bývalí partneři v Chomutově začali společné posezení popíjením vodky v parku, přidali k tomu i pervitin. Pak se ale začali hádat a spor vygradoval agresí muže. Třicetiletého Chomutovana zadrželi policisté, později vyšlo najevo, že ženu zásoboval drogami pravidelně. U soudu mu teď hrozí dva až deset let vězení.

Pěsti do obličeje, drogy. Chomutovan zbil expřítelkyni, dříve jí dával pervitin

Krimi
Před Krajským soudem v Plzni se jedenáct lidí v čele s Martinem Šímou (černé triko, tetování i na obličeji) zpovídalo z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami.
Tak to je pořádný ranec. Bezmála 70 let vězení dostali dohromady členové gangu, který ve velkém dovážel léky ze zahraničí a na západě Čech z nich vyráběl pervitin. Hlavou skupiny v Plzeňském kraji byl Martin Šíma, plzeňský taxikář, který v pátek od Krajského soudu v Plzni odešel s desetiletým trestem. Ještě o rok více dostal Petr Marko, který šéfoval skupině na Chebsku.
14 fotografií

Členové drogového gangu zažili šok, dohromady si odsedí bezmála 70 let

Krimi
Pervitin. Ilustrační foto.
Až pět let za mřížemi mohou strávit dva dealeři drog, které policisté odhalili na Litoměřicku. Třiatřicetiletý muž měl více než rok prodávat v desítkách případů pervitin. Obviněn byl také třiačtyřicetiletý muž, který měl při silniční kontrole v autě heroin. I on měl drogy distribuovat.

Heroin, pervitin. Kriminalisté na Litoměřicku odhalili dva dealery drog

Krimi
Zajištěné tablety s pseudoefedrinem v balíčku s vhlčenými ubrousky
Tři palety pseudoefedrinu používaného k výrobě pervitinu v chladírenském voze či v prázdném obalu od vlhčených ubrousků nebo pervitin schovaný k plastovém obalu od Kinder vajíčka. Vloni celníci v Pardubickém kraji zmařiili obchody pašerákům za 140 milionů kroun. Dalších 600 tisíc vybrali za celý rok 2023 od řidičů na pokutách, které do té doby zapomínali zaplatit.
5 fotografií

Pervitin schoval do Kinder vajíčka. Úkryty pašeráků jsou stále sofistikovanější

Krimi