ŠTÍTEK: okres Benešov

Miřetice se loučí s I. B třídou.
Až v posledním kole odhalila fotbalová I. B třída posledního sestupujícího do okresního přeboru. Bohužel pro Benešovsko se jím staly Miřetice, které sice vyhrály v Olbramovicích. Současně ale musely doufat v zaváhání Vyžlovky, jež zvítězila vysoko 7:1. Křivsoudov doma marně vzdoroval vítězi soutěže a Teplýšovice na závěr porazily rezervu Vlašimi.

Marný boj Miřetic. I přes výhru padají do okresu. Teplýšovice zdolaly Vlašim

Kraje
Benešov z výšky.
Zámky Konopiště, Vlašim, Jemniště, Vrchotovy Janovice, hrad Český Šternberk, romantická zřícenina Zbořeného Kostelce, vodní nádrž Švihov a Slapy nebo třeba kostelík na Chvojně a rozhledny Špulka, Paseka u Trhového Štěpánova či „halapartna“ na Velkém Blaníku. To jsou namátkou místa na Benešovsku, která by se opravdu dobře vyjímala na záběrech z helikoptéry při televizním přenosu úvodní etapy cyklistické Staré dámy - Tour de France.

Tour de France má startovat v Česku, projet by mohla také Benešovskem

Benešovsko
Ilustrační foto
/VIDEO/ V průměru na každém šestém kilometru silnic na Kutnohorsku číhá na řidiče nebezpečí v podobě srážky se zvěří. Od loňského podzimu do letošního jara došlo v regionu ke 155 střetům končícím bouračkami. Vyplývá to z policejních dat a údajů jednotného systému dopravních informací. Ve středních Čechách se počet nehod se zvěří blíží ke dvěma tisícům. K jejich následkům přitom patří škody bezmála 78 milionů.

Pod koly aut na Kutnohorsku končí nejčastěji srny. Škody i ceny oprav stoupají

Nehody
Ilustrační foto
/VIDEO/ V průměru na každém třetím kilometru silnic na Mělnicku číhá na řidiče nebezpečí v podobě srážky se zvěří. Od loňského podzimu do letošního jara došlo v regionu k více než dvě stům střetů končících bouračkami. Vyplývá to z policejních dat a údajů jednotného systému dopravních informací. Ve středních Čechách se počet nehod se zvěří blíží ke dvěma tisícům. K jejich následkům přitom patří škody bezmála 78 milionů.

Největší riziko srážky se zvěří hrozí ve středních Čechách na Mělnicku

Mělnicko
Teplýšovice doma prohrály s lídrem.
Hodně bohaté na góly nabídlo uplynulé kolo fotbalové I. B třídy z pohledu celků z Benešovska. Olbramovice zvládly doma souboj nejhorších, když porazily poslední Křivsoudov. Béčko Vlašimi si s chutí zastřílelo v Jevanech, naopak Miřetice schytaly v Červených Janovicích pořádný výprask. Teplýšovice se doma postavily lídrovi skupiny z Říčan. Ač vedly, tak nakonec prohrály 1:3.

I. B třída: Nářez Miřetic a kanonáda Vlašimi. Teplýšovice padly doma s lídrem

Kraje
Muzeum Podblanicka ve Vlašimi nabízí návštěvníkům také stálou výstavu S přesnou muškou.
Muzejním počinem roku 2023 se stal projekt Revitalizace areálu Ploština a nové expozice. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s ním uspělo v kategorii Cen Gloria musaealis. V soutěži se ale neztratilo ani Benešovsko. Konkrétně v kategorii muzejních publikací patří třetí místo Muzeu Podblanicka za publikaci Budování knížecího snu: Krajinářský park ve Vlašimi v 18. a 19. století.

Muzeum Podblanicka bodovalo v soutěži Muzejní počin roku 2023

Benešovsko
Rezerva Nespek se tentokrát nadřela doma s posledním.
Fotbalový okresní přebor na Benešovsku nabírá zajímavé obrátky. Maršovice na půdě čtvrtých Pyšel nevstřelily ani jednu branku a musely se smířit nejen s porážkou, ale také že jejich rival z Kondrace má na čele tříbodový náskok. Lídr totiž doma rozstřílel Přestavlky 7:1. Víkendové kolo bylo jinak nesmírně bohaté na góly.

Okresní přebor: Pyšely vynulovaly Maršovice. Do čela se vrací Kondrac

Okresy
Teplýšovice si doma poradily s posledním Křivsoudovem.
Fotbalová I. B třída přinesla celkům z Benešovska o víkendu hlavně porážky. Až na jednu výjimku. Teplýšovice doma porazily poslední Křivsoudov a rázem se vystřelily do středu tabulky. Dostaly pod sebe naopak Miřetice, které jsou na hraně. Olbramovice schytaly i kvůli zranění debakl a rezerva Vlašimi prohrála těsně s vedoucím týmem soutěže.

Teplýšovice deklasovaly posledního. Debakl Olbramovic. Vlašim padla s lídrem

Kraje
Tomáš Říha přestoupil v zimě z Votic do Sedlčan
Už v létě pomýšlel o přestupu z Votic do Sedlčan. Na něj si fotbalový záložník a nejnovější Osobnost Deníku Tomáš Říha musel počkat ale až do zimy. Dočkal se. Jak sám říká 25letý hráč říká, tak bylo už na čase zkusit něco nového. V dresu Tatranu je spokojen a dal zatím tři góly. Do předchozího působiště by se ale rád vrátil. Už jenom kvůli tomu, že celku z Benešovska větší dobrou budoucnost díky slibnému dorostu.

Osobnost Deníku Tomáš Říha je v Sedlčanech spokojen. Do Votic by se rád vrátil

Fotbal
Teplýšovice si doma vyskočily na jednoho z favoritů.
Poslední dubnový víkend přinesl převážně pozitivní výsledky ve fotbalové I. B třídě pro celky z Benešovska. Hned čtyři z pěti zástupců bodovali. Vítězství se dočkala rezerva Vlašimi, Teplýšovice a i poslední Křivsoudov. Bod s vedoucím celkem uhrály Miřetice. Po remíze sahaly i Olbramovice, avšak nadějně rozehraný duel s Jevany nakonec prohrály.

Poslední Křivsoudov přerušil černou sérii a vyhrál. Zabraly také Teplýšovice

Kraje
Rudolf Plch si jede pro vítězství v hlavní třídě MX1 na krajském přeboru v Klukách.
Kluky u Písku hostily v sobotu úvodní závod jihočeského krajského přeboru v motokrosu, kterého se zúčastnilo 214 jezdců hned z několika zemí. Technicky náročná trať se při tomto počtu účastníků pochopitelně také odpovídajícím způsobem rozbila, a tak opravdu řádně prověřila jejich síly. Pro pořadatele byl podnik generálkou na červnové mezinárodní mistrovství republiky.
12 fotografií

V Klukách odstartoval krajský přebor v motokrosu, nejlepší byli Plch a Bartoš

Ostatní sporty
Tragická nehoda. Ilustrační foto.
Krutou realitu v podobě tragického úmrtí dvou obyvatel Zruče nad Sázavou potvrdilo ve čtvrtek 11. dubna zveřejněné smuteční oznámení. 77letá žena a její o 23 let mladší syn zemřeli týden předtím při dopravní nehodě na silnici III. třídy v katastru obce Brzotice na Benešovsku. Poslední rozloučení se uskuteční v sobotu 20. dubna od 11 hodin v obřadní síni na zručském hřbitově.

Smutek ve Zruči. Po čelním střetu dvou aut na Benešovsku zemřeli matka se synem

Nehody
Tragická nehoda. Ilustrační foto.
Krutou realitu v podobě tragického úmrtí dvou obyvatel Zruče nad Sázavou potvrdilo ve čtvrtek 11. dubna zveřejněné smuteční oznámení. 77letá žena a její o 23 let mladší syn zemřeli týden předtím při dopravní nehodě na silnici III. třídy v katastru obce Brzotice na Benešovsku. Poslední rozloučení se uskuteční v sobotu 20. dubna od 11 hodin v obřadní síni na zručském hřbitově.

Smutek ve Zruči nad Sázavou. Po čelním střetu dvou aut zemřeli matka se synem

Nehody
Fotbalisté Miřetic.
První dubnový víkend ve fotbalové I. B třídě D bude potřeba z pohledu celků z Benešovska co nejdříve zapomenout. Všech pět zástupců na hřištích soupeřů prohrálo. Největší debakl schytaly Olbramovice, které v Sázavě dostaly sedm gólů, Křivsoudov čtyři a zbytek týmů inkasoval třikrát.

Černý víkend v B třídě. Kompletní kvinteto z Benešovska prohrálo

Kraje