ŠTÍTEK: pozemek

Správa železnic odchází z prostoru zvaném Lordship. Přeložila kvůli tomu i železniční trať.
V září budou zřejmě karlovarští zastupitelé schvalovat územní studii na využití takzvaného Širšího centra. Nachází se od Chebského mostu podél Západní ulice v Tuhnicích až k Tuhnické lávce. Tato lokalita nese neoficiální název Lordship a to, co tam bude na v podstatě nevyužitých pozemcích, které slouží nyní jen pro kolotoče, cirkusy a parkoviště, jednou stát, řeší už město Karlovy Vary téměř dvacet let.
8 fotografií

Vary dokončují studii na pozemky Lordship. Budovu Dolního nádraží chtějí zbourat

Karlovarsko
Průmyslová zóna. Ilustrační foto
Více než deset hektarů za téměř sto milionů korun. Varnsdorf se rozhodl prodat velký pozemek mezi Studánkou a Varnsdorfem, vyrůst by na něm měla výrobní hala. Na Šluknovsku tak vznikne druhá velká průmyslová zóna, ta první je v sousedním Rumburku. Místo pro svou továrnu v ní našla například společnost Benteler, která je největším zaměstnavatelem v okrese Děčín.

U Varnsdorfu vyroste průmyslová zóna, město prodalo pozemek za téměř 100 milionů

Děčínsko
Oplocený chodník na ulici Sedláčkova v Brně-Líšni.
/VIDEO/ Chodník zastavěný plotem musí kolemjdoucí obcházet po silnici. Na ohrazení pozemku na ulici Sedláčkova v brněnské Líšni si stěžují místní, někteří z nich se obávají o bezpečnost. Pozemek s chodníkem, který lidé až donedávna využívali, když se potřebovali dostat například na tramvajovou zastávku Novolíšeňská, je majetkem firmy Opportunity, která v Brně prodává auta.
11 fotografií

Chodník k zastávce v Líšni přehrazený plotem: nová rampa jako šance

Brněnsko
Vítězný návrh na proměnu Šmoulího města ve Zlíně
VIZUALIZACE, ANKETA/ Vítězem veřejné soutěže na nové využití pozemků na sídlišti Jižní Svahy, v lokalitě známé jako „Šmoulí město“, je společnost Koma Modular z Vizovic. Šestičlenná komise složená ze zástupců vedení města a vedoucích pracovníků radnice rozhodovala ze dvou nabídek. Jako nejvhodnější nakonec vyhodnotila projekt společnosti Koma Modular s názvem Nový Cech.
9 fotografií

Šmoulí město ve Zlíně se promění. Vítězný návrh umožňuje variabilitu

Zlínsko
Petiční stánek u Úřadu vlády zatím zůstává, aktivista Ondřej Thor se proti výzvě na odstranění stánku odvolal.
Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes dopoledne ohradila místo, kde táboří před Úřadem vlády ČR aktivisté kolem Ondřeje Thora. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) věří, že se místo podaří vyklidit ještě dnes, řekla novinářům. Předpokládá, že TSK požádá o součinnost policii. Aktivista před úřadem vlády táboří víc než rok a chce tam zůstat do demise vlády. Prostor nevyklidí, řekl dnes novinářům. Chystaný stavební zábor na místě jeho přístřešku je podle něj protiústavní.
11 fotografií

TSK ohradila pozemky kolem tábořiště u úřadu vlády, chystá se vyklizení

Praha
Mezi získané pozemky mají patřit i ty, po kterých nyní vede nájezdová rampa pro autobusy na střechu brněnského autobusového nádraží Zvonařka.
/MAPA/ Poslední pozemky takzvaně do sbírky, aby v brněnské čtvrti Trnitá začalo vznikat nové hlavní vlakové nádraží pro Brno. K nabytí více než třiceti pozemků v katastrálním území Trnitá jsou nyní představitelé města blízko. Odkup za 186 milionů korun doporučili brněnští radní ke schválení zastupitelům. Parcely koupí od současného vlastníka, kterým je druhý nejbohatší Čech a brněnský rodák Daniel Křetínský.

Křetínského pozemky pod novým hlavním nádražím chce Brno, nákup dělí koalici

Brněnsko
Stávající základna hasičů je v Palackého ulici v Moravském Krumlově.
/VIDEO/ Hasiči v Moravském Krumlově sídlí v budově v Palackého ulici. Těšit se mohou na novou moderní stanici, která vyroste v budoucnu na rokytenské křižovatce směrem k nádraží. Náklady se vyšplhají ke stovce milionů korun. Stavba by mohla začít příští rok. Město poskytlo pozemky a peníze na projekt. Nové stanice mají vyrůst také v dalších městech na jihu Moravy, jinde zase plánují rekonstrukce či přestavby.
8 fotografií

Změny u hasičů v Moravském Krumlově. Z Palackého se odstěhují do nové základny

Znojemsko
Škody po lijácích v Ústí nad Orlicí
Radnice v Ústí nad Orlicí řeší škody napáchané průtržemi mračen z 19. května a 3. června, chce hlavně učinit opatření, aby se škodám příště předešlo. Což není nijak jednoduché, pozemky nepatří městu. V případně vyplaveného Knapovce je podle radnice problém v erozi půdy, v Hylvátech jde zase o pozemek Lesů ČR, jimž patří slepé koryto potoka, jež při přívalech zaplavuje okolní pozemky. 
7 fotografií

Eroze v Knapovci a slepé koryto v Hylvátech. Ústí chce řešit povodňová místa

Orlicko
Miloslav Tůma, starosta města Ralsko.
Lidé mají obavy o osud letiště v areálu bývalého vojenského prostoru v Hradčanech. O tom, co s ním bude dál, zatím rozhodnuto není. „Liberecký kraj by tam chtěl fotovoltaiku. Uvidíme, jak se jim to podaří. Já jsem skeptický, co se týče připojení do sítě. Určitě nechceme, aby se letiště vrátilo do hledáčku armády,“ řekl v rozhovoru pro Deník starosta obce Ralsko Miloslav Tůma.

O parcely u nás je obrovský zájem, říká starosta Ralska. Řeší i zdejší letiště

Českolipsko
Frekventovaná křižovatka Řípské ulice a Tuřanky v brněnské Slatině, kudy často jezdí kamiony a dodávky na trase mezi dálnici D1 a Černovickou terasou. V budoucnu by se měly místu vyhnout díky novému napojení na D1.
Méně kamionové dopravy mířící na Černovickou terasu nebo letiště v Tuřanech. Úlevu obyvatelům brněnské Slatiny zatížené hustou dopravou do průmyslových oblastí v okolí má přinést nové napojení těchto míst na dálnici D1. Město Brno a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) udělalo další krok pro vznik nového sjezdu a nájezdu, kterým má odklonit těžkou kamionovou dopravu z obydlených míst.

Úleva od kamionů pro Slatinu. Napojení Černovických teras na D1 je o krok blíž

Brněnsko
Sparta porazila Mladou Boleslav a obhájila titul, Jan Kuchta nasázel čtyři góly.
Fotbalová Sparta má za sebou velké vítězství mimo hřiště. Valná hromada Fotbalové asociace České republiky schválila její návrh na vybudování nového stadionu v Praze na Strahově v místě současného Stadionu Evžena Rošického. Nový domov úřadujících mistrů ligy by měl být hotový nejpozději v roce 2035, zástupci klubu by ale chtěli celý proces co nejvíce uspíšit. Počítá se, že stavba bude stát 4,5 miliardy, téměř 1,8 miliardy pak vyplatí klub asociaci, která vlastní pozemky
48 fotografií

Nový stadion Sparty řečí čísel. 1,8 miliardy pro FAČR, hotovo má být v roce 2035

Fotbal
Obyvatelé Praskačky se bojí hluku a prachu z dopravy a výroby v nových halách. Zdejší firma je chce postavit na bývalém chrtím závodišti.
Bojíme se nákladní dopravy, hluku z výroby a snížení hodnoty našich pozemků. Tak by se daly shrnout výhrady části obyvatel Praskačky na Hradecku. Místní firma tam koupila nevyužité chrtí závodiště a chce na něm postavit tři menší haly pro výrobu a skladování, ulici s 14 parcelami a parčík s hřištěm. K tomu ale potřebuje změnit územní plán. Obci za to slibuje 8 milionů.
23 fotografií

Místo „chrtince“ haly a domky, část Praskačky se bojí hluku, aut, ale i zbraní

Hradecko
Studenti, studium - Ilustrační foto
Velkolepou vizi společného pražsko-středočeského středoškolského kampusu, který by vyrostl na okraji metropole a pomohl vyřešit trable s nedostatkem míst na gymnáziích i dalších atraktivních školách, v úterý 28. května představil radní Středočeského kraje pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN). Jeho pražský kolega Antonín Klecanda (rovněž STAN) ale nadšení mírní.
7 fotografií

Nový velký středoškolský kampus na okraji Prahy? Projekt narazil na realitu

Praha
Okresní soud v Hodoníně rozhodl kauzu kontroverzního prodeje zbořeniště po bývalé Lidové škole umění.
Před necelým rokem rozhodlo sedmnáct zastupitelů v Hodoníně o tom, že prodají zbořeniště po bývalé lidové škole zájemci, který tam chce vybudovat centrum pro léčbu cévních nemocí. Zatím se tady ale nestaví a v nejbližší době ani stavět nebude. Pozemek se totiž vrátí městu. V úterý o tom rozhodl okresní soud.

Soud rozsekl spor o prodeji lidušky, Elvorev uspěl s žalobou na město

Hodonínsko
Vizualizace skautského dvorku, který poslouží i veřejnosti.
/FOTO/ S příchodem jara začali skauti z neštěmického střediska s proměnou zadního traktu domu v Krásném Březně, ve kterém mají klubovny. Ze zanedbaných a zarostlých prostor má vzniknout místo, které poslouží nejen skautům a skautkám z Neštěmic, ale i návštěvám a veřejnosti z blízkého i širšího okolí. Přiložit ruku k dílu navíc může každý.
13 fotografií

U neštěmických kluboven vzniká Skautský dvorek, poslouží i veřejnosti

Čtenář reportér
Amfiteátr pro pořádání kulturních akcí v brněnské městské části Řečkovice a Mokrá Hora.
/VIDEO/ Plánované změny v městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hořa vyvolávají obavy mezi některými místními, kteří se obávají, že by v blízkosti amfiteátru a bývalého pivovaru v centru Řečkovic mohla v budoucnu vzniknout zástavba. Opozice kritizuje možné narušení klidu v okolí amfiteátru a ztrátu zeleně. Podle řečkovického starosty je však vznik nových domů vedle venkovního kulturního centra nepravděpodobný.
13 fotografií

Výstavba u řečkovického amfiteátru: problém pro akce, tlumení hluku i dopravu

Brněnsko