ŠTÍTEK: parkování

Postavit se na start v závodě L'Etape stojí určitě za to.
Prahu a Středočeský kraj čeká v sobotu 15. června čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France. Podle pořadatelů se na akci chystá až 3500 cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odtud vyrazí do okresů Praha venkov - západ, Beroun, Kladno, Rakovník a poté zpět do Prahy. V dotčených lokalitách bude na některých silnicích omezený provoz.
14 fotografií

L´Etape Czech Republic je tu. Závod se pojede v sobotu a omezí dopravu

Praha
Systém rezidentního parkování začal platit v brněnské Soběšické ulici. Zatím pouze v omezeném režimu.
/VIDEO/ Auta seřazená v koloně, která je dlouhá zhruba do poloviny Soběšické ulice. Na levé straně ze směru od Cacovické ulice stojí zaparkované vozy v modrých zónách. Přestože jsou modré čáry také na druhé straně silnice, momentálně tam platí zákaz stání. V opačném případě by se totiž řidiči v rušné ulici, která je nimi využívané také jako objížďka Husovického tunelu, neměli šanci bezpečně vyhnout.
17 fotografií

Objízdná ulice Husovického tunelu s vyhýbáním aut: situaci nyní řeší zákaz stání

Brněnsko
Budova chomutovského magistrátu.
Od pondělí 10. června začnou stavební práce v okolí budovy chomutovského magistrátu ve Zborovské ulici. Opravy, které potrvají až do 15. srpna, zahrnují rekonstrukci zábradlí a zámkové dlažby u hlavní budovy magistrátu. Tyto práce omezí parkování přímo u úřadu, což může způsobit komplikace pro návštěvníky, kteří si potřebují vyřídit úřední záležitosti.

Opravy kolem magistrátu v Chomutově omezí na dva měsíce parkování

Chomutovsko
Sídliště mezi ulicemi Beskydská a Frýdlantská, 23. dubna 2024, Frýdek-Místek.
Ve Frýdku-Místku je několik sídlišť a všechny řeší své problémy. S nedostatkem parkovacích míst, krádežemi, vandalismem nebo hlukem. Na Deník se obrátili obyvatelé sídliště, kterému místní neřeknou jinak než Beskydská, s tím, že se v posledních letech jejich život po několika zásadních krocích města značně zhoršil. S jakými problematickými situacemi se musí zdejší téměř denně vypořádávat?
10 fotografií

Vandalismus na denním pořádku a nezaparkujete, stěžují si obyvatelé Beskydské

Frýdecko-Místecko
Ilustrační foto.
Se slušně objemným zavazadlovým prostorem vpředu, podobně, jako to mívaly staré škodovky, ale i s takovým místem pro náklad vzadu, které nemá nic společného s tradičním nosičem, by se mohl po Praze prohánět větší počet jízdních kol. Dokonce takových, kde se jezdec nemusí moc opírat do pedálů; ani když šlape do kopce. Byla by k mání za cenu, která potěší. Chtěli byste, kdyby takový pomocník nestál majlant?

Nákladní elektrokola v Praze a možnost koupě s dotací? Sdělte názor v dotazníku

Praha
Na celých dvanáct měsíců je rozplánovaná velká rekonstrukce tachovského náměstí
Rekonstrukce tachovského náměstí přináší řadu výzev pro místní obyvatele, návštěvníky i obchodníky. Práce, které začaly minulý měsíc, způsobují dočasná omezení v průchodu a parkování, ale město slibuje zachování přístupu k provozovnám. Očekává se, že po dokončení rekonstrukce náměstí získá moderní vzhled a nové možnosti pro společenské akce.
23 fotografií

Rekonstrukce tachovského náměstí netěší obchodníky

Tachovsko
Ilustrační foto.
Po zprávě neratovické radnice, že ve snaze o řešení parkovacích strastí ve městě se počítá kromě stavby parkovacího domu také s parkovacími zónami, okamžitě nastal na sociální síti poprask. Především kvůli vyšším částkám za druhá auta nebo za vozy firemní. Ve městě jsou přitom parkovací plochy, které ve všedních večerech nebo volných dnech působí jako přehlídka dodávek.

S parkovacím domem chtějí Neratovice zavést také placené parkovací zóny

Mělnicko
Kopeček u mostu v Lobečku, kde v zimě děti jezdí na bobech a na sáňkách.
/FOTO, VIDEO/ Sáňkování jako jarní téma? V Kralupech nad Vltavou ano. Už několik generací dětí z Lobečku řádí v zasněžených zimních dnech na bobech nebo sáňkách na mírném svahu, který vede od mostu přes Vltavu ke stezce pro chodce a cyklisty. Na jaře se na sociální síti šířila zpráva, že chystané stavbě kruhového objezdu na křižovatce Mostní, Třebízského a Třída Legií padne za oběť i tento kopeček. Kvůli parkovacím místům.
6 fotografií

Neberte dětem sáňkovací kopeček. Lobeček má strach o místo k zimním radovánkám

Mělnicko
Stavba nového parkoviště u areálu Bohemia
Parkování v křižovatce, blokování míst u škol, která slouží k bezpečnému vyložení a nástupu dětí, nerespektování dopravního značení při blokovém čištění. To jsou nejčastější prohřešky sokolovských řidičů, které strážníci řešili často domluvou. Ta se však míjela účinkem, a tak městská policie upozorňuje neukázněné řidiči na další možné postihy při kterých budou muset sáhnout šoféři do svých peněženek. Na řadu přijdou blokové pokuty popřípadě odtahy aut. Město zároveň chystá záchytná parkoviště, která budou v dostupné vzdálenosti od centra Sokolova. Práce na nich běží v těchto dnech naplno.
12 fotografií

Domluvy nezabírají. Městská policie začne neukázněné řidiče pokutovat

Sokolovsko
První podoba terminálu Jih počítala s 500 místy pro auta. Nyní jich má být méně, ale náklady na stavbu se sníží.
Už delší dobu Pardubice plánují vybudování parkovacího domu s názvem Terminál JIH. Tam by mohli nechat své vozy lidé, kteří potom přes nově zbudovanou lávku zamíří na hlavní nádraží. Radní nyní schválili plán, který počítá s tím, že náklady na vybudování parkovacího domu klesnou o 200 milionů, bude zde však oproti původní variantě méně míst. V budoucnu by však šlo stavbu zvětšit.

Pardubice chtějí na parkovacím domě ušetřit 200 milionů, ale bude mít méně míst

Pardubicko
Městská policie Kraslice při své první službě. Velitel strážníků Miroslav Dörfler je vlevo.
Do kraslických ulic vyrazili poprvé v historii strážníci městské policie. Jsou zde pro větší pocit bezpečí občanů v ulicích, zamezit mají také rušení nočního klidu, řešit budou autovraky či černé skládky a v neposlední řadě nebude chybět prevence na základních či mateřských školách. Do služby vyrazili v úterý první dva z pěti plánovaných strážníků. Upozorňovali řidiče na nesprávné parkování, které blokuje dopravu, a dvojice stihla vyřešit i jednu černou skládku. 
3 fotografie

V Kraslicích mají nové strážníky. Už řešili skládku, pití alkoholu i parkování

Sokolovsko
Parkoviště, ilustrační foto.
V Novém Jičíně se během léta začnou budovat nová parkovací místa. V Dlouhé a Vančurově ulici vzniknou pro vozidla podélná parkovací stání, ve Vančurově ulici se ale také postaví úplně nové parkoviště. V součtu přibyde ve městě 35 parkovacích míst a radnice za jejich výstavbu zaplatí téměř sedm milionů korun.

V Novém Jičíně přibydou parkovací místa

Novojičínsko